Dietetyka z suplementacją sportową - Białystok

W obecnych czasach coraz więcej ludzi cierpi na alergie pokarmowe, otyłość, cukrzycę czy zaburzenia odżywiania. Wzrasta także świadomość dotycząca zdrowego trybu życia, dlatego specjalista ds. dietetyki stał się pożądaną profesją na rynku pracy. Osoby zajmujące się tą profesją układają jadłospisy dopasowane do wieku, płci, diety i stanu zdrowia swojego klienta. Udzielają porad dietetycznych osobom prywatnym, ale mogą współpracować także z firmą cateringową. Ponadto są edukatorami i promują zdrowy styl żywienia. Dietetycy pomagają także osobom chorym na cukrzycę, nadciśnienie, otyłość lub inne choroby, na które wpływ ma odżywianie. Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - świadczenie usług w zakresie dietetyki (Z.16) odbywa się pod koniec II semestru.

Czy specjalista ds. dietetyki to przyszłościowy zawód?

Moda na zdrowe odżywianie spowodowała wzrost popularności usług świadczonych przez dietetyków. Osoby, które posiadają tytuł specjalisty ds. dietetyki mogą szukać zatrudnienia w placówkach sportowych i rekreacyjnych, niepublicznych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej, sanatoriach, firmach cateringowych lub założyć prywatne gabinety. Zarobki dietetyka mogą różnić się w zależności od miasta, rodzaju umowy oraz doświadczenia.

L.p.

Przedmiot nauczania

I semestr

II semestr

Razem

1

Anatomia i fizjologia człowieka

20

20

40

2

Towaroznawstwo żywności

30

-

30

3

Zasady racjonalnego żywienia

20

-

20

4

Psychologia w dietetyce

-

30

30

5

Planowanie diety – zajęcia praktyczne

60

90

150

6

Układanie jadłospisów

-

20

20

Razem

 

130

160

290

Specjalista ds. dietetyki w Białymstoku - dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Na kierunku specjalista ds. dietetyki w Białymstoku słuchacze mają dostęp do licznych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez nauczycieli, a także modelu szkieletu ludzkiego. Zajęcia prowadzą doświadczeni dietetycy, którzy przekazują praktyczną oraz teoretyczna wiedzę niezbędną do pracy w tej branży. Absolwenci kierunku posiadają kwalifikacje, które umożliwiają im szybkie i bezproblemowe zdobycie zatrudnienia w zawodzie.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK