Masaż z rehabilitacją - Katowice

Szkoła masażu w Katowicach to placówka, która umożliwia zdobycie kwalifikacji w profesji masażysty już po zaledwie dwóch latach nauki. Sprawdź, dlaczego warto się do niej zapisać i jak wyglądają zajęcia, a także dowiedz się, jakie perspektywy zawodowe mają jej absolwenci.

Szkoła masażu Katowice - czy warto zostać masażystą?

Pozytywny wpływ masażu na organizm znany jest od wieków. Zabieg ten poprawia krążenie, umożliwia efektywniejsze usuwanie produktów zbędnych materii, obniża ciśnienie krwi oraz przyspiesza przepływ żylny. Stanowi on również doskonałe uzupełnienie terapii chorób układu kostno-stawowego, a także ma nieocenione znaczenie w redukowaniu stresu. Nic dziwnego, że we współczesnym świecie ludzie coraz chętniej korzystają z usług dyplomowanych masażystów.
To wszystko sprawia również, że absolwenci liceów i techników rozważają znalezienie zawodu w branży. Niezbędną wiedzę oraz umiejętności zapewnia szkoła masażu. Katowice to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca średni personel medyczny.

Kto może zapisać się do szkoły masażu w Katowicach?

Osoby zainteresowane kształceniem na kierunku technik masażysta mogą podjąć naukę w policealnej szkole masażu w Katowicach od razu po liceum lub technikum. Co ważne, matura nie jest wymagana - wystarczy jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej. Kierunek ten będzie idealnym rozwiązaniem dla tych osób, którym zależy na szybkim zdobyciu tytułu zawodowego i rozpoczęciu pracy.

Gdzie mogą zatrudnić się absolwenci policealnej szkoły masażu w Katowicach?

Po ukończeniu nauki w szkole masażu w Katowicach i pomyślnym zdaniu zewnętrznego egzaminu zawodowego absolwent może znaleźć zatrudnienie w miejscach takich jak:

  • sanatoria,
  • kliniki,
  • szpitale,
  • hotele,
  • kluby sportowe,
  • SPA,
  • ośrodki wypoczynkowe.

Czym zajmuje się masażysta w codziennej pracy?

Osoby zajmujące się tą profesją wykonują drenaż limfatyczny, masaże sportowe, izometryczne, klasyczne, relaksacyjne oraz niemowlęce i dziecięce (metodą Shantala). Absolwenci szkoły masażu w Katowicach posiadają również wiedzę na temat schorzeń kręgosłupa oraz potrafią dobrać technikę masażu dopasowaną do potrzeb pacjenta. Prowadzą oni także działalność profilaktyczną i propagującą zachowania prozdrowotne.

Ile zarabia absolwent?

Zarobki masażysty zależą przede wszystkim od opanowanych przez niego technik masażu, formy zatrudnienia oraz miasta, w którym pracuje. W Katowicach mogą sięgać nawet 15 tys. zł brutto. Niewątpliwie na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć ci, którzy zdecydowali się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej i otworzenie prywatnego gabinetu masażu. Absolwenci policealnej szkoły masażu w Katowicach na początku kariery mogą zatrudnić się w publicznych zakładach opiekuńczo-leczniczych i tam zdobywać doświadczenie.

Szkoła masażu w Katowicach - jak wygląda i ile trwa nauka?

Policealna szkoła masażu w Katowicach wyposażona jest w najwyższej jakości sprzęt oraz akcesoria, z których na co dzień korzystają profesjonalni masażyści. Słuchacze podczas zajęć korzystają m.in. z materacy, stołów oraz fantomów do masażu. Dodatkowo do ich dyspozycji są wałki, półwałki, taśmy, piłki, kliny, drabinki rehabilitacyjne oraz zestawy do masażu gorącymi kamieniami. Dwuletnia nauka w szkole masażu w Katowicach kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzający kwalifikację K1 - świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10).

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym Przedmioty ogólnokształcące
Anatomia i fizjologia Pracownia fizjoterapii Podstawy przedsiębiorczości
Bezpieczeństwo i higiena pracy Pracownia masażu  
Pierwsza pomoc    
Teoria masażu    
Podstawy fizjoterapii    
Wybrane zagadnienia kliniczne    
Komunikacja interpersonalna    
Zdrowie publiczne    
Zawodowy język obcy    

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły policealnej w Katowicach może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Technik masażysta Katowicach: dlaczego warto?

Kierunek technik masażysta rokrocznie zdobywa popularność wśród kandydatów. Nic dziwnego - zdobycie kwalifikacji w tym zawodzie to szansa na satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę, a także rozwój zawodowy.
Słuchacze mają do wyboru bezpłatny i płatny tryb nauki. W pierwszym przypadku nie ponoszą oni żadnych opłat za czesne, wpisowe, indeks, legitymację i inne, ale muszą samodzielnie zakupić oliwki, kremy, podkłady oraz ręczniki. Po wyborze kierunku z opłatą miesięczną wynoszącą 59 złotych szkoła dostarcza słuchaczowi wszystkie niezbędne kosmetyki i materiały. Co więcej, raz w semestrze ma on możliwość wybrania 6-8 godzinnego kursu, po którym otrzymuje certyfikat.
Pod koniec IV semestru słuchacze podchodzą do zewnętrznego egzaminu organizowanego przez OKE. Po jego pomyślnym zaliczeniu otrzymują oni dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement Europass, ułatwiający znalezienie zatrudnienia poza granicami kraju.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK