Masaż z rehabilitacją

Szkoła Masażu GoWork.pl to placówka, która umożliwia zdobycie kwalifikacji w zawodzie technika masażysty zaledwie w dwa lata. Nauka jest w pełni darmowa, a do jej rozpoczęcia wystarczy jedynie świadectwo ukończenia liceum lub technikum. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wybrać kierunek technik masażysta w policealnej szkole masażu.

Szkoła masażu - czy warto wybrać kierunek technik masażysta?

Już w czasach starożytnych masaż był popularnym zabiegiem relaksacyjnym oraz leczniczym. Dziś jest bardzo chętnie wybierany zarówno przez klientów salonów odnowy biologicznej, jak i gabinetów rehabilitacyjnych. Popyt na usługi świadczone  przez masażystów wynika ze starzenia się społeczeństwa oraz problemów z kręgosłupem, na które cierpi coraz więcej ludzi w różnym wieku. Z tego powodu dyplomowani technicy masażyści mają szansę znaleźć pracę w wielu miastach w Polsce. Niezbędne w tym zawodzie umiejętności oraz wiedzę teoretyczną zapewnia szkoła masażu.

 

Technik masażysta - kim jest i czym się zajmuje?

Technicy masażyści zajmują się wykonywaniem różnego rodzaju masaży, m.in. profilaktycznego, klasycznego, relaksacyjnego, leczniczego, sportowego, izometrycznego, dziecięcego oraz drenażu limfatycznego. Poza tym absolwent szkoły masażu prowadzi działalność profilaktyczną, propagującą działania prozdrowotne. Profesjonalny masażysta powinien być nie tylko sprawny fizycznie, ale także oraz empatyczny i życzliwy w stosunku do pacjenta. Musi on umieć wczuć się w sytuację osoby chorej oraz zachować pełen profesjonalizm w kontakcie z nią. W tym zawodzie niezwykle ważne jest zdobycie zaufania pacjenta.

 

Ile zarabia technik masażysta?

Zarobki technika masażysty uzależnione są od miasta, miejsca i formy zatrudnienia, a także jego wykształcenia oraz umiejętności. Pensja osoby na tym stanowisku wynosi od 2,5 do 6 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Na znacznie większe zarobki mogą liczyć ci masażyści, którzy zdecydowali się na pracę w krajach Europy Zachodniej i Północnej. Tam ich wynagrodzenia sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

 

Policealna medyczna szkoła masażu - gdzie pracę znajdą jej absolwenci?

Szkoła masażu GoWork.pl umożliwia swoim słuchaczom uzyskanie tytułu zawodowego technika masażysty, dzięki któremu będą oni mogli znaleźć stabilne zatrudnienie w miejscach takich jak:

 • kliniki,
 • szpitale,
 • sanatoria,
 • ośrodki rehabilitacyjne,
 • ośrodki wypoczynkowe,
 • salony SPA,
 • hotele,
 • kluby fitness.

Absolwenci policealnej szkoły medycznej mogą również prowadzić własną działalność i zajmować się wykonywaniem masaży w prywatnym gabinecie. 

Czego uczą się słuchacze w policealnej szkole masażu?

Kandydaci, którzy wybrali kierunek technik masażysta, mają szansę na zdobycie specjalistycznej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. W czasie zajęć korzystają oni z nowoczesnego sprzętu i akcesoriów, który stanowi wyposażenie każdego profesjonalnego gabinetu masażu. Są to m.in. stoły do masażu, fantomy, drabinki rehabilitacyjne, wałki, półwałki, kliny, materace i wiele innych.
Nauka w policealnej szkole masażu trwa dwa lata. Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10.) odbywa się pod koniec IV semestru. Absolwenci szkoły, którzy pomyślnie go zdadzą,  otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement Europass w języku angielskim, który ułatwi im znalezienie pracy na terenie całej Unii Europejskiej.
Przedmioty realizowane w dwuletnim cyklu nauczania znajdują się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym Przedmioty ogólnokształcące
Anatomia i fizjologia Pracownia fizjoterapii Podstawy przedsiębiorczości
Bezpieczeństwo i higiena pracy Pracownia masażu  
Pierwsza pomoc    
Teoria masażu    
Podstawy fizjoterapii    
Wybrane zagadnienia kliniczne    
Komunikacja interpersonalna    
Zdrowie publiczne    
Zawodowy język obcy    

 

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły masażu może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

 

Szkoła policealna dla techników masażystów - dlaczego warto ją wybrać?

Szkoła Masażu GoWork.pl prowadzi zajęcia z teorii, ale przede wszystkim stawia na praktykę. Jej absolwenci wiedzą, jak dobrać odpowiedni schemat postępowania w masażu adekwatnym do stanu chorobowego pacjenta, z łatwością obsługują specjalistyczny sprzęt medyczny oraz potrafią analizować reakcję pacjentów na dany rodzaj masażu. Po szkole policealnej technicy masażyści stosują wszystkie metody masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych, relaksują i odmładzają.
Słuchacze mają do wyboru dwa tryby nauki: płatny i bezpłatny. W pierwszym przypadku pobierane jest czesne w wysokości 59 złotych miesięcznie, a szkoła bierze odpowiedzialność za dostarczenie słuchaczowi kosmetyków i przyborów niezbędnych podczas zajęć teoretycznych. Co więcej, raz w semestrze ma on możliwość wybrania 6- lub 8-godzinnego kursu, po którym otrzymuje certyfikat. W drugim przypadku słuchacz nie ponosi kosztu czesnego, ale musi sam zakupić podkłady, ręczniki, kosmetyki i inne.
Kierunek technik masażysta w Szkole Policealnej GoWork.pl jest dostępny dla każdego, kto posiada świadectwo ukończenia liceum lub technikum. Matura nie jest konieczna do podjęcia nauki.

 

Policealna medyczna szkoła masażu - rekrutacja

Rekrutacja do Szkoły Masażu GoWork.pl prowadzona jest w Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Do wzięcia udziału w naborze niezbędne będą następujące dokumenty:

 • oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),
 • 2 zdjęcia legitymacyjne,
 • zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie),
 • podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

 


2 zdjęcia
legitymacyjne

świadectwo
ukończenia szkoły średniej

zaświadczenie od lekarza
medycyny pracy o braku przeciwwskazań do praktycznej nauki zawodu - Szkoła zapewnia bezpłatne badania
NASZE PRACOWNIE DYDAKTYCZNE
Gabinet
Masaż - zajęcia
Pracownia masażu

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK

Jak zdobyć tytuł zawodowy technika masażysty?

Tytuł technik masażysty uzyskać można po ukończeniu technikum lub szkoły policealnej prowadzącej wybrany kierunek kształcenia i zdaniu egzaminów potwierdzających posiadane uprawnienia do wykonywania tego zawodu.

Gdzie technik masażysta może znaleźć zatrudnienie?

Absolwent kierunku technik masażysta może znaleźć zatrudnienie w placówkach i instytucjach medycznych, przychodniach, szpitalach, uzdrowiskach, publicznych i prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych oraz ortopedycznych, a także w siłowniach, klubach fitness, ośrodkach SPA i gabinetach odnowy biologicznej.

Ile zarabia technik masażysta?

Wynagrodzenie początkującego technika masażysty wynosi ok. 3 050 zł brutto miesięcznie. Wraz z nabywaniem doświadczenia technik masażysta może zwiększyć swoje zarobki do 6000 zł brutto.

Jak długo trwa nauka w szkole policealnej na kierunku technik masażysta?

Nauka w szkole policealnej na kierunku technik masażysta trwa 2 lata (4 semestry).

Jakie kwalifikacje posiada technik masażysta po zakończeniu nauki w szkole policealnej?

Technik masażysta po ukończeniu szkoły policealnej wyposażony jest w wiedzę niezbędną do wykonywania masaży klasycznych, relaksacyjnych, leczniczych, fizjoterapeutycznych, sportowych i limfatycznych.

W jaki sposób dokonać zapisu do szkoły policealnej na kierunku technik masażysta?

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem zapisania się do szkoły policealnej na kierunku technik masażysta jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego online - dostępnego w formie elektronicznej, np. za pośrednictwem strony internetowej wybranej placówki.

Oddziały

oddział

Szkoła Policealna Warszawa

ul. Żurawia 47 00-680 Warszawa Tel: 22 622-13-09 wew. 3 lub 797-898-767
Godziny pracy sekretariatu:
pn.-pt. 8.00 - 17.00

oddział

Szkoła Policealna Katowice

ul. 3 Maja (wejście od ul. Stawowej 10) 13 40-096 Katowice Tel: 730 102 323 lub 32 229 20 63
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8-16
wt 8.00-16.00
śr 8-16.00
czw 8.00-16.00
pt 8.00-16.00
sb. 8.00-16.00

oddział

Szkoła Policealna Lublin

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 36 20-029 Lublin Tel: 533-898-761 lub 81 503 04 23,
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8.00 - 16.00
wt 8.00 - 16.00
śr 8.00 - 16.00
czw 8.00 - 16.00
pt 8.00 - 16.00
sb 9.00 - 15.00

oddział

Szkoła Policealna Poznań

ul. Święty Marcin 66 61-807 Poznań Tel: 784 940 938 lub
Godziny pracy sekretariatu:
pn. 8.00-16, wt. - śr. 8.00-16.00, czw. 8.00-16.00, pt. 8.00-16.00
sob. 9.00-15.00

oddział

Szkoła Policealna Białystok

ul. Lipowa 32 15-428 Białystok Tel: 790-408-360
Godziny pracy sekretariatu:
pn 9-17
wt 9-17
śr 9-17
czw 9-17
pt 9-17
sb11-16.

oddział

Szkoła Policealna Kraków

ul. Wielopole 18b 31-072 Kraków Tel: 797-898-765 lub 12 431-74-42
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8.00-16
wt 08-16.00
śr 8 -16.00
czw 8-16.00
pt 10-18.00
sb. 8-16

oddział

Szkoła Policealna Wrocław

ul. Ruska 51 B 50-079 Wrocław Tel: 720 898 761 lub 71 346-15-19
Godziny pracy sekretariatu:
pn.- pt. 8.00 - 16.00
sob. 8.00 - 16.00