Dietetyka z suplementacją sportową - Białystok

W obecnych czasach coraz więcej ludzi cierpi na alergie pokarmowe, otyłość, cukrzycę czy zaburzenia odżywiania. Wzrasta także świadomość dotycząca zdrowego trybu życia, dlatego zawód specjalisty ds. dietetyki stał się pożądaną profesją na rynku pracy. Osoby po kursie dietetycznym w Białymstoku układają jadłospisy dopasowane do wieku, płci, diety i stanu zdrowia swojego klienta. Udzielają porad dietetycznych osobom prywatnym, ale mogą współpracować także z firmą cateringową. Ponadto są edukatorami i promują zdrowy styl żywienia. Specjaliści ds. dietetyki pomagają także osobom chorym na cukrzycę, nadciśnienie, otyłość lub inne choroby, na które wpływ ma odżywianie.

Kurs dietetyki w Białymstoku - szansa na przyszłościowy zawód?

Moda na zdrowe odżywianie spowodowała wzrost popularności usług świadczonych przez dietetyków i specjalistów ds. dietetyki. Osoby, które ukończyły kurs dietetyki w Białymstoku mogą szukać zatrudnienia w placówkach sportowych i rekreacyjnych, niepublicznych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej, sanatoriach lub firmach cateringowych. Niektóre z nich decydują się również na założenie własnych gabinetów, w celu udzielania porad prywatnym klientom. Absolwenci otrzymują dodatkowo otrzymują dyplom i zaświadczenie o ukończonym kursie. Zarobki dietetyków mogą różnić się w zależności od miasta, rodzaju umowy oraz doświadczenia. W zawodzie tym duże znaczenie ma także ciągłe samodoskonalenie i śledzenie najnowszych nowinek z branży.

Jakie cechy powinien mieć profesjonalny specjalista ds. dietetyki?

Osoba, która ukończyła kurs dietetyczny w Białymstoku, współpracuje z pacjentami z różnymi problemami i historiami. W zawodzie specjalisty ds. dietetyki bardzo ważne są zatem cechy takie jak empatia, wyrozumiałość, komunikatywność oraz umiejętność słuchania. Specjalista powinien również umieć zmotywować klienta do zmian w sposobie odżywiania oraz wspierać go na często trudnej drodze do zdrowia. Podczas kursu dietetyki w Białymstoku, słuchacze uczą się profesjonalnego i wyrozumiałego podejścia do pacjentów gabinetów dietetycznych.

Kurs dietetyki w Białymstoku- dlaczego warto go wybrać?

Na kursie dietetycznym w Białymstoku słuchacze mają dostęp do licznych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez nauczycieli, a także modelu szkieletu ludzkiego. Zajęcia prowadzą doświadczeni dietetycy, którzy przekazują praktyczną oraz teoretyczna wiedzę niezbędną do pracy w tej branży. Słuchacze odbywają ponad 200 godzin zajęć, w czasie których uczą się m.in. anatomii i fizjologii człowieka, prowadzenia dokumentacji medycznej pacjenta, psychologii w dietetyce oraz kontroli jakości i przechowywania produktów spożywczych. Absolwenci kursu dietetyki posiadają wiedzę, która umożliwia im szybkie i bezproblemowe zdobycie zatrudnienia w zawodzie. Osoby zainteresowane kształceniem mogą wybrać dietetykę zaocznie, dzięki czemu z łatwością połączą naukę z życiem zawodowym oraz osobistym. 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK