Higienistka stomatologiczna z implantologią - Kraków

Higienistka stomatologiczna w Krakowie to jeden z najpopularniejszych kierunków wśród kandydatów do szkoły policealnej. Zdobycie kwalifikacji zawodowych higienistki to szansa na stabilną pracę, dobre wynagrodzenie i benefity pozapłacowe. Sprawdź, jak zostać higienistką stomatologiczną oraz dowiedz się, jakie korzyści możesz mieć z wyboru Szkoły Policealnej GoWork.pl

Szkoła dla higienistek stomatologicznych w Krakowie. Czy higienistka to przyszłościowy zawód?

Jak przewidują prognozy, wartość rynku usług stomatologicznych w najbliższych latach znacząco przybierze na sile. Wpływ na tę sytuację ma korzystanie przez klientów gabinetów ze świadczeń prywatnych, inwestycje oraz rosnąca świadomość dotycząca zdrowia jamy ustnej i uzębienia. Nie bez znaczenia są także wysokie oczekiwania pacjentów względem oferowanych usług. Wszystko to będzie prowadziło do powstawania nowych gabinetów dentystycznych, które stawiają na wykwalifikowany personel. Jednym z najważniejszych członków personelu dentystycznego jest higienistka stomatologiczna. Kraków to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca średni personel medyczny.

Jak wygląda codzienna praca higienistki stomatologicznej?

Osoby pracujące na tym stanowisku wykonują zabiegi profilaktyczno-lecznicze, takie jak polerowanie, piaskowanie, skaling, lakowanie i lakierowanie zębów. Higienistki stomatologiczne prowadzą również działalność edukacyjną, dlatego często są zapraszane na pogadanki edukacyjne dla dzieci i młodzieży, organizowane przez szkoły.

Ile zarabia higienistka stomatologiczna w Krakowie?

Higienistka stomatologiczna w Krakowie zarabia nawet do 13 tys. zł brutto miesięcznie. Na znacznie wyższe wynagrodzenia mogą liczyć te higienistki, które zdecydowały się na pracę poza granicami kraju, np. w Niemczech, Szwecji, Danii czy Norwegii. Personel zatrudniony w gabinetach dentystycznych otrzymuje również benefity pozapłacowe w postaci prywatnej opieki medycznej, dostępu do kursów i szkoleń zawodowych, a także elastycznych godzin pracy.

Higienistka stomatologiczna Kraków - gdzie szukać pracy po szkole policealnej?

Profesja higienistki stomatologicznej pozwala na założenie własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług profilaktycznych z zakresu ochrony jamy ustnej, co daje poczucie dużej samodzielności. Zawodowe higienistki stomatologiczne po szkole policealnej w Krakowie mogą również szukać zatrudnienia w miejscach takich jak:

  • publiczne zakłady stomatologiczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • prywatne kliniki i poradnie dentystyczne,
  • gabinety mieszczące się w szkołach podstawowych i średnich.

Czego uczy się higienistka stomatologiczna w szkole w Krakowie?

W szkole policealnej w Krakowie higienistki stomatologiczne uczą się przedmiotów praktycznych i teoretycznych. Wiedza, którą mają szansę zdobyć w czasie zajęć, jest kluczowa podczas pracy w gabinecie dentystycznym. Na higienistce stomatologicznej ciąży odpowiedzialność za zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta, dlatego musi ona posiadać niezbędne kwalifikacje. Nauka na kierunku trwa dwa lata, a egzamin praktyczny i teoretyczny odbywa się pod koniec IV semestru.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Współpracowanie z lekarzem dentystą w czasie wykonywania zadań zawodowych

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy higieny dentystycznej

Wykonywanie wstępnych zadań oraz zabiegów podtrzymujących efekty leczenia jamy ustnej  

Edukowanie pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia

Prowadzenie dokumentacji gabinetu dentystycznego  

Język obcy zawodowy

Wykonywanie diagnostyki, zabiegów profilaktycznych i rehabilitujących jamę ustną  
  Posługiwanie się wybraną aparaturą zgodnie z procedurami

 

 

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej we Krakowie może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Higienistka stomatologiczna - szkoła w Krakowie. Czy warto się do niej zapisać?

Szkoła Policealna GoWork.pl wyróżnia się spośród innych placówek edukacyjnych dla higienistek stomatologicznych w Krakowie. Wysoki poziom nauki zapewnia kadra dydaktyczna złożona z profesjonalnych lekarzy dentystów oraz higienistek, którzy poza wykładaniem, pracują również w branży. Dzięki temu słuchacze otrzymują dużą dawkę wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Ponadto mają oni do dyspozycji nowoczesny fotel stomatologiczny z unitem, kamerę wewnątrzustną, wstrząsarkę, mikropiaskarkę, utwardzacz do wypełnień, skaler, myjkę ultradźwiękową i wiele innych.
Absolwenci szkoły dla higienistek stomatologicznych w Krakowie, który pomyślnie zdadzą egzaminy zewnętrzne, otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Dołączany jest do niego również suplement w języku angielskim, który ułatwia znalezienie zatrudnienia w innych krajach Unii Europejskiej. Jeśli interesuje Cię higienistka stomatologiczna szkoła Kraków, to GoWork.pl jest idealnym wyborem dla Twojej przyszłej kariery zawodowej.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK