Kosmetologia z liftingiem rzęs - Katowice

Szkoła kosmetyczna w Katowicach to placówka, która profesjonalnie kształci przyszłych techników usług kosmetycznych. Osoby, które zdecydują się na wybór tej placówki, mogą liczyć na bezpłatną naukę pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej. Sprawdź, jakie przedmioty przewidziano w planie zajęć dla tego kierunku oraz dowiedz się, dlaczego warto zostać kosmetyczką.

Szkoła kosmetyczna Katowice - czy kierunek technik usług kosmetycznych to dobry wybór?

Branża kosmetyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki w kraju. Niewątpliwie wpływ na to ma kult szczupłej sylwetki, nieskazitelnej skóry oraz młodości, które są szczególnie widoczne w kulturze masowej. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt powstawania kolejnych salonów piękności, które świadczą swoim klientom coraz bardziej zaawansowane usługi. To z kolei przekłada się na większe zapotrzebowanie na dyplomowanych specjalistów. Zdobycie tytułu zawodowego technika usług kosmetycznych umożliwia szkoła kosmetyczna. Katowice to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca przyszłe kosmetyczki.

Czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Do zadań osób pracujących w tym zawodzie należy wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych na twarz oraz całe ciało, a także udzielanie porad dotyczących pielęgnacji skóry w domu. Absolwenci szkoły kosmetycznej potrafią ponadto zrobić nienaganny makijaż oraz manicure i pedicure.

Ile zarabia technik usług kosmetycznych w Katowicach?

Na zarobki kosmetyczki ma wpływ wiele czynników m.in. doświadczenie, kwalifikacje zawodowe, miejsce zatrudnienia oraz rodzaj umowy. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to około 3 tys. złotych brutto miesięcznie. Najlepiej wynagradzane kosmetyczki zarabiają powyżej 3,7 tys. złotych brutto. Osoby początkujące w zawodzie otrzymują zazwyczaj minimalną krajową. Najwyższe zarobki czekają na te specjalistki, które zdecydują się na pracę poza granicami kraju np. w Europie Zachodniej lub Północnej. Tam ich pensje sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Jaka praca po szkole kosmetycznej w Katowicach?

Zdobycie tytułu zawodowego technika usług kosmetycznych pozwala na współpracę z miejscami takimi jak:

  • gabinety kosmetyczne,
  • ośrodki SPA,
  • działy kosmetyczne w centrach handlowych,
  • salony urody,
  • gabinety medycyny estetycznej,
  • gabinety odnowy biologicznej.

Z uwagi na wyższe zarobki, część osób po szkole kosmetycznej w Katowicach wybiera założenie własnej działalności gospodarczej. Wymaga to jednak doświadczenia w kontakcie z klientami, zdobycia renomy, posiadania nowoczesnego sprzętu w gabinecie, a także ukończenia dodatkowych kursów.

Czego uczą się słuchacze podczas zajęć w szkole kosmetycznej w Katowicach?

Osoby, które wybrały kierunek technik usług kosmetycznych w szkole w Katowicach, podczas zajęć praktycznych uczą się na sprzęcie, z którego na co dzień korzystają profesjonalne kosmetyczki. Mowa o aparatach do mezoterapii, mikrodermabrazji, darsonwalizacji, kawitacji, galwanizacji i innych. Pracownia jest ponadto wyposażona w wapozon, lampy Sollux oraz stanowiska do pedicure i manicure. Nauka w szkole kosmetycznej trwa dwa lata. Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04), odbywa się pod koniec IV semestru. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym

Pracownia makijażu i stylizacji

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy anatomii i fizjologii

Pracownia masażu kosmetycznego  

Podstawy dermatologii

Pracownia kosmetyki twarzy  

Kosmetyka

Pracownia kosmetyki ciała  

Preparatyka kosmetyczna

Pracownia kosmetyki dłoni i stóp  

Podstawy fizykoterapii

Pracownia fizykoterapii  

Podstawy zdrowego żywienia

Pierwsza pomoc przedmedyczna  

Język obcy zawodowy

Informatyka w kosmetyce

 

 

Komunikacja społeczna i podstawy marketingu

   

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły policealnej w Katowicach może wybrać jeden z dwóch trybów nauki: dzienny lub zaoczny.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Zaoczny

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele.

Szkoła kosmetyczna Katowice - dlaczego warto ją wybrać?

Do szkoły kosmetycznej w Katowicach mogą zapisać się osoby, które ukończyły liceum lub technikum. W odróżnieniu do uczelni wyższych, świadectwo maturalne nie jest wymagane, zatem każdy ma szansę na zrealizowania swojego marzenia o pracy w branży beauty. W szkole dla kosmetyczek zajęcia są całkowicie bezpłatne, a słuchaczy nie obowiązują również opłaty za wpisowe, indeks, legitymację czy liczne usługi w sekretariacie. Co ważne, poziom nauczania jest tak samo wysoki, jak w przypadku kierunków odpłatnych.
W placówkach GoWork.pl kadrę nauczycielską tworzą profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy w skuteczny sposób przekazują wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Słuchacze mogą również odbyć kursy w formie fakultetów, po których otrzymują dyplomy i certyfikaty od organizujących je firm. Są to np.  szkolenia z zakresu złuszczania naskórka medycznymi kwasami, depilacji pastą cukrową, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi w gabinecie, przedłużania i stylizacji rzęs, kosmetyków mineralnych do makijażu, manicure oraz wielu innych

 

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK