Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Białystok

Wiele osób zastanawia się, jakie wykształcenie i kwalifikacje musi mieć asystentka stomatologiczna. Szkoła w Białymstoku kształci średni personel medyczny, w tym również członków zespołów dentystycznych. Sprawdź, jak wyglądają codzienne obowiązki asystentki stomatologicznej, ile zarabia osoba pracująca na tym stanowisku, a także dowiedz się, co trzeba zrobić, aby nią zostać.

Asystentka stomatologiczna Białystok - czy warto nią zostać?

Dbanie o piękny uśmiech to norma w dzisiejszych czasach. Nic dziwnego - zdrowe, białe zęby gwarantują pewność siebie oraz są wizytówką w zarówno w kontaktach prywatnych, jak i zawodowych. Dentyści nie mogą narzekać na brak pracy, jednak sprawne funkcjonowanie gabinetu stomatologicznego nie zależy wyłącznie od nich. Bardzo ważną rolę w przygotowaniu sprzętu, pomaganiu lekarzowi oraz kontakcie z pacjentem pełni asystentka stomatologiczna. Białystok to miasto, w którym znaduje się placówka GoWork.pl, kształcąca średni personel medyczny. Jej słuchaczami mogą zostać zarówno osoby posiadające maturę, jak i te, które jej nie mają.
W związku z popularnością zabiegów stomatologii estetycznej, takich jak prostowanie czy wybielanie zębów, gabinety stomatologiczne poszukują wykwalifikowanych specjalistów do swoich zespołów. Oznacza to, że praca w charakterze asystentki stomatologicznej może stać się źródłem wysokich dochodów.

Jaka powinna być asystentka stomatologiczna?

Asystentka stomatologiczna powinna cechować się życzliwością, pogodą ducha oraz mocnymi nerwami - w gabinecie stomatologicznym  zdarzają się sytuacje nagłe, takie jak np. atak paniki u pacjenta. Z tego powodu w szkole w Białymstoku przewidziano zajęcia z komunikacji interpersonalnej oraz wprowadzono podstawowe pojęcia z zakresu psychologii. Osoby pracujące w tej profesji powinny także posiadać zdolność wzbudzania zaufania i empatię. W szkole policealnej w Białymstoku asystentka stomatologiczna uczy się również otwartego spojrzenia na problemy pacjenta.

Szkoła dla asystentek stomatologicznych w Białymstoku - jaka praca czeka na jej absolwentki?

Po szkole policealnej w Białymstoku asystentka stomatologiczna może liczyć na stabilną, dobrze płatną oraz rozwijającą pracę. Osoby na tym stanowisku zatrudniają się najczęściej w miejscach takich jak:

  • prywatne i publiczne gabinety stomatologiczne,
  • kliniki dentystyczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • firmy zajmujące się dystrybucją asortymentu stomatologicznego,
  • hurtownie stomatologiczne.

Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna w swojej codziennej pracy?

Do zadań asystentki stomatologicznej należy przygotowywanie pacjenta do zabiegu, prowadzenie jego dokumentacji medycznej, sporządzanie rozliczeń zużytych lekarstw i środków oraz dbanie o sterylność gabinetu. Poza tym zajmuje się ona odkażaniem, konserwowaniem i wyjaławianiem narzędzi oraz urządzeń stomatologicznych, a także obsługiwaniem sprzętu leczniczego i diagnostycznego.

Na jakie zarobki może liczyć asystentka stomatologiczna?

Zarobki osoby pracującej na tym stanowisku zależą od jej umiejętności, wykształcenia oraz rodzaju umowy. Średnie wynagrodzenie asystentki stomatologicznej wynosi od 3,2 do ponad 4 tysięcy złotych. Na znacznie większe pensje, sięgające kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, mogą liczyć te asystentki, które zdecydują się pracować w Niemczech, Norwegii czy Danii.

Asystentka stomatologiczna Białystok - czego uczą się słuchacze?

Słuchacze na kierunku asystentka stomatologiczna w szkole w Białymstoku uczą się terminologii medycznej, rozróżniania instrumentów, materiałów i leków stosowanych podczas zabiegów zachowawczych, chirurgicznych, periodontologicznych, ortodontycznych i protetycznych, sporządzania, stosowania i przechowywania roztworów dezynfekujących, konserwacji sprzętu i aparatury, prowadzenia dokumentacji pacjenta oraz wielu innych. Wszystko to odbywa się pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym


Przedmioty ogólnokształcące

Anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia

Pracownia organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym

Podstawy przedsiębiorczości

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie dentystycznym

Techniki pracy w gabinecie dentystycznym

 

Pierwsza pomoc w zagrożeniach życia i zdrowia

   

Materiałoznawstwo w stomatologii

   

Ergonomia w stomatologii

   

Dokumentacja gabinetu dentystycznego

   

Organizacja ochrony zdrowia

   

Komunikacja interpersonalna

   

Język angielski ukierunkowany zawodowo

   

Język migowy ukierunkowany zawodowo

   

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej w Białymstoku może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła policealna Białystok - asystentka stomatologiczna. Ile trwa ten kierunek?

Kierunek asystentka stomatologiczna w szkole w Białymstoku trwa rok. Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Asystowanie lekarzowi dentyście i utrzymanie gabinetu w gotowości do pracy (MED.01), odbywa się pod koniec II semestru. Oprócz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe asystentka stomatologiczna otrzymuje również suplement Europass, który umożliwia jej wykonywanie zawodu nie tylko w Polsce, ale także na terenie innych krajów Unii Europejskiej.

Szkoła dla asystentek stomatologicznych w Białymstoku - dlaczego warto ją wybrać?

Szkoła w Białymstoku zapewnia komfortowe warunki pracy, wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną oraz naukę na najwyższej jakości sprzęcie. Do dyspozycji słuchaczy jest m.in. fotel stomatologiczny oraz narzędzia takie jak mikropiaskarka, wstrząsarka stomatologiczna, utwardzacz do wypełnień, kamera wewnątrzustna, skaler, myjka ultradźwiękowa i wiele innych. Zajęcia prowadzą lekarze oraz asystentki, którzy na co dzień pracują w zawodzie. Absolwenci szkoły dla asystentek stomatologicznych w Białymstoku są rzetelnie przygotowani do pracy - posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK