Kosmetologia z liftingiem rzęs

Popularność szkół kosmetycznych rośnie z roku na rok. Ze względu na szybki rozwój rynku beauty i możliwość znalezienia dobrze płatnej pracy, wiele osób decyduje się na rozpoczęcie nauki na kierunku technik usług kosmetycznych. Sprawdź, czego uczą się słuchacze policealnych szkół kosmetycznych, jak wyglądają zajęcia, a także dowiedz się, jakie perspektywy mają jej absolwenci.

Szkoła kosmetyczna - technik usług kosmetycznych czy warto?

Nienaganna prezencja odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. O swój wygląd dbają już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni przywiązują do niego coraz większą wagę. Jak wskazują statystyki, zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne nieustannie rośnie, a branża urodowa jest jedną z najprężniej działających w Polsce. Nie dziwi zatem fakt, że zawód technika usług kosmetycznych jest pożądany na rynku pracy, a osoby zajmujące się tą profesją mogą liczyć na pewne zatrudnienie, stabilne warunki i bardzo dobre zarobki. To wiąże się z kolei z dużym zainteresowaniem szkołami kosmetycznymi, do których z roku na rok zapisuje się coraz więcej słuchaczy. Wynika to z faktu, że w kształceniu zawodowym praktycznym, na który nacisk kładzie szkoła policealna GoWork, najważniejsze jest przekazanie słuchaczom konkretnych umiejętności, niezbędnym do wykonywania zawodu.

 

Technik usług kosmetycznych - kim jest i czym się zajmuje?

Technik usług kosmetycznych zajmuje się pielęgnacją, stylizacją i wizażem. Dzięki odpowiednim działaniom przywraca skórze promienny i zdrowy wygląd - w tym celu na przykład stosuje właściwe preparaty kosmetyczne. Zna różne techniki wykonywania określonych zabiegów pielęgnacyjnych oraz potrafi zidentyfikować problem klienta, a także dobrać i wykonać zabiegi profilaktyczne lub lecznicze. Do zadań technika usług kosmetycznych należy też pomoc w walce z cellulitem, rozstępami, trądzikiem i innymi niedoskonałościami. Potrafi on przeprowadzać zabiegi usuwania nadmiernego owłosienia za pomocą wosku zimnego i ciepłego. Wykonuje także manicure, pedicure oraz makijaż, a także farbowanie brwi i rzęs. Do tego określa działanie czynników fizykalnych oraz doradza klientom w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej. Nie jest jednak uprawniony do wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych.

Kosmetologia z liftingiem rzęs

Lifting rzęs to zabieg upiększający, poprzez który osiąga się efekt naturalnego podkręcenia i pogrubienia rzęs. Zabieg ten cieszy się dużym zainteresowaniem w gabinetach kosmetycznych, dlatego też ćwiczenia z jego wykonywania są zawarte w programie praktycznej nauki zawodu technika usług kosmetycznych w szkole GoWork. Wiedza i umiejętności z zakresu kosmetologii z liftingiem rzęs są obecnie niezwykle cenione u techników usług kosmetycznych. W szkole policealnej GoWork słuchacz ma szansę nauczyć się wykonywania tego zabiegu pod czujnym okiem praktyków. Zdobędzie zarówno wiedzę teoretyczną, na przykład o preparatach, które nanosi się na rzęsy, jak i praktyczną poprzez ćwiczenia modelowania włosków. Wiedzę na temat pielęgnacji rzęs sprawdza egzamin zawodowy. Technik usług kosmetycznych musi posiadać wiedzę o ewentualnych przeciwwskazaniach do zabiegów, o czynnościach poprzedzających zabieg, z zakresu preparatyki kosmetycznej, jak i BHP w pracy kosmetyczki.

Ile zarabia technik usług kosmetycznych?

W zawodzie technik usług kosmetycznych zarobki uzależnione są od wielu różnych czynników. Wśród nich wymienia się miasto i miejsce pracy, formę umowy, doświadczenie, kwalifikacje oraz dodatkowe umiejętności potwierdzone certyfikatami, a także to, jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonuje w swoim gabinecie. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 5-6 tys, zł, ale doświadczone i wykwalifikowane kosmetyczki otrzymują pensje nawet w granicach 8-10 tys. zł brutto miesięcznie. Nieco wyższe wynagrodzenia czekają na tych absolwentów policealnych szkół kosmetycznych, którzy zdecydowali się na wyjazd zarobkowy do krajów Europy Zachodniej i Północnej np. Norwegii, Szwecji, Danii, Niemiec, Francji czy Hiszpanii. Tam ich zarobki mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Policealna szkoła kosmetyczna - gdzie mogą pracować jej absolwenci?

Po pomyślnym zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje absolwent szkoły kosmetycznej dla dorosłych uzyskuje tytuł technika usług kosmetycznych oraz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Może on otworzyć własną działalność gospodarczą lub znaleźć zatrudnienie w miejscach takich jak:

  • gabinetach odnowy biologicznej,
  • działach kosmetycznych w centrach handlowych,
  • salonach urody,
  • gabinetach medycyny estetycznej,
  • gabinetach kosmetycznych,
  • ośrodkach SPA i hotelach.

Czego uczą się słuchacze podczas zajęć w szkole kosmetycznej dla dorosłych?

Kandydaci, którzy wybrali kierunek technik usług kosmetycznych, mają szansę zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, która jest niezbędna w tym zawodzie. Między innymi poznają techniki upiększające twarzy oraz uczą się odróżniania skóry zdrowej od chorej i tego, jak powinny wyglądać prawidłowo przeprowadzone badania skóry. W czasie zajęć praktycznych korzystają oni ze sprzętu, narzędzi i aparatury, której na co dzień w swojej pracy używa profesjonalny technik usług kosmetycznych. Przedmioty nauczania obejmują praktyczne zajęcia z wykorzystaniem m.in. urządzeń do kawitacji, mezoterapii, galwanizacji, mikrodermabrazji, darsonwalizacji i wielu innych. Pracownie są ponadto wyposażone w stanowiska do pedicure, manicure i masażu, lampy Sollux, wapozon, elektrostymulatory, podgrzewacze wosku itd. Nauka w szkole kosmetycznej dla dorosłych trwa dwa lata (IV semestry). Ponieważ szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, edukacja kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikację K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04), który odbywa się pod koniec IV semestru. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej:

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym

Pracownia makijażu i stylizacji

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy anatomii i fizjologii

Pracownia masażu kosmetycznego  

Podstawy dermatologii

Pracownia kosmetyki twarzy  

Kosmetyka

Pracownia kosmetyki ciała  

Preparatyka kosmetyczna

Pracownia kosmetyki dłoni i stóp  

Podstawy fizykoterapii

Pracownia fizykoterapii  

Podstawy zdrowego żywienia

Pierwsza pomoc przedmedyczna  

Język obcy zawodowy

Informatyka w kosmetyce

 

 

Komunikacja społeczna i podstawy marketingu

   

 

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat może zapisać się do szkoły kosmetycznej dziennej lub zaocznej. Dzięki dwóm trybom do wyboru z łatwością połączy on życie osobiste z edukacją oraz pracą. Wyglądają one następująco:

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Zaoczny

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele.

Szkoła policealna kosmetyczna - dlaczego warto ją wybrać?

Zajęcia w szkole kosmetycznej odbywają się pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy pracują jako kosmetyczki i kosmetologowie. Placówka może także organizować dodatkowe kursy doszkalające. Słuchacze mają szansę wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez wysokiej klasy marki kosmetyczne, np. Mollon, Bielendę czy Jadwigę, które są znane i cenione przez profesjonalistów.
Co więcej, nauka jest w pełni darmowa. Szkoła Kosmetyczna GoWork.pl nie pobiera od swoich słuchaczy opłat za czesne, wpisowe, indeks, legitymację, egzaminy w sesji oraz liczne usługi w sekretariacie.

Materiały

W czasie realizacji podstawy programowej zajęcia praktyczne w naszej szkole są rozszerzone o znajomość najnowszych trenedów w kosmetologii dzięki współpracy z firmami kosmetycznymi:

loreal
norel
bielenda
ziaja

Szkoła policealna kosmetyczna - rekrutacja

Rekrutacja do Szkoły Kosmetycznej GoWork.pl prowadzona jest w Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Do wzięcia udziału w naborze niezbędne będą następujące dokumenty:

  • oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),
  • 2 zdjęcia legitymacyjne,
  • zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie),
  • podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

 


2 zdjęcia
legitymacyjne

świadectwo
ukończenia szkoły średniej

zaświadczenie od lekarza
medycyny pracy o braku przeciwwskazań do praktycznej nauki zawodu - Szkoła zapewnia bezpłatne badania
NASZE PRACOWNIE DYDAKTYCZNE
Gabinet
Zajęcia kosmetyczne
Pracownia kosmetyczna

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych zajmuje się przeprowadzaniem diagnozy kosmetycznej oraz wykonywaniem zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Udziela także porad dotyczących działań w zakresie kosmetyki zachowawczej i wizażu.

Jak zdobyć tytuł zawodowy technika usług kosmetycznych?

Aby zdobyć tytuł zawodowy technika usług kosmetycznych należy ukończyć kształcenie na tym kierunku w szkole policealnej dla dorosłych lub technikum. Nauka kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia szkoły oraz tytułu zawodowego technik usług kosmetycznych.

Jak długo trwa nauka na kierunku technik usług kosmetycznych?

Nauka zawodu w szkole policealnej kształcącej w zawodzie technik usług kosmetycznych trwa cztery semestry, czyli dwa lata i kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikację K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04).

Ile zarabia technik usług kosmetycznych?

Średnie wynagrodzenie technika usług kosmetycznych wynosi 5-6 tys. zł miesięcznie, jednak jego wynagrodzenie może sięgać nawet do 10 tys. zł brutto miesięcznie. Wszystko zależy od kwalifikacji.

Gdzie może pracować technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych może znaleźć zatrudnienie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, gabinetach medycyny estetycznej, SPA oraz studiach wizażu. Ma jednak również możliwość otworzyć własną działalność gospodarczą, a z czasem zostać wykładowcą lub szkoleniowcem.

Oddziały

oddział

Szkoła Policealna Warszawa

ul. Żurawia 47 00-680 Warszawa Tel: 22 622-13-09 wew. 3 lub 797-898-767
Godziny pracy sekretariatu:
pn.-pt. 8.00 - 17.00

oddział

Szkoła Policealna Katowice

ul. 3 Maja (wejście od ul. Stawowej 10) 13 40-096 Katowice Tel: 730 102 323 lub 32 229 20 63
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8-16
wt 8.00-16.00
śr 8-16.00
czw 8.00-16.00
pt 8.00-18.00
sb. 8.00-16.00

oddział

Szkoła Policealna Lublin

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 36 20-029 Lublin Tel: 533-898-761 lub 81 503 04 23,
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8.00 - 16.00
wt 8.00 - 16.00
śr 8.00 - 16.00
czw 8.00 - 16.00
pt 8.00 - 16.00
sb 8.00 - 16.00

oddział

Szkoła Policealna Poznań

ul. Święty Marcin 66 61-807 Poznań Tel: 784 940 938 lub
Godziny pracy sekretariatu:
pn. 8.00-16, wt. - śr. 8.00-16.00, czw. 8.00-16.00, pt. 8.00-16.00
sob. 9.00-15.00

oddział

Szkoła Policealna Białystok

ul. Lipowa 32 15-428 Białystok Tel: 790-408-360
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8-16
wt 8-16
śr 8-16
czw 8-16
pt 8-16
sb 8-16.

oddział

Szkoła Policealna Kraków

ul. Wielopole 18b 31-072 Kraków Tel: 797-898-765 lub 12 431-74-42
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8.00-16.00
wt 8.00-16.00
śr 08.00 -16.00
czw 8.00-16.00
pt 8.00-18.00
sb. 8.00-16.00

oddział

Szkoła Policealna Wrocław

ul. Ruska 51 B 50-079 Wrocław Tel: 720 898 761 lub 71 346-15-19
Godziny pracy sekretariatu:
pn 8.00 - 16.00
wt 8.00 - 16.00
śr 8.00 - 16.00
czw 8.00 - 16.00
pt 8.00 - 18.00
sb 8.00 - 16.00