Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach znajomość języka obcego znacząco ułatwia zarówno życie zawodowe, jak i kontakty osobiste. Doskonalenie tej umiejętności okazać się nie tylko przepustką do wymarzonej kariery, ale również zostania specjalistą w wybranej dziedzinie.

Większa szansa na znalezienie satysfakcjonującej pracy

Wymóg znajomości języka obcego pojawia się w blisko 70% ofert zatrudnienia z różnych branż. Umiejętność ta ma bardzo duże znaczenie w dziedzinach takich jak IT, marketing, public relations, finanse i ekonomia, handel międzynarodowy, edukacja czy doradztwo. Firmy coraz częściej nawiązują kontakty z zagranicznymi klientami, dlatego potrzebują pracowników, którzy posługują się językiem angielskim. Osoby dwujęzyczne mają szansę otrzymać satysfakcjonującą pracę, a także otwierają się przed nimi nowe perspektywy zawodowe. Znacznie częściej otrzymują one również wyższe wynagrodzenie, co zostało potwierdzone licznymi badaniami w Stanach Zjednoczonych oraz Szwajcarii. Pracownik z dodatkowym językiem to także duża korzyść dla firmy, która uzyskuje lepsze wyniki finansowe. Nawet w przypadku znajomości języka na poziomie podstawowym, warto dodać ten fakt do CV – rekruter przychylniej spojrzy na aplikację kandydata, który potrafi sam zmotywować się do nauki, a wolny czas poświęca na doskonalenie swoich umiejętności.

Możliwość podjęcia zatrudnienia za granicą

Biegła znajomość języka daje także możliwość znalezienia pracy w krajach, w których wynagrodzenia są znacznie wyższe. W Szkołach Policealnych GoWork.pl na kierunkach takich jak m.in. asystentka stomatologiczna i higienistka, słuchacze uczą się branżowego języka angielskiego. Dzięki temu nie tylko porozumieją się oni z obcojęzycznym pacjentem, ale także będą mogli podjąć zatrudnienie w wielu państwach Unii Europejskiej.

Możliwość rozwoju zawodowego i osobistego

Osoby, które znają biznesowy język obcy, mogą uczestniczyć w konferencjach lub prowadzić rozmowy służbowe. W przypadku umiejętności posługiwania się językiem branżowym, mają one szansę na zwiększenie swojej wiedzy w danej dziedzinie (np. przez czytanie zagranicznych artykułów oraz książek) i stanie się lepszymi specjalistami. Szczególnie, że część kursów, szkoleń oraz wykładów jest prowadzona wyłącznie po angielsku.

Trening mózgu i ćwiczenie pamięci

Nauka języków obcych to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na pobudzenie mózgu do pracy. Według niektórych badań, objawy demencji u osób dwujęzycznych mogą wystąpić nawet 5 lat później niż u tych, które posługują się wyłącznie językiem ojczystym. Doskonalenie tej kompetencji poprawia zatem pamięć, kondycję i zdolność koncentracji.

Dodaj komentarz