Higienistka stomatologiczna z implantologią - Kraków

Higienistka stomatologiczna w Krakowie to jeden z najpopularniejszych kierunków wśród kandydatów do szkoły policealnej. Zdobycie kwalifikacji zawodowych higienistki to szansa na stabilną pracę, dobre wynagrodzenie i benefity pozapłacowe. Sprawdź, jak zostać higienistką stomatologiczną oraz dowiedz się, jakie korzyści możesz mieć z wyboru Szkoły Policealnej GoWork.pl

Szkoła dla higienistek stomatologicznych w Krakowie. Czy higienistka to przyszłościowy zawód?

Jak przewidują prognozy, wartość rynku usług stomatologicznych w najbliższych latach znacząco przybierze na sile. Wpływ na tę sytuację ma korzystanie przez klientów gabinetów ze świadczeń prywatnych, inwestycje oraz rosnąca świadomość dotycząca zdrowia jamy ustnej i uzębienia. Nie bez znaczenia są także wysokie oczekiwania pacjentów względem oferowanych usług. Wszystko to będzie prowadziło do powstawania nowych gabinetów dentystycznych, które stawiają na wykwalifikowany personel. Jednym z najważniejszych członków personelu dentystycznego jest higienistka stomatologiczna. Kraków to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca średni personel medyczny.

Jak wygląda codzienna praca higienistki stomatologicznej?

Osoby pracujące na tym stanowisku wykonują zabiegi profilaktyczno-lecznicze, takie jak polerowanie, piaskowanie, skaling, lakowanie i lakierowanie zębów. Higienistki stomatologiczne prowadzą również działalność edukacyjną, dlatego często są zapraszane na pogadanki edukacyjne dla dzieci i młodzieży, organizowane przez szkoły.

Ile zarabia higienistka stomatologiczna w Krakowie?

Higienistka stomatologiczna w Krakowie zarabia od 2,8 do 4 tys. złotych brutto. Średnia pensja na tym stanowisku to około 3,3 tys. złotych. Na znacznie wyższe wynagrodzenia, sięgające kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie, mogą liczyć te higienistki, które zdecydowały się na pracę poza granicami kraju, np. w Niemczech, Szwecji, Danii czy Norwegii. Personel zatrudniony w gabinetach dentystycznych otrzymuje również benefity pozapłacowe w postaci prywatnej opieki medycznej, dostępu do kursów i szkoleń zawodowych, a także elastycznych godzin pracy.

Szkoła policealna dla higienistek stomatologicznych w Krakowie - gdzie jej absolwentki mogą szukać zatrudnienia?

Profesja higienistki stomatologicznej pozwala na założenie własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług profilaktycznych z zakresu ochrony jamy ustnej, co daje poczucie dużej samodzielności. Zawodowe higienistki stomatologiczne po szkole policealnej w Krakowie mogą również szukać zatrudnienia w miejscach takich jak:

  • publiczne zakłady stomatologiczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • prywatne kliniki i poradnie dentystyczne,
  • gabinety mieszczące się w szkołach podstawowych i średnich.

Czego uczy się higienistka stomatologiczna w szkole w Krakowie?

W szkole policealnej w Krakowie higienistki stomatologiczne uczą się przedmiotów praktycznych i teoretycznych. Wiedza, którą mają szansę zdobyć w czasie zajęć, jest kluczowa podczas pracy w gabinecie dentystycznym. Na higienistce stomatologicznej ciąży odpowiedzialność za zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta, dlatego musi ona posiadać niezbędne kwalifikacje. Nauka na kierunku trwa dwa lata, a egzamin praktyczny i teoretyczny odbywa się pod koniec IV semestru.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Współpracowanie z lekarzem dentystą w czasie wykonywania zadań zawodowych

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy higieny dentystycznej

Wykonywanie wstępnych zadań oraz zabiegów podtrzymujących efekty leczenia jamy ustnej  

Edukowanie pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia

Prowadzenie dokumentacji gabinetu dentystycznego  

Język obcy zawodowy

Wykonywanie diagnostyki, zabiegów profilaktycznych i rehabilitujących jamę ustną  
  Posługiwanie się wybraną aparaturą zgodnie z procedurami

 

 

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej we Krakowie może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Higienistka stomatologiczna - szkoła w Krakowie. Czy warto się do niej zapisać?

Szkoła Policealna GoWork.pl wyróżnia się spośród innych placówek edukacyjnych dla higienistek stomatologicznych w Krakowie. Wysoki poziom nauki zapewnia kadra dydaktyczna złożona z profesjonalnych lekarzy dentystów oraz higienistek, którzy poza wykładaniem, pracują również w branży. Dzięki temu słuchacze otrzymują dużą dawkę wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Ponadto mają oni do dyspozycji nowoczesny fotel stomatologiczny z unitem, kamerę wewnątrzustną, wstrząsarkę, mikropiaskarkę, utwardzacz do wypełnień, skaler, myjkę ultradźwiękową i wiele innych.
Absolwenci szkoły dla higienistek stomatologicznych w Krakowie, który pomyślnie zdadzą egzaminy zewnętrzne, otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dołączany jest do niego również suplement w języku angielskim, który ułatwia znalezienie zatrudnienia w innych krajach Unii Europejskiej.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK