Szkoła Policealna Białystok

Szkoła policealna w Białymstoku to doskonała propozycja dla osób, które zamiast poświęcać kilku lat na studia, wolą szybko zdobyć kwalifikacje w danej profesji i od razu rozpocząć pracę. Sprawdź, dlaczego warto wybrać tę placówkę, a także dowiedz się, jakie perspektywy zawodowe mają jej absolwenci.

Szkoła policealna Białystok - czy warto?

Czasy, w których szkoły policealne były uznawane za wyjście awaryjne, już dawno minęły. Ze względu na znacznie krótszy czas nauki niż w przypadku studiów, a także możliwość zdobycia pewnego zawodu, który jest pożądany na rynku pracy, coraz więcej absolwentów liceów i techników wybiera tę formę kształcenia. Szkoła policealna w Białymstoku stale analizuje oferty zatrudnienia i proponuje swoim kandydatom wyłącznie przyszłościowe kierunki – 15 lat działania na rynku pozwoliło firmie nie tylko na wyrobienie renomy, ale także zdobycie doświadczenia w kwestii kształcenia.

Dlaczego nasza szkoła to dobry wybór?

W szkole policealnej w Białymstoku każdy słuchacz może liczyć na indywidualne podejście kadry dydaktycznej. Do jego dyspozycji są nowoczesne pracownie wyposażone w wysokiej klasy sprzęt. Nauczyciele stale się dokształcają przez uczestnictwo w szkoleniach branżowych oraz kursach. W szkole medycznej w Białymstoku wykładają wyłącznie nauczyciele ściśle związani z branżą - stomatolodzy, fizjoterapeuci, higienistki stomatologiczne, ratownicy medyczni czy kosmetyczki. W odróżnieniu od konkurencyjnych placówek, słuchacze bezpłatnej szkoły policealnej w Białymstoku nie ponoszą kosztów za czesne, wpisowe, indeks, legitymację, egzaminy w sesji oraz liczne usługi w sekretariacie.

Czy matura jest niezbędna do rozpoczęcia nauki?

Możliwość rozpoczęcia nauki bez zdanej matury to ogromna zaleta szkół policealnych. Do podjęcia kierunku wymagane jest tylko wykształcenie średnie, więc w przypadku niepowodzenia na egzaminie dojrzałości lub nie podejścia do niego, drzwi kariery są nadal otwarte. Darmowa szkoła dla dorosłych Białystok to także ratunek z opresji w przypadku nie dostania się na wymarzone studia. Niedoszły student zdobywa wiedzę i nie ma poczucia zmarnowanego czasu, kiedy czeka na kolejną rekrutację. Co ważne, nadal może on spełniać swoje marzenia związane z pracą w branży lekarskiej, jeśli wybierze jeden z kierunków medycznych. Kształcenie odbywa się w kilku trybach, więc słuchacze nie mają problemu z połączeniem szkoły ze swoim stylem życia, sytuacją finansową czy rodzinną.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła policealna Białystok - kierunki. Jakie warto wybrać?

W szkole policealnej w Białymstoku czesne jest niskie, a wiele przyszłościowych kierunków można rozpocząć zupełnie za darmo. Poziom nauczania na kierunkach bezpłatnych jest tak samo wysoki jak w przypadku odpłatnych. Nie istnieje podział na lepszych i gorszych słuchaczy, każdy jest traktowany równo. Popularnością cieszą się zwłaszcza kierunki:

Jak wskazują prognozy „Barometru zawodów” na rok 2021 dla województwa podlaskiego, zawody medyczne są szczególnie potrzebne na rynku pracy. Deficyt dotyczy przede wszystkim masażystów i fizjoterapeutów. Darmowa szkoła policealna w Białymstoku to zatem dobry wybór dla osób, które nie chcą martwić się bezrobociem.

Jakie perspektywy mają absolwenci szkoły?

Wiele osób zastanawia się, co daje szkoła policealna. Białystok i powiat białostocki przepełnione są absolwentami popularnych kierunków uczelni wyższych, którzy nie mogą znaleźć zatrudnienia. Absolwenci szkół policealnych otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement Europass, który umożliwia im znalezienie pracy w innych krajach Unii Europejskiej. Są oni również lepiej przygotowani pod kątem praktycznym.

Szkoła policealna Białystok - rekrutacja

Do wzięcia udziału w rekrutacji do szkoły policealnej w Białymstoku niezbędne będą następujące dokumenty:
oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),

 • 2 zdjęcia legitymacyjne,
 • zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie przy zapisie),
 • podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

Gdzie znajduje się szkoła policealna w Białymstoku?

Szkoła policealna w Białymstoku mieści się w ścisłym centrum miasta przy ulicy Lipowej 32 (II piętro). Z dworca PKP i PKS wystarczy przejść się pieszo – zajmie to około 9 minut, a z Rynku Kościuszki około 5 minut. W okolicy znajdują się poczta, drogeria Hebe, Rossmann i kościół św. Rocha. Na miejsce docierają:

 • linie 2, 4, 5, 10 i 14 z przystanku św. Rocha/Lipowa,
 • linie 2, 4, 5, 7, 10, 14 z przystanku Plac Niepodległości/Kościół św. Rocha,
 • linie 1, 7, 9, 12, 18, 21, 24 i 100 z przystanku Piłsudskiego/Plac Niepodległości.

 

 

Kontakt

Szkoła Policealna GoWork.pl
Oddział - Białystok

ul. Lipowa 32/102 , 15-428 Białystok
tel.: 790-408-360

Godziny otwarcia sekretariatu

 • Poniedziałek: 8-16
 • Wtorek: 8-16
 • Środa: 8-16
 • Czwartek: 8-16
 • Piątek: 8-16
 • Sobota: 8-16.
 • Niedziela: Nieczynne
Mapa
Zadaj Pytanie