Kosmetologia z liftingiem rzęs - Kraków

Rozwój sektora kosmetycznego w Polsce widoczny jest od kilku lat. Niewątpliwie ma on związek ze wzrostem poziomu życia i większymi wynagrodzeniami, a także zmianą świadomości w kwestiach metod pielęgnacji oraz makijażu. Z tego powodu zwiększa się również zapotrzebowanie ludzi na różnego rodzaju usługi kosmetyczne, a rynek pracy zalewają oferty zatrudnienia dyplomowanych techników usług kosmetycznych. Osoby te oprócz zabiegów na twarz i całe ciało, zajmują się również wykonywaniem makijaży, stylizacją paznokci, depilacją oraz przedłużaniem rzęs. Absolwenci szkół dla kosmetyczek posiadają również wiedzę umożliwiającą zdiagnozowanie problemów skórnych pacjenta, a także potrafią zaradzić w przypadku blizn, cellulitu, trądziku czy zmarszczek.

Czy technik usług kosmetycznych to kierunek z przyszłością?

Wartość rynku usług kosmetycznych szacowana jest na 1,4 mld złotych, przy czym dynamika wzrostu tego sektora to ok. 10% rocznie. Połowa kobiet i prawie 40 proc. mężczyzn uważa, że atrakcyjność fizyczna jest jednym z najważniejszych walorów kandydata do pracy. Nie dziwi zatem ogromne zainteresowanie edukacją na kierunku związanym z dbaniem o zdrowie i urodę. Dyplomowani technicy usług kosmetycznych mogą wybierać spośród wielu miejsc pracy: gabinetów odnowy biologicznej, salonów piękności, SPA, sanatoriów, luksusowych klinik oraz perfumerii. Dodatkowe szkolenia i liczne możliwości doskonalenia się z zakresu nowości w branży kosmetyków, sprzętu, nowych metod pielęgnacji skóry sprawiają, że możliwości zarobkowe kosmetyczki są na coraz wyższym poziomie. Osoby po szkole kosmetycznej w Krakowie mogą również założyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi prywatnym klientom. 

 

m.  Film o szkole policealnej GoWork.pl

Czego uczą się słuchacze w szkole kosmetycznej w Krakowie?

Słuchacze szkoły dla kosmetyczek w Krakowie uczą się nie tylko  zagadnień teoretycznych z zakresu dermatologii, ale przede wszystkim odbywają zajęcia praktyczne w pracowniach. W planie zajęć technika usług kosmetycznych Kraków przewidziano podstawy anatomii i fizjologii, kosmetykę, podstawy zdrowego żywienia, fizykoterapię, komunikację społeczną oraz język obcy zawodowy. Szkoła kosmetyczna wyposażona jest ponadto w urządzenia, z których na co dzień korzystają profesjonaliści. Słuchaczki mają zatem okazję dokładnie poznać sposób ich działania oraz nauczyć się je obsługiwać. 

Szkoła kosmetyczek Kraków - z GoWork.pl to się opłaca

Już na etapie edukacji słuchacze na kierunku technik usług kosmetycznych w Krakowie, korzystają ze specjalistycznych szkoleń renomowanych firm takich jak: Jadwiga, Norel czy Biomak. Oprócz tego pracują na wysokiej jakości wapozonach oraz urządzeniach do galwanizacji, mikrodermabrazji, mezoterapii, darsonwalizacji i kawitacji. Pracownia wyposażona jest w stanowiska do manicure i pedicure, a także lampy Sollux emitujące światło widzialne białe oraz podczerwone. Szkoła kosmetyczna w Krakowie wyróżnia się spośród innych wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną - nauczyciele są profesjonalistami w swojej dziedzinie i posiadają własne gabinety kosmetyczne na terenie Krakowa. Współpraca wykładowców z ośrodkami szkolącymi kosmetyczki, powoduje coraz większe możliwości doskonalenia się słuchaczek. Nauka w krakowskiej szkole dla kosmetyczek kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04).

 

 

 

Szkolenie NOREL

 

Targi kosmetyczne, Kraków

 

Pracownia kosmetyczna

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK