Szkoła Policealna Kraków

Szkoła policealna w Krakowie z uprawnieniami szkół publicznych to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko zdobyć kwalifikacje zawodowe i pewny zawód. Obecnie rynek pracy przeżywa zalew absolwentów wyższych uczelni, a jednocześnie cierpi na niedosyt wykwalifikowanych pracowników o praktycznych umiejętnościach. To właśnie z tego powodu pracodawcy przychylniej patrzą na kandydatów, którzy posiadają tytuł specjalisty lub technika. Kadra dydaktyczna prowadząca zajęcia w systemie zaocznym, dziennym lub wieczorowym posiada wieloletnie doświadczenie, które chętnie przekazuje uczniom, a brak dyplomu z egzaminu maturalnego nie dyskwalifikuje kandydatów. Nauka odbywa się w dobrze wyposażonych, przestronnych salach. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto rozpocząć naukę w szkole policealnej w Krakowie.

Szkoła policealna w Krakowie - czy warto?

Chociaż zdecydowana większość młodych ludzi, którzy kończą szkołę średnią, wybiera edukację na uczelniach wyższych, nie w każdym przypadku będzie to dobre rozwiązanie. Co roku ogromna liczba osób kończy te same kierunki w całej Polsce, a absolwentów jest znacznie więcej niż miejsc pracy w danych zawodach. Dodatkowo studia zapewniają przede wszystkim przygotowanie teoretyczne, przy niewielkim udziale zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Dobrą alternatywą dla uczelni wyższych jest szkoła policealna. Kraków to miasto, w którym nadwyżka poszukujących pracy pedagogów, filozofów, historyków, politologów, kulturoznawców, ekonomistów i socjologów jest bardzo duża. Tymczasem szkoły policealne GoWork.pl dopasowują swoją ofertę edukacyjną do wymagań rynku pracy. Obecnie pracodawcy stawiają przede wszystkim na osoby, które posiadają umiejętności praktyczne i dążą do dalszego rozwoju, np. odbywając dodatkowe kursy maturalne i szkolenia. W trakcie nauki w placówce GoWork.pl z uprawnieniami szkół publicznych uczniom możliwe jest zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej (w czasie zajęć, od posiadającej wieloletnie doświadczenie kadry, i w ramach praktyk zawodowych).

Dlaczego policealna szkoła w Krakowie to dobry wybór?

Darmowa szkoła policealna dla dorosłych Kraków umożliwia zdobycie tytułu technika zaledwie po roku nauki. Wykładowcami są specjaliści w swoich dziedzinach, którzy zdobyli wieloletnie doświadczenie podczas wykonywania zawodu - masażyści, fizjoterapeuci, kosmetologowie, dietetycy i inni. Szkoła posiada kilka pracowni wyposażonych w nowoczesny sprzęt najwyższej jakości. Słuchacze mają do dyspozycji urządzenia, narzędzia i akcesoria, z których na co dzień korzystają profesjonaliści, a także materiały dydaktyczne. Skorzystanie z oferty edukacyjnej naszej szkoły z uprawnieniami szkół publicznych nie wiąże się z obowiązkiem zdawania egzaminów wstępnych, a dzięki dostosowaniu jej do potrzeb rynku pracy absolwenci z łatwością znajdą zatrudnienie. Co więcej, najpopularniejsze kierunki są w pełni darmowe. W odróżnieniu od konkurencyjnych placówek, policealna szkoła w Krakowie GoWork.pl nie pobiera opłat za czesne, wpisowe, indeks, legitymację, a także liczne usługi w sekretariacie, na przykład wydanie odpisu arkusza ocen czy czynności wymagające weryfikacji dokumentów.

Czy matura jest wymagana do rozpoczęcia nauki?

W szkole policealnej GoWork.pl możliwe jest zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu, a także poznanie jego tajników, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej - podczas zajęć i praktyk zawodowych. Kandydaci, którzy z pewnych powodów nie posiadają świadectwa maturalnego, nie muszą obawiać się, że drzwi do wymarzonej kariery zostaną przed nimi zamknięte. Chcąc skorzystać z proponowanej przez szkoły policealne GoWork.pl oferty edukacyjnej wystarczy ukończyć szkołę średnią, np. liceum ogólnokształcące lub liceum dla dorosłych. Żeby zostać przyjętym, należy dostarczyć dyplom jej ukończenia. Naukę na jednym z oferowanych przez szkoły policealne kierunków mogą podjąć także osoby, które nie podeszły do egzaminu maturalnego. Co więcej, szkoła policealna w Krakowie umożliwia kształcenie w trzech trybach: nauka odbywa się w systemie zaocznym, dziennym i wieczorowym. To sprzyja dostosowaniu zajęć do swoich potrzeb oraz połączeniu nauki z pracą na pełen etat.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy Zajęcia odbywają się w weekendy.
Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła policealna Kraków - jakie kierunki warto wybrać?

Dobre przygotowanie do zawodu, choć jest niezwykle cenne, wcale nie musi kosztować fortuny. Darmowa szkoła policealna w Krakowie oferuje osobom, które ukończyły liceum ogólnokształcące (w tym liceum ogólnokształcące dla dorosłych) lub inną szkołę średnią, przyszłościowe kierunki, które można podjąć bez opłaty czesnego. Należą do nich:

Wyniki badania „Barometru zawodów” na rok 2021 dla Krakowa wskazują, że masażyści i  kosmetyczki są zawodami deficytowymi. Zdobycie kwalifikacji w tych profesjach może być zatem sposobem na szybkie i bezproblemowe znalezienie zatrudnienia.

Co dalej po szkole dla dorosłych?

Po ukończeniu nauki w bezpłatnej szkole policealnej w Krakowie absolwenci podchodzą do zewnętrznego egzaminu teoretycznego i praktycznego, organizowanego przez OKE. Do świadectwa ukończenia szkoły policealnej i dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (na blankietach dopuszczonych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej) załączany jest suplement Europass, który umożliwia absolwentom wykonywanie zawodu nie tylko w kraju, ale również w pozostałych państwach Unii Europejskiej. Opiekun medyczny, technik administracji czy asystentka stomatologiczna z przygotowaniem zdobytym w ramach zajęć prowadzonych przez kadrę posiadającą wieloletnie doświadczenie oraz praktyk zawodowych odnajdzie się na rynku pracy, znajdując zatrudnienie w wybranej przez siebie branży. Szkoły policealne to dobry pomysł dla osób, które ukończyły liceum ogólnokształcące dla dorosłych i wyrażają chęć uzyskania dodatkowych kwalifikacji.

Szkoła policealna Kraków - rekrutacja

Do wzięcia udziału w rekrutacji do szkoły policealnej w Krakowie niezbędne będą następujące dokumenty:

 • oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej (liceum ogólnokształcące, liceum ogólnokształcące dla dorosłych) czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),
 • 2 zdjęcia legitymacyjne,
 • zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie przy zapisie),
 • podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

Gdzie znajduje się szkoła policealna w Krakowie?

Krakowski oddział Szkoły Policealnej Gowork.pl znajduje się w ścisłym centrum miasta, naprzeciwko banku PKO BP, w pobliżu Rynku Głównego przy ulicy Wielopole 18b (II piętro). Na miejsce docierają:

 • tramwaje 1, 3, 8, 13, 24 i 52 na przystanek Poczta Główna oraz nr 1, 10, 19, 20, 22, 52 na przystanek Hala Targowa,
 • autobusy 184 i 484 na przystanek Hala Targowa.

Wejście znajduje się obok sklepu „Kocyk”, idąc od strony Hali Targowej. Wystarczą zaledwie trzy minuty spaceru.

 

Kontakt

Szkoła Policealna GoWork.pl
Oddział - Kraków

ul. Wielopole 18b , 31-072 Kraków
tel.: 797-898-765
tel.: 12 431-74-42

Godziny otwarcia sekretariatu

 • Poniedziałek: 8.00-16.00
 • Wtorek: 8.00-18.00
 • Środa: 08.00 -18.00
 • Czwartek: 8.00-16.00
 • Piątek: 8.00-18.00
 • Sobota: 8.00-16.00
 • Niedziela: Nieczynne
Mapa
Zadaj Pytanie