Kosmetologia z liftingiem rzęs - Katowice

Branża kosmetyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki w kraju. Niewątpliwie wpływ na to ma kult szczupłej sylwetki, nieskazitelnej skóry oraz młodości, które szczególnie widoczne są w kulturze masowej. Nie bez znaczenia pozostaje też presja, jaką wywierają media tradycyjne oraz społecznościowe. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt powstawania kolejnych salonów piękności, które świadczą swoim klientom coraz bardziej zaawansowane usługi. To zaś przekłada się na większe zapotrzebowanie na dyplomowanych techników usług kosmetycznych. Do zadań osób pracujących w tym zawodzie należy przede wszystkim wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych na twarz oraz całe ciało, a także udzielanie porad dotyczących pielęgnacji skóry w domu. Absolwenci szkoły kosmetycznej potrafią ponadto zrobić nienaganny makijaż oraz manicure i pedicure.

Kto może zapisać się do szkoły kosmetycznej w Katowicach?

Do szkoły kosmetycznej w Katowicach mogą zapisać się osoby, które ukończyły liceum lub technikum. W odróżnieniu do uczelni wyższych, świadectwo maturalne nie jest wymagane, zatem każdy ma szansę na zrealizowania swojego marzenia o pracy w branży beauty. W szkole dla kosmetyczek zajęcia odbywają się bezpłatnie, a słuchaczy nie obowiązują również opłaty za wpisowe, indeks, legitymację czy usługi w sekretariacie. Co ważne, poziom nauczania jest tak samo wysoki, jak w przypadku kierunków odpłatnych.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

Gdzie może zatrudnić się technik usług kosmetycznych?

Zawód technika usług kosmetycznych pozwala na współpracę z gabinetami kosmetycznymi, ośrodkami SPA, działami kosmetycznymi w centrach handlowych, salonami urody, gabinetami medycyny estetycznej oraz odnowy biologicznej. Część osób po szkole kosmetycznej w Katowicach wybiera także założenie własnej działalności gospodarczej z uwagi na możliwość wyższych zarobków. Wymaga to jednak doświadczenia w kontakcie z klientami, zdobycia renomy, posiadania nowoczesnego sprzętu w gabinecie, a także ukończenia licznych dodatkowych kursów. 

Szkoła kosmetyczna w Katowicach – jak wygląda nauka w GoWork.pl?

Już w trakcie roku szkolnego słuchacze na kierunku  technik usług kosmetycznych w Katowicach mogą odbyć szkolenia profesjonalnych firm kosmetycznych m.in. z zakresu złuszczania naskórka medycznymi kwasami, depilacją pastą cukrową, dezynfekcji i sterylizacji narzędzi w gabinecie, przedłużania i stylizacji rzęs, kosmetyków mineralnych do makijażu, manicure oraz wielu innych. W szkole dla kosmetyczek w Katowicach, kadrę nauczycielską tworzą profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy w skuteczny sposób przekazują słuchaczom wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Osoby, które wybrały kierunek technika usług kosmetycznych w czasie zajęć uczą się na sprzęcie, z którego na co dzień korzystają profesjonalne kosmetyczki. Mowa o urządzeniach do mezoterapii, mikrodermabrazji, darsonwalizacji, kawitacji oraz galwanizacji. Pracownia jest ponadto wyposażona w wapozon, lampy Solux oraz stanowiska do pedicure i manicure. Warto dodać, że wiele słuchaczek szkoły kosmetycznej w Katowicach otrzymuje propozycje zatrudnienia jeszcze na etapie edukacji.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK