Dietetyka z suplementacją sportową - Lublin

Popularyzacja świadomości na temat zdrowego stylu życia oraz wiedzy o zbilansowanej diecie jest efektem lawinowego wzrostu zapadalności na choroby cywilizacyjne. Z tego powodu coraz więcej pacjentów decyduje się na skorzystanie z usług dyplomowanych dietetyków. Osoby zajmujące się tą profesją mają fachową wiedzę nie tylko z zakresu żywienia człowieka, ale także medycyny i biochemii. Potrafią oni zapobiegać chorobom zależnym od procesu żywienia oraz układać diety dostosowane do wieku, płci, stanu zdrowia oraz trybu życia klienta. Część osób po kursach dietetyki pracuje w prywatnych gabinetach, inni zaś zatrudniają się w ośrodkach rekreacyjnych, organizacjach konsumenckich czy firmach cateringowych.

Kim będzie absolwent kursu dietetyki w Lublinie?

Osoby, które chcą pracować w branży dietetycznej, muszą ukończyć uczelnię wyższą lub kurs dietetyki, który jest doskonałą alternatywą dla pięcioletnich studiów. Podczas rocznego kursu dietetyki w Lublinie, kursanci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Potrafią oni układać zbilansowane jadłospisy z uwzględnieniem indywidualnych preferencji klientów, a także diety dla wegetarian, sportowców, alergików i osób chorych. W zawodzie specjalisty ds. dietetyki bardzo ważne jest również samodoskonalenie oraz śledzenie najnowszych informacji z branży. Dietetykom dedykowanych jest wiele ciekawych konferencji, wykładów i warsztatów, dzięki którym mogą oni pogłębić swoją wiedzę w zakresie żywienia człowieka.

Gdzie może zatrudnić się absolwent kursu dietetyki w Lublinie?

Osoby, które ukończyły kurs dietetyki w Lublinie, mogą szukać zatrudnienia w miejscach takich jak zakłady dostarczają pożywienie do szpitali i innych placówek zbiorowego żywienia, organizacje konsumenckie, firmy cateringowe, ośrodki rekreacyjne i sportowe, publiczne i prywatne zakłady opieki zdrowotnej. Po zdobyciu doświadczenia oraz niezbędnych kwalifikacji, specjaliści ds. dietetyki mogą również rozważać założenie własnego gabinetu oraz udzielanie porad dietetycznych prywatnym klientom. Absolwenci kursu dietetyki otrzymują otrzymują dyplom i zaświadczenie o ukończonym kursie.

Kurs dietetyki  w Lublinie - tylko w GoWork.pl

Na kursie dietetyki w Lublinie mają dostęp do  materiałów przygotowanych przez nauczycieli, plansz edukacyjnych oraz modelu szkieletu ludzkiego. Kadrę dydaktyczną tworzą doświadczeni dietetycy, którzy uczą słuchaczy nie tylko teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej strony zawodu. Umiejętność układania diet specjalnego przeznaczenia, prowadzenia dokumentacji pacjentów czy planowanie diety to tylko niektóre z umiejętności, które posiada absolwent kursu dietetyki w Lublinie. Osoby, które chciałyby połączyć naukę z życiem osobistym oraz zawodowym, mogą zapisać się na dietetykę zaocznie. Czas trwania kursu to minimum 200 godzin.

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK