Technik dentystyczny z modułem termoforowania

Czesne: od 0zł

Chcesz wykonywać przyszłościowy i poszukiwany na rynku pracy zawód? Najlepiej czujesz się, mając szeroki wybór zatrudnienia, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami? Jesteś osobą precyzyjną, o zdolnościach manualnych? Dowiedz się więcej o nauce na kierunku Technik Dentystyczny w szkole policealnej GoWork.pl!

 

TYLKO U NAS nauka i praktyka w centrum miasta (porównaj nas do innych szkół, my uczymy teorii i praktyki w centrum)!

 

Technik Dentystyczny - bez niego ani rusz!

Współcześnie coraz więcej osób marzy o uśmiechu przypominającym ten należący do gwiazd srebrnego ekranu. Dlatego właśnie dentyści nie kojarzą się już tylko z borowaniem i wypełnianiem ubytków, ale też z zabiegami o charakterze estetycznym. Jednak nie byliby w stanie wykonać tego należycie, gdyby nie Technik Dentystyczny! To właśnie on odpowiada za zadania zlecone mu przez stomatologa takie, jak naprawa i wykonywanie:

 • protez dentystycznych różnego typu,

 • aparatów ortodontycznych, nazywanych też szczękowo-ortopedycznymi,

 • szyn i epitez twarzy.

Wszystko to odbywa się z użyciem odcisków dentystycznych, wykonanych przez lekarza stomatologa. Technik Dentystyczny wykonuje na ich podstawie gipsowy odlew, dzięki któremu jest w stanie precyzyjnie wykonać powierzone mu zadanie.

Czy warto zostać Technikiem Dentystycznym?

Jeśli tylko masz odpowiednie predyspozycje do wykonywania zawodu Technika Dentystycznego, jak najbardziej warto wybrać tę ścieżkę edukacyjną! Taka praca ma całe mnóstwo zalet, w tym:

 • wiele wolnych miejsc pracy - obecnie coraz częściej stomatolodzy chcą nawiązywać współpracę z wykwalifikowanymi Technikami Dentystycznymi, nie tylko ze względu na rosnące potrzeby pacjentów w zakresie estetyki i dbania o własny wygląd, ale też z uwagi na starzenie się społeczeństwa, co ciągnie za sobą wyższe zapotrzebowanie na usługi protetyczne,

 • wysokie zarobki - początkowo z pewnością Technika Dentystycznego czekają wydatki na sprzęt i materiały, jednak dość szybko powinny zwrócić się one z nawiązką. Dokładna kwota zarobków zależeć będzie natomiast od typu pracy (w placówce państwowej, prywatnej bądź na własny rachunek),

 • możliwość zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą - zawód ten jest poszukiwany nie tylko w Polsce, ale też m.in. w wielu krajach Unii Europejskiej,

 • duże zorientowanie na rozwój - w pracy Technika Dentystycznego niezwykle ważne jest stałe poszerzanie swoich kompetencji, szczególnie o nowe metody pracy.

“Czy zawód Technika Dentystycznego jest odpowiedni dla mnie?”

Choć taka praca z pewnością wielu wyda się kusząca (i słusznie!), aby odpowiednio ją wykonywać powinno się posiadać kilka określonych cech charakteru, w tym:

 • dokładność i skrupulatność - skupienie na szczegółach to gwarancja nie tylko wysokich walorów estetycznych wykonanego produktu, ale też odpowiedniego dopasowania go do indywidualnych potrzeb pacjenta,

 • zdolności manualne - nawet w procesie szkolenia bierze się udział w zajęciach z projektowania i modelarstwa, ponieważ prace manualne to podstawa zawodu Technika Dentystycznego,

 • cierpliwość - wykonanie aparatu czy protezy to proces dość długotrwały, dlatego pokłady cierpliwości znacznie ułatwiają pracę,

 • odpowiednia ostrość wzroku i zdolność do rozróżniania barw - jest to szczególnie ważne przy wykonywaniu i naprawie protez zębowych czy np. koronek.

“Gdzie znajdę pracę jako Technik Dentystyczny?”

Osoby z wykształceniem i dyplomem Technika Dentystycznego najczęściej znajdują zatrudnienie w:

 • publicznych zakładach opieki zdrowotnej,

 • prywatnych firmach,

 • własnych gabinetach.

Zadania na tym stanowisku wykonuje się we współpracy z lekarzem stomatologiem.

Dlaczego warto wybrać kształcenie w szkole policealnej GoWork.pl?

W szkole policealnej GoWork.pl udostępniamy Słuchaczom kierunku Technik Dentystyczny najwyższej jakości sprzęt i materiały, a także w pełni wyposażoną pracownię dentystyczną oraz gipsownię. Różnego typu sprzęty i akcesoria, w tym kleszcze, mikrosilniki, palniki, tarcze do szlifierek czy sprzęty dużego gabarytu, jak również materiały zużywalne, jak woski, zęby akrylowe czy inne, niezbędne m.in. w ortodoncji, zapewnia nam profesjonalna firma Prodento. Ponadto zajęcia w szkole prowadzone są przez doświadczonych specjalistów.

Naszym Słuchaczom zapewniamy także praktyki zawodowe, prowadzone w placówkach takich, jak:

 • Centrum Stomatologii, ul. Jana Kazimierza 64, Warszawa,

 • Bo-dent Przychodnia Stomatologiczna, ul. Obrzeżna 1 lok. U8, Warszawa,

 • M-Dental Przychodnia Stomatologiczna, ul. Sonaty 6d, Warszawa,

 • Pro-Ortodont Centrum Stomatologii i Ortodoncji, ul. Filtrowa 59 lok. 2, Warszawa.

Po 2,5 roku, na zakończenie nauki, Słuchacze mogą przystąpić do egzaminu państwowego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymują oni dyplom i świadectwo z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, co daje im możliwość rozpoczęcia pracy w zawodzie Technika Dentystycznego. Dodatkowo suplement w języku angielskim (Europass) umożliwia rozpoczęcie kariery również na terenie krajów Unii Europejskiej.

 
Wykładowcy:


Edyta Brocławik – absolwentka Medycznego Studium Zawodowego z tytułem Technik Dentystyczny. Ukończyła kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli. Była członkiem Polskiego Towarzystwa Technik Dentystycznej. Od 2013 jest recenzentem "Nowoczesnego Technika Dentystycznego".
 
Piotrowska Monika – nauczyciel kontraktowy, Absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. prof. Meissnera, ukończyła kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli.
 
Iwona Woźniak
– absolwentka Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej na kierunku pielęgniarstwo, ukończyła studia podyplomowe z dziedziny "Menadżer służby zdrowia" oraz z zakresu Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny.
 

Lp  Obowiązkowe zajęcia edukacyjne Klasa Liczba godzin tygodniowo w trzyletnim okresie nauczania Liczba godzin w trzyletnim okresie nauczania
I II III
I semestr II semestr I semestr II semestr I semestr
Przedmioty ogólnokształcące
1 Wychowanie fizyczne 3 3 3 3 3 7,5 240
Łączna liczba godzin 3 3 3 3 3 7,5 240
Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym
1 Anatomia 2 2 3     3,5 112
2 Materiały i technologie w technice dentystycznej 2 2 3     3,5 112
3 Modelarstwo i rysunek w technice dentystycznej 6 6       6 192
4 Teoria techniki dentystycznej 2 2 3 2 2 5,5 176
5 Teoria ortodoncji 2 2 2 2 2 5 160
6 Podstawy etyki zawodowej         2 1 32
7 Organizacja i prowadzenie działaności godpodarczej       2   1 32
8 Promocja zdrowia i pierwsza pomoc       2   1 32
9 Technologie informatyczne         2 1 32
10 Język obcy zawodowy       2 2 2 64
11 Język migowy       2 2 2 64
Łączna liczba godzin 14 14 11 12 12 31,5 1008
Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym **
1 Pracownia techniki dentystycznej 11 11 6 6 6 20 640
2 Pracownia techniki ortodontycznej     4 4 4 6 192
3 Wykonawstwo wyrobów medycznych z zakresu techniki dentystycznej i ortodoncji     4 3 4 5,5 176
Łączna liczba godzin 11 11 14 13 14 31,5 1008
Tygodniowy wymiar godzin obowiązkowych zajęć edukacyjnych 28 28 28 28 29 70,5 2256
 

Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację K1- Wykonywanie i naprawa wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej, ortodoncji oraz epitez twarzy (Z.17.) odbywa się pod koniec I (semestru) klasy III.

Minimalny wymiar praktyk zawodowych

tyg.

godz.

semestr I

 

 

semestr II

 

 

semestr III

 

 

semestr IV

2

80

semestr V

2

80

Razem:

4

160

 

LOKALIZACJA

Adres: ul. Żurawia 47, mieszcząca się w ścisłym centrum Warszawy, 450 metrów od metra Centrum

Charakterystyczne miejsca: placówka zlokalizowana za Hotelem Polonia, niedaleko Pałacu Kultury i Nauki (5 minut od oddziału) i Domu Handlowego Wars i Sawa (5 minut od oddziału)

Dojazd
Do centrum dojeżdża bezpośrednio pierwsza nitka metra. Ze strony wschodniej i zachodniej można dojechać Szybką Kolejką Miejską (SKM) lub Koleją Mazowiecką. Do centrum dojeżdżają również:
tramwaje: 4, 7 , 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35
autobusy: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 521, 522, 525