Szkoła Policealna Lublin

Jaka szkoła policealna w Lublinie będzie najlepsza? Kwestia ta zastanawia wielu świeżo upieczonych absolwentów liceów i techników, którzy chcą zapewnić sobie lepszą przyszłość. Rozpoczęcie nauki w placówce pod szyldem GoWork.pl umożliwia uzyskanie kwalifikacji zawodowych w krótkim czasie. Sprawdź, jakie darmowe kierunki oferują szkoły policealne dla dorosłych, a także dowiedz się, na jakie udogodnienia mogą liczyć słuchacze.

Szkoła policealna Lublin - dlaczego warto?

Z roku na rok zwiększa się liczba Polaków posiadających wyższe wykształcenie. W 2018 roku zdobyło je 44% osób, czyli o 12% więcej, niż miało to miejsce dekadę temu. Miarą sukcesu zawodowego nie jest już jednak dyplom ukończenia studiów wyższych, lecz doświadczenie oraz praktyczne umiejętności. Szczególnie że rynek jest nasycony absolwentami uczelni wyższych, a brakuje osób posiadających wyuczony fach. Nic dziwnego, że coraz więcej osób kończących licea i technika wybiera szkoły policealne. Lublin to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, która kształci w zawodach potrzebnych na rynku pracy. Są to m.in. technik masażysta, technik usług kosmetycznych, technik administracji, asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna.

Czym wyróżnia się szkoła na tle konkurencji?

Zajęcia w szkole prowadzą praktycy, którzy w przystępny sposób przekazują swoim słuchaczom wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w zawodzie. Kadra dydaktyczna nieustannie doskonali swoje umiejętności przez uczestnictwo w kursach oraz szkoleniach branżowych. W darmowej szkole policealnej Lublin grupy zajęciowe są niewielkie, dlatego każdy słuchacz może liczyć na indywidualne podejście nauczycieli. Do wyboru są trzy tryby kształcenia.

Tryb Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła policealna dla dorosłych - jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnie wyposażonych pracowniach. W zależności od wybranego kierunku do dyspozycji słuchaczy są nowoczesne urządzenia kosmetyczne oraz stomatologiczne, a także akcesoria i narzędzia, których na co dzień używają zawodowcy. Wśród nich są m.in. fotel stomatologiczny z unitem, skaler ultradźwiękowy, instrumenty do różnego typu leczenia stomatologicznego, łóżka do masażu, drabinki rehabilitacyjne, fantomy, jednorazowe środki bezpieczeństwa, środki do dezynfekcji i wiele innych.

Ile trwa nauka w szkole policealnej w Lublinie?

W zależności od kierunku nauka trwa od roku do dwóch lat i kończy się zewnętrznym egzaminem teoretycznym i praktycznym organizowanym przez OKE. Po jego pomyślnym zdaniu absolwent otrzymuje tytuł specjalisty lub technika. Do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe dodawany jest suplement Europass, który umożliwia wykonywanie zawodu na terenie państw Unii Europejskiej.

Szkoła bez matury Lublin - czy do podjęcia nauki wymagana jest matura?

Do podjęcia nauki w szkole policealnej w Lublinie wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Matura nie jest wymagana. Dzięki temu każda osoba, bez względu na to, czy zdała egzamin dojrzałości, ma możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych w wybranej przez siebie profesji.

Szkoła policealna w Lublinie - kierunki najczęściej wybierane przez kandydatów

Szkoła policealna dla dorosłych oferuje wyłącznie przyszłościowe kierunki, których absolwenci są poszukiwani przez pracodawców. Popularność wśród kandydatów zdobywają w szczególności:

Uzyskanie kwalifikacji w tych ułatwia  znalezienie zatrudnienia nie tylko w kraju, ale również na terenach innych państw europejskich, np. Włoch, Norwegii, Szwecji, Danii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Oferta szkół policealnych obejmuje także kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Ile kosztuje nauka?

Naukę na najpopularniejszych kierunkach można podjąć zupełnie za darmo. Słuchacze nie płacą za czesne i wpisowe. W szkole policealnej w Lublinie bezpłatna jest również sesja (w tym poprawkowa), zmiana kierunku kształcenia, indeks i legitymacja. Dodatkowe opłaty nie są naliczane również za usługi w sekretariacie, np. wydanie odpisu arkusza ocen czy szkolnego planu nauczania. Przy zapisie warto mieć na uwadze, że kierunek technik masażysta, w zależności od wybranego trybu, może być płatny lub bezpłatny.

Policealna szkoła Lublin - rekrutacja

Do wzięcia udziału w rekrutacji do Szkoły Policealnej GoWork.pl w Lublinie niezbędne będą następujące dokumenty:

 •     oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),
 •     2 zdjęcia legitymacyjne,
 •     zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie przy zapisie),
 •     podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

Jaka jest lokalizacja policealnej szkoły w Lublinie?

Szkoła mieści w ścisłym centrum miasta przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 36 (drzwi po prawej), naprzeciwko Centrum Rehabilitacji I Wojskowego Szpitala Klinicznego, obok Hostelu Skłodowska i Filharmonii Lubelskiej. Wystarczą trzy minuty, aby dotrzeć do Centrum Handlowego Plaza. W pobliżu znajdują się miasteczko akademickie oraz trzy największe uczelnie w Lublinie – UMCS, KUL i UP. W okolicy policealnej szkoły w Lublinie można zjeść obiad w Restauracji Ąka, Red Rock City, Bistro Cafe Mari i Za Kulisami. Do szkoły docierają:

 •     autobusy 2, 13, 15, 26, 31, 32, 55 i 57,
 •     trolejbusy 150, 155, 158 i 159.
Kontakt

Szkoła Policealna GoWork.pl
Oddział - Lublin

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 36/(drzwi po prawej) , 20-029 Lublin
tel.: 533-898-761
tel.: 81 503 04 23,

Godziny otwarcia sekretariatu

 • Poniedziałek: 8.00 - 16.00
 • Wtorek: 8.00 - 16.00
 • Środa: 8.00 - 16.00
 • Czwartek: 8.00 - 16.00
 • Piątek: 8.00 - 16.00
 • Sobota: 8.00 - 16.00
 • Niedziela: Nieczynne
Mapa
Zadaj Pytanie