Dietetyka z suplementacją sportową - Kraków

Jeszcze kilka lat temu zawód dietetyka był mało rozpoznawalny i niezbyt popularny w Polsce. Obecnie z jego usług korzysta coraz więcej młodych ludzi, którym zależy nie tylko na zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim prowadzeniu zdrowego trybu życia, opartego na zbilansowanej diecie. Do zadań specjalisty ds. dietetyki należą planowanie posiłków dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta, edukacja w zakresie zdrowego stylu żywienia czy udzielanie porad dietetycznych prywatnym klientom. Dietetycy zapewniają także pomoc osobom cierpiącym z powodu chorób, na które wpływ ma odżywianie, np. otyłości, cukrzycy, nadciśnienia, alergii pokarmowych czy miażdżycy tętnic. 

Czy kurs dietetyki w Krakowie jest przyszłościowy?

W związku z negatywnymi skutkami rozwoju cywilizacyjnego, zapotrzebowanie na usługi kadry specjalizującej się w żywieniu ciągle wzrasta. Z tego powodu kursy dietetyki w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Osoby pełniące profesję specjalisty ds. dietetyki mogą zatrudnić się w firmach cateringowych, ośrodkach rekreacyjnych i sportowych, sanatoriach czy niepublicznych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Zarobki osób po kursie dietetycznym w Krakowie zależą m.in. od miejsca ich pracy. Największe dochody dotyczą tych, którzy zdecydowali się na założenie własnych gabinetów i pracę z klientami prywatnymi.

Czego uczą się kursanci na kursie dietetyki w Krakowie?

W rocznym cyklu nauczania kursanci poznają zagadnienia takie jak wpływ farmakoterapii i diety na organizm, ocena jakości składników lub produktów odżywczych, psychologia w dietetyce, anatomia i fizjologia człowieka, choroby dietozależne oraz sposoby ich leczenia. Na zajęciach praktycznych uczestnicy kursu dietetyki w Krakowie uczą się prowadzenia dokumentacji medycznej pacjenta oraz układania planów żywieniowych na podstawie jego stylu życia, wieku, płci i stanu zdrowia. Po ukończeniu kursu dietetycznego, będą oni ponadto potrafili stworzyć jadłospis dla klienta na diecie wegetariańskiej, wegańskiej, sportowej lub dla alergika. 

Kurs dietetyki w Krakowie - z GoWork.pl to się opłaca

Osoby, które wybrały kurs dietetyki w Krakowie odbywają ponad 200 godzin zajęć, w czasie których mają dostęp do materiałów dydaktycznych przygotowanych przez nauczycieli, model szkieletu ludzkiego, a także tablic edukacyjnych. Wykładowcami są wykwalifikowani praktycy z wieloletnim doświadczeniem w oświacie oraz uprawnieniami pedagogicznymi, którzy przygotowują zajęcia w oparciu o autorskie programy nauczania zgodne z podstawą programową dedykowaną danemu zawodowi. Dzięki temu absolwent szkoły posiada nie tylko  wiedzę czysto teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Co ważne, słuchacze mogą również rozpocząć dietetykę zaocznie, co daje im możliwość połączenia życia zawodowego i prywatnego z nauką. Ponadto otrzymuje on otrzymują dyplom i zaświadczenie o ukończonym kursie.

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK