Kosmetologia z liftingiem rzęs

Popularność szkół kosmetycznych rośnie z roku na rok. Ze względu na szybki rozwój rynku beauty i możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie nauki na kierunku technik usług kosmetycznych. Sprawdź, czego uczą się słuchacze policealnych szkół kosmetycznych, jak wyglądają zajęcia, a także dowiedz się, jakie perspektywy mają jej absolwenci.

Szkoła kosmetyczna - czy kierunek technik usług kosmetycznych jest przyszłościowy?

Nienaganna prezencja odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Jak wskazują statystyki, zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne nieustannie rośnie, a branża urodowa jest jedną z najprężniej działających w Polsce. Nie dziwi zatem fakt, że zawód technika usług kosmetycznych jest pożądany na rynku pracy, a osoby zajmujące się tą profesją mogą liczyć na pewne zatrudnienie i bardzo dobre zarobki. To wiąże się z kolei z dużym zainteresowaniem szkołami kosmetycznymi, do których z roku na rok rekrutuje coraz więcej słuchaczy.

 

Technik usług kosmetycznych - kim jest i czym się zajmuje?

Technik usług kosmetycznych jest specjalistą w dziedzinie pielęgnacji, stylizacji i wizażu. Dzięki odpowiednim działaniom przywraca skórze promienny i zdrowy wygląd. Potrafi on nie tylko określić problem klienta, ale także dobrać i wykonać zabiegi profilaktyczne lub lecznicze. Do zadań techników usług kosmetycznych należy też pomoc w walce z cellulitem, rozstępami, trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Potrafią oni przeprowadzać zabiegi usuwania nadmiernego owłosienia za pomocą wosku zimnego i ciepłego. Wykonują także manicure, pedicure oraz makijaż, a także farbowanie brwi i rzęs.

Ile zarabia technik usług kosmetycznych?

Zarobki techników usług kosmetycznych uzależnione są od wielu różnych czynników. Wśród nich wymienia się miasto i miejsce pracy, formę umowy, doświadczenie, kwalifikacje oraz dodatkowe umiejętności potwierdzone certyfikatami. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 3,3 tys. złotych brutto, ale doświadczone kosmetyczki mogą otrzymywać pensje nawet powyżej 4 tys. brutto miesięcznie. Najwyższe wynagrodzenia czekają z kolei na tych absolwentów policealnych szkół kosmetycznych, którzy zdecydowali się na wyjazd zarobkowy do krajów Europy Zachodniej i Północnej np. Norwegii, Szwecji, Danii, Niemiec, Francji czy Hiszpanii. Tam ich zarobki mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

 

Policealna szkoła kosmetyczna - gdzie mogą pracować jej absolwenci?

Po pomyślnie zdanych egzaminach zewnętrznych absolwent szkoły kosmetycznej dla dorosłych uzyskuje tytuł technika usług kosmetycznych oraz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Może on otworzyć własną działalność gospodarczą lub znaleźć zatrudnienie w miejscach takich jak:

  • gabinety odnowy biologicznej,
  • działy kosmetyczne w centrach handlowych,
  • salony urody,
  • gabinety medycyny estetycznej,
  • gabinety kosmetyczne,
  • ośrodki SPA i hotele.

 

Czego uczą się słuchacze podczas zajęć w szkole kosmetycznej dla dorosłych?

Kandydaci, którzy wybrali kierunek technik usług kosmetycznych, mają szansę zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne w tym zawodzie.  W czasie zajęć praktycznych korzystają oni ze sprzętu, narzędzi i aparatury, której na co dzień używają profesjonalne kosmetyczki. Są to urządzenia do kawitacji, mezoterapii, galwanizacji, mikrodermabrazji, darsonwalizacji i wielu innych. Pracownie są ponadto wyposażone w stanowiska do pedicure, manicure i masażu, lampy Sollux, wapozon, elektrostymulatory, podgrzewacze wosku itd. Nauka w szkole kosmetycznej dla dorosłych trwa dwa lata (IV semestry). Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04), odbywa się pod koniec IV semestru. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym

Pracownia makijażu i stylizacji

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy anatomii i fizjologii

Pracownia masażu kosmetycznego  

Podstawy dermatologii

Pracownia kosmetyki twarzy  

Kosmetyka

Pracownia kosmetyki ciała  

Preparatyka kosmetyczna

Pracownia kosmetyki dłoni i stóp  

Podstawy fizykoterapii

Pracownia fizykoterapii  

Podstawy zdrowego żywienia

Pierwsza pomoc przedmedyczna  

Język obcy zawodowy

Informatyka w kosmetyce

 

 

Komunikacja społeczna i podstawy marketingu

   

 

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat może zapisać się do szkoły kosmetycznej dziennej lub zaocznej. Dzięki dwóm trybom do wyboru, z łatwością połączy on życie osobiste z edukacją oraz pracą. 

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Zaoczny

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele.

Szkoła policealna kosmetyczna - dlaczego warto ją wybrać?

Zajęcia w szkole kosmetycznej odbywają się pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy pracują jako kosmetyczki i kosmetologowie. Placówka może także organizować dodatkowe kursy doszkalające. Słuchacze mają szansę wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez wysokiej klasy marki kosmetyczne, np. Mollon, Bielendę czy Jadwigę, które są znane i cenione przez profesjonalistów.
Co więcej, nauka jest w pełni darmowa. Szkoła Kosmetyczna GoWork.pl nie pobiera od swoich słuchaczy opłat za czesne, wpisowe, indeks, legitymację, egzaminy w  sesji oraz liczne usługi w sekretariacie.

 

Materiały

W czasie realizacji podstawy programowej zajęcia praktyczne w naszej szkole są rozszerzone o znajomość najnowszych trenedów w kosmetologii dzięki współpracy z firmami kosmetycznymi:

loreal
norel
bielenda
ziaja

Szkoła policealna kosmetyczna - rekrutacja

Rekrutacja do Szkoły Kosmetycznej GoWork.pl prowadzona jest w Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Do wzięcia udziału w naborze niezbędne będą następujące dokumenty:

  • oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),
  • 2 zdjęcia legitymacyjne,
  • zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie),
  • podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

 


2 zdjęcia
legitymacyjne

świadectwo
ukończenia szkoły średniej

zaświadczenie od lekarza
medycyny pracy o braku przeciwwskazań do praktycznej nauki zawodu - Szkoła zapewnia bezpłatne badania
NASZE PRACOWNIE DYDAKTYCZNE
Gabinet
Zajęcia kosmetyczne
Pracownia kosmetyczna

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych wykonuje specjalistyczne czynności, polegające na pielęgnacji, stylizacji i wizażu, dbaniu o wizerunek zewnętrzny klienta oraz rozwiązywaniu problemów kosmetyczno-dermatologicznych.

Technik usług kosmetycznych przeprowadza ponadto diagnozę kosmetyczną oraz wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej (zachowawczej), leczniczej i upiększającej w obrębie twarzy i całego ciała.

Jak zdobyć tytuł zawodowy technika usług kosmetycznych?

Aby zdobyć tytuł zawodowy technika usług kosmetycznych należy ukończyć kształcenie na tym kierunku w szkole policealnej dla dorosłych lub technikum. Nauka kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia szkoły oraz tytułu zawodowego technik usług kosmetycznych.

Jak długo trwa nauka na kierunku technik usług kosmetycznych?

Nauka zawodu w szkole policealnej kształcącej w zawodzie technik usług kosmetycznych trwa cztery semestry, czyli dwa lata.

Ile zarabia technik usług kosmetycznych?

Zarobki technika usług kosmetycznych sięgają nawet 8 tysięcy brutto.

Gdzie może pracować technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych może znaleźć zatrudnienie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, hurtowniach kosmetycznych, jak również w punktach świadczących usługę wizażu np. w sklepach drogeryjnych.

Oddziały

oddział

Szkoła Policealna Warszawa

ul. Żurawia 47 00-680 Warszawa Tel: 22 622-13-09 wew. 3 lub 797-898-767
Godziny pracy sekretariatu:
pn.-pt. 8.00 - 17.00

oddział

Szkoła Policealna Katowice

ul. 3 Maja (wejście od ul. Stawowej 10) 13 40-096 Katowice Tel: 730 102 323 lub 32 229 20 63
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8-16
wt 8.00-16.00
śr 8-16.00
czw 8.00-16.00
pt 8.00-16.00
sb. 9.00-15.00

oddział

Szkoła Policealna Lublin

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 36 20-029 Lublin Tel: 533-898-761 lub 81 503 04 23,
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8.00 - 16.00
wt 8.00 - 16.00
śr 8.00 - 16.00
czw 8.00 - 16.00
pt 8.00 - 16.00
sb 9.00 - 15.00

oddział

Szkoła Policealna Poznań

ul. Święty Marcin 66 61-807 Poznań Tel: 784 940 938 lub
Godziny pracy sekretariatu:
pn. 8.00-16, wt. - śr. 8.00-16.00, czw. 8.00-16.00, pt. 8.00-16.00
sob. 9.00-15.00

oddział

Szkoła Policealna Białystok

ul. Lipowa 32 15-428 Białystok Tel: 790-408-360
Godziny pracy sekretariatu:
pn 9-17
wt 9-17
śr 9-17
czw 9-17
pt 9-17
sb11-16.

oddział

Szkoła Policealna Kraków

ul. Wielopole 18b 31-072 Kraków Tel: 797-898-765 lub 12 431-74-42
Godziny pracy sekretariatu:
pn 08.00-16
wt 08-16.00
śr 8 -16.00
czw 8-16.00
pt 8-16.00
sb. 9-15

oddział

Szkoła Policealna Wrocław

ul. Ruska 51 B 50-079 Wrocław Tel: 720 898 761 lub 71 346-15-19
Godziny pracy sekretariatu:
pn.- pt. 8.00 - 16.00
sob. 9.00 - 15.00