Masaż z rehabilitacją - Kraków

Szkoła masażu w Krakowie to miejsce, które kształci przyszłych masażystów. Praca w tym zawodzie gwarantuje godziwe zarobki, a także satysfakcję z niesienia pomocy ludziom. Sprawdź, dlaczego warto zostać technikiem masażystą oraz dowiedz się, jakie perspektywy zatrudnienia mają osoby z tym tytułem.

Technik masażysta Kraków - dlaczego warto?

Z masażu korzystają nie tylko osoby w trakcie rekonwalescencji, starsze oraz cierpiące na schorzenia kręgosłupa, ale również ci, dla których jest on formą relaksu po ciężkim dniu. Szczególnie że ma on bardzo wiele korzyści zdrowotnych - zmniejsza dolegliwości bólowe, przeciwdziała zakrzepom, przyspiesza krążenie krwi, wspomaga dotlenienie tkanek oraz przygotowuje mięśnie do wysiłku fizycznego. Klientami gabinetów masażu są również sportowcy oraz pracownicy biurowi.

W związku z dużą popularnością tego typu zabiegów coraz więcej osób rozważa zapisanie się do szkoły masażu. Kraków to miasto, w którym dyplomowani masażyści są pożądanymi pracownikami, co wynika z prognozy „Barometru zawodów” na rok 2021. W związku z tym absolwenci kierunku będą mieli wiele możliwości zatrudnienia.

Dla kogo szkoła masażu w Krakowie?

Szkoła masażu w Krakowie to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać kwalifikacje zawodowe w krótkim czasie - zdobycie tytułu technika masażysty zajmuje zaledwie dwa lata. Po ukończeniu nauki dyplomowani masażyści mogą dalej pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności na branżowych kursach oraz szkoleniach.

Policealna szkoła masażu w Krakowie - jaka praca czeka na jej absolwentów?

Osobom cierpiącym na bóle stawów, kręgosłupa oraz innych partii ciała zaleca się regularne wizyty u masażysty. Sprawia to, że rynek pracy dla osób wykonujących ten zawód jest szeroki. Dyplomowany specjalista po ukończeniu szkoły masażu w Krakowie może cały czas się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje. Masażyści mają też wiele możliwości na gruncie zawodowym. Mogą oni otworzyć własną działalność gospodarczą lub podjąć pracę w placówkach relaksacyjnych oraz opieki zdrowotnej, na przykład:

  •     szpitalach,
  •     klinikach,
  •     sanatoriach,
  •     salonach SPA,
  •     klubach fitness,
  •     hotelach,
  •     ośrodkach wypoczynkowych.

Czym zajmuje się masażysta w swojej codziennej pracy?

Osoby pracujące w tej profesji wykonują masaże lecznicze, sportowe, izometryczne, profilaktyczne i relaksacyjne. Potrafią także masować niemowlęta i dzieci metodą Shantala oraz dobrać odpowiednią technikę do potrzeb pacjenta. Masażyści prowadzą również działalność profilaktyczną, propagującą działania prozdrowotne.

Na jakie zarobki może liczyć masażysta w Krakowie?

W zależności od miejsca zatrudnienia, masażysta w Krakowie może zarabiać od 3 do 5 tysięcy brutto miesięcznie. O wiele wyższe wynagrodzenia otrzymują dyplomowani specjaliści w Niemczech, Norwegii, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. W tych krajach ich pensje mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych rocznie.

Szkoła masażu w Krakowie - czego uczą się nasi słuchacze?

Kandydaci, którzy wybiorą kierunek technika masażysty w Krakowie, będą poznawali tajniki zawodu pod okiem dyplomowanych fizjoterapeutów, masażystów i rehabilitantów. Dzięki temu zdobędą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę  z pierwszej ręki. 

W policealnej szkole masażu w Krakowie słuchacze mają do dyspozycji najwyższej jakości sprzęt marki Habys - stoły do masażu, kliny, wałki i półwałki, taśmy, piłki, materace, drabinki rehabilitacyjne oraz kamienie bazaltowe. W czasie zajęć praktycznych uczą się oni m.in. masażu leczniczego, klasycznego, relaksacyjnego, izometrycznego, sportowego, Shantala czy drenażu limfatycznego.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym Przedmioty ogólnokształcące
Anatomia i fizjologia Pracownia fizjoterapii Podstawy przedsiębiorczości
Bezpieczeństwo i higiena pracy Pracownia masażu  
Pierwsza pomoc    
Teoria masażu    
Podstawy fizjoterapii    
Wybrane zagadnienia kliniczne    
Komunikacja interpersonalna    
Zdrowie publiczne    
Zawodowy język obcy    

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole masażu w Krakowie?

Kandydat do szkoły policealnej w Krakowie może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Ile trwa i co daje nauka w policealnej szkole masażu w Krakowie?

Kierunek technik masażysta w policealnej szkole masażu w Krakowie trwa dwa lata i kończy się zewnętrznym egzaminem praktycznym oraz teoretycznym, organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Osoby, które pomyślnie go zdadzą, otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikację MED.10 - Świadczenie usług w zakresie masażu oraz suplement Europass umożliwiający znalezienie zatrudnienia na terenie Unii Europejskiej.

Policealna szkoła masażu GoWork.pl - dlaczego warto się do niej zapisać?

Szkoła masażu w Krakowie GoWork.pl zapewia kształcenie najwyższej jakości zupełnie za darmo. Słuchaczy nie obowiązują opłaty za wpisowe, czesne, indeks i legitymację, egzaminy w sesji, zmianę kierunku kształcenia oraz liczne usługi w sekretariacie, np. wydanie odpisu arkusza ocen czy czynności wymagające weryfikacji dokumentów.

Placówka szkoły znajduje się w doskonale skomunikowanym centrum miasta, w pobliżu Rynku Głównego, dlatego nawet osoby mieszkające w innych częściach Krakowa nie powinny mieć problemu z dojazdem.

Do podjęcia nauki w szkole masażu w Krakowie wystarczy jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej. Matura nie jest wymagana.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK