Higienistka stomatologiczna z implantologią - Lublin

Nauka zawodu higienistki stomatologicznej w Lublinie rokrocznie przyciąga wielu zainteresowanych. Wszystko za sprawą rosnącej liczby pacjentów gabinetów stomatologicznych i licznych ofert pracy dla osób z kwalifikacjami zawodowymi higienistki. Sprawdź, jakie przedmioty przewidziane są w planie zajęć dla tego kierunku, ile lat trzeba poświęcić na naukę, a także dowiedz się, dlaczego warto wybrać Szkołę Policealną GoWork.pl.

Szkoła dla higienistek stomatologicznych w Lublinie. Czy higienistka to przyszłościowy zawód?

Estetyczny uśmiech to nie tylko zdrowe, ale także równe i olśniewająco białe zęby. Pacjenci klinik dentystycznych coraz częściej decydują się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. W związku ze wzrostem zapotrzebowania na usługi upiększające uśmiech, rynek pracy zalewają oferty zatrudnienia higienistek stomatologicznych. Nie ma w tym nic dziwnego - higienistka jest bardzo ważnym członkiem zespołu stomatologicznego, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie gabinetu dentystycznego.
Wybór tego przyszłościowego kierunku może być bardzo dobrym pomysłem - higienistka stomatologiczna po szkole w Lublinie ma wiele możliwości zawodowych.

Jaka jest rola higienistki stomatologicznej w gabinecie?

Higienistka stomatologiczna zajmuje się prowadzeniem dokumentacji medycznej, asystowaniem lekarzowi podczas zabiegów oraz kontaktem z klientami. Jest ona również przeszkolona w zakresie edukacji dotyczącej higieny jamy ustnej, dzięki czemu może pracować m.in. w szkołach. Dodatkowo posiada uprawnienia do wykonywania niektórych zabiegów profilaktyczno-leczniczych, takich jak: piaskowanie, skaling, polerowanie, lakowanie czy lakierowanie zębów.

Na jakie zarobki może liczyć higienistka stomatologiczna w Lublinie?

Przeciętne zarobki higienistki stomatologicznej w Lublinie wynoszą 3,3 tys. złotych brutto. Osoba pracująca na tym stanowisku może również otrzymywać między 2,8, a 4 tys. złotych brutto. Wszystko zależy jednak od jej wykształcenia, kompetencji oraz miejsca zatrudnienia. Dyplomowane higienistki stomatologiczne mają szansę znaleźć zatrudnienie także w innych krajach Unii Europejskiej, np. Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Szwecji czy Norwegii, gdzie pensje na tym stanowisku sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Gdzie znajdą pracę absolwentki kierunku: higienistka stomatologiczna?

Dyplomowana higienistka stomatologiczna może szukać zatrudnienia w miejscach takich jak:

  • prywatne i publiczne gabinety dentystyczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • kliniki, gabinety i poradnie dentystyczne,
  • gabinety dentystyczne w szkołach podstawowych i średnich.

Absolwentka szkoły dla higienistek stomatologicznych w Lublinie może również zdecydować się na otwarcie własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług profilaktyczno-leczniczych prywatnym klientom.

Nauka zawodu higienistki stomatologicznej w Lublinie: jak wygląda?

Najprostszą drogą do zostania higienistką stomatologiczną w Lublinie jest rozpoczęcie nauki w szkole policealnej. Słuchacze kierunku higienistka stomatologiczna zapoznają się z tematyką anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu żucia, zasadami pracy w gabinecie dentystycznym czy podstawami higieny dentystycznej. Uczą się także wykonywania wstępnych badań i zabiegów, zawodowego języka obcego, współpracy z lekarzem dentystą i posługiwania się wybraną aparaturą. Nauka na kierunku trwa dwa lata, a zewnętrzne egzaminy mają miejsce pod koniec IV semestru. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Współpracowanie z lekarzem dentystą w czasie wykonywania zadań zawodowych

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy higieny dentystycznej

Wykonywanie wstępnych zadań oraz zabiegów podtrzymujących efekty leczenia jamy ustnej  

Edukowanie pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia

Prowadzenie dokumentacji gabinetu dentystycznego  

Język obcy zawodowy

Wykonywanie diagnostyki, zabiegów profilaktycznych i rehabilitujących jamę ustną  
  Posługiwanie się wybraną aparaturą zgodnie z procedurami

 

 

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej w Lublinie może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Higienistka stomatologiczna - szkoła policealna Lublin. Dlaczego warto ją wybrać?

Przyszłe higienistki stomatologiczne mają do dyspozycji pracownię wyposażoną w niezbędny w tym zawodzie sprzęt. Są to m.in. przyrządy do leczenia periodontologicznego, zachowawczego, chirurgicznego oraz protetycznego, fotel stomatologiczny z kamerą wewnątrzustną, lampa do utwardzania wypełnień, dmuchawka wodno-powietrzna, piaskarka i wiele innych. W szkole policealnej dla higienistek stomatologicznych w Lublinie, kadrę nauczycielską tworzą dyplomowane higienistki stomatologiczne, asystentki, a także lekarze dentyści.
Absolwenci kierunku, którzy pomyślnie zdali zewnętrzny egzamin zawodowy, otrzymują dyplom i uprawnienia państwowe do wykonywania zawodu w Polsce, a także suplement Europass, ułatwiający znalezienie zatrudnienia na terenie innych państw Unii Europejskiej.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK