Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Białystok

Dbanie o piękny uśmiech to norma w dzisiejszych czasach. Nic dziwnego - zdrowe, białe zęby gwarantują pewność siebie oraz są wizytówką w zarówno w kontaktach prywatnych, jak i zawodowych. Dentyści nie mogą narzekać na brak pracy, jednak sprawne funkcjonowanie gabinetu stomatologicznego nie zależy wyłącznie od nich. Bardzo ważną rolę w przygotowaniu sprzętu, pomaganiu lekarzowi oraz kontakcie z pacjentem pełni asystentka stomatologiczna. Do jej zadań należy także prowadzenie dokumentacji medycznej, sporządzanie rozliczeń zużytych lekarstw i środków oraz dbanie o sterylność gabinetu przed i po zabiegu. Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Asystowanie lekarzowi dentyście i utrzymanie gabinetu w gotowości do pracy (MED.01) odbywa się pod koniec II semestru. Po szkole policealnej asystentka stomatologiczna otrzymuje dyplom i uprawnienia państwowe do wykonywania zawodu nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Unii Europejskiej.

Czy asystentka stomatologiczna to przyszłościowy zawód?

Po szkole policealnej asystentka stomatologiczna może liczyć na stabilną, dobrze płatną oraz rozwijającą pracę. Osoby na tym stanowisku zatrudniają się najczęściej w prywatnych i publicznych gabinetach, klinikach dentystycznych, oddziałach chirurgii szczękowej czy placówkach prowadzonych przy szkołach i przedszkolach. Zarobki asystentki stomatologicznej w Białymstoku zależą od jej umiejętności, wykształcenia oraz rodzaju umowy. Co ważne, w szkole policealnej w Białymstoku asystentki stomatologiczne odbywają praktyki już w ciągu roku szkolnego, więc są one profesjonalnie przygotowane do pierwszej pracy w zawodzie.

Jakie cechy powinna mieć profesjonalna asystentka stomatologiczna?

Asystentka stomatologiczna powinna cechować się życzliwością, pogodą ducha oraz mocnymi nerwami - w gabinecie stomatologicznym może bowiem zdarzyć się sytuacja, w której pacjent wpadnie w panikę. Z tego powodu w szkole policealnej w Białymstoku przewidziano zajęcia z komunikacji interpersonalnej oraz wprowadzono podstawowe pojęcia z zakresu psychologii. Osoby pracujące w tej profesji, powinny także posiadać zdolność wzbudzania zaufania i empatię. W szkole policealnej asystentka stomatologiczna uczy się również otwartego spojrzenia na problemy pacjenta.

Asystentka stomatologiczna w Białymstoku - dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Na kierunku asystentka stomatologiczna w Białymstoku słuchacze mają zapewnione komfortowe warunki pracy, wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną oraz naukę na najwyższej jakości sprzęcie. Mają oni do dyspozycji m.in. fotel stomatologiczny oraz narzędzia takie jak mikropiaskarka, wstrząsarka stomatologiczna, utwardzacz do wypełnień, kamera wewnątrzustna, skalpel czy myjka ultradźwiękowa. Zajęcia prowadzą lekarze oraz asystentki, którzy na co dzień pracują w zawodzie. Absolwenci kierunku asystentka stomatologiczna w Szkole Policealnej w Białymstoku są rzetelnie przygotowani do pracy - posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK