Praca dla ludzi kreatywnych czeka niemal w każdym miejscu. Osoby ze zmysłem artystycznym i estetycznym są poszukiwane przez pracodawców. Sprawdź nasze propozycje ciekawych kreatywnych zawodów, które możesz zdobyć po ukończeniu szkoły policealnej.

Kreatywność – dlaczego jest istotna w życiu zawodowym?

Kreatywność w pracy jest cechą niezwykle cenioną przez pracodawców. Pozwala ona między innymi na tworzenie nietuzinkowych rozwiązań, wychodzenie poza schematy oraz unikanie powtarzalności, która nie jest pożądana szczególnie w zawodach artystycznych. Tu liczy się przede wszystkim oryginalność, a także najwyższa jakość wykonania. Osoby kreatywne i posiadające zdolności manualne mogą rozwijać się w szkołach policealnych, a także zdobyć dochodowy zawód już w ciągu maksymalnie 2,5 roku nauki. Sprawdź propozycje kreatywnych zawodów.

Praca dla osoby kreatywnej – technik dentystyczny

Choć może wydawać się to zaskakujące, kierunek technik dentystyczny jest idealną propozycją zawodu dla osób kreatywnych i posiadających zdolności manualne. Będzie on także odpowiedni dla tych, którym niestraszna praca w pojedynkę oraz w dużym skupieniu. Technicy dentystyczni wykonują protezy, aparaty ortodontyczne, korony zębowe oraz epitezy twarzy na podstawie odlewów, które otrzymują od lekarzy stomatologów. W zawodzie tym niezbędna jest nie tylko kreatywność oraz umiejętności plastyczne, ale także zmysł estetyczny oraz ogromna precyzja. Szczególnie że techników dentystycznych można porównać do artystów – ich praca również polega na rzeźbieniu oraz modelowaniu. Jedną z zalet tej profesji jest możliwość ciągłego rozwoju ze względu na coraz nowsze techniki protetyczne oraz nowoczesne materiały. Technicy dentystyczni mogą szukać zatrudnienia w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, a także założyć własną pracownię protetyczną. W Medycznej Szkole Policealnej GoWork.pl tytuł zawodowy technika dentystycznego można zdobyć już po 2,5 roku nauki.

Zawód kreatywny – wizażysta

Wizażyści tworzą makijaże dzienne, wieczorowe i artystyczne. Wiedzą oni, jak dobierać kosmetyki odpowiednie do typu cery oraz urody klientki, korygować kształt twarzy, a także ukrywać niedoskonałości. Potrafią również przeprowadzić analizę kolorystyczną, którą wykorzystują w stylizacjach fryzur i strojów. Z tego powodu będzie to doskonała praca dla osoby kreatywnej. Profesja ta zapewnia możliwość ciągłego samodoskonalenia, ponieważ wizażyści powinni cały czas podnosić swoje kwalifikacje przez udział w szkoleniach oraz kursach. Dziś osoby zawodowo zajmujące się makijażem można nazwać prawdziwymi artystami – posiadają oryginalny styl oraz wypracowują własne patenty, które tworzą ich markę. Osoby, które ukończą kurs wizażu, mogą szukać zatrudnienia w koncernach i firmach kosmetycznych, przy sesjach okolicznościowych, planach filmowych, pokazach mody, a także w drogeriach i perfumeriach. W Szkole Policealnej GoWork.pl słuchacz dodatkowo poznaje elementy kosmetologii, ponieważ podstawą wizażu jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Absolwenci otrzymują dyplom i zaświadczenie o ukończonym kursie.

Ciekawy zawód artystyczny – florysta

Florysta jest kolejnym zawodem kreatywnym. Wymaga on w artystycznej wrażliwości oraz zmysłu estetycznego. Floryści potrafią nie tylko ułożyć bukiet odpowiedni do okazji, ale również dekorować witryny, aranżować ogrody czy zaprojektować wspaniałą oprawę uroczystości, podczas których kwiaty tworzą wyjątkową i harmonijną całość. Osoba pełniąca ten zawód może dać upust swojej kreatywności przez tworzenie niezwykłych kompozycji roślinnych. W profesji florysty niezbędne są także zręczność oraz wyczucie proporcji. Osoby posiadające ten tytuł mogą szukać pracy w firmach zajmujących się organizacją imprez (ślubów, komunii, bankietów), dekoracją wnętrz, aranżacją ogrodów, a także zapewniających wystrój w restauracjach, hotelach czy SPA. W Szkole Policealnej GoWork.pl na kierunku florysta słuchacz zdobywa ponadto umiejętności menadżerskie, które pozwolą mu na prowadzenie własnej kwiaciarni.

A czy Ty chciałbyś pracować w zawodzie kreatywnym? Daj znać w komentarzu! 👇

Dodaj komentarz