Higienistka stomatologiczna z implantologią - Lublin

Estetyczny uśmiech to nie tylko zdrowe, ale także równe i olśniewająco białe zęby. Pacjenci klinik dentystycznych coraz częściej decydują się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. W związku ze wzrostem zapotrzebowania na usługi upiększające uśmiech, rynek pracy zalewają oferty zatrudnienia higienistek stomatologicznych. Nie ma w tym nic dziwnego - higienistka jest bardzo ważnym członkiem zespołu stomatologicznego, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawne funkcjonowanie gabinetu dentystycznego. Po szkole policealnej w Lublinie higienistka stomatologiczna zajmuje się odpowiada prowadzeniem dokumentacji medycznej, asystowaniem lekarzowi podczas zabiegów oraz kontaktem z klientami. Jest ona również przeszkolona w zakresie edukacji dotyczącej higieny jamy ustnej, dzięki czemu może pracować m.in. w szkołach i przedszkolach. Dodatkowo posiada uprawnienia do wykonywania niektórych zabiegów dentystycznych, jak piaskowanie czy skaling, jednak pod kontrolą stomatologa.

Jak zostać higienistką stomatologiczną?

Najłatwiejszą drogą do zostania higienistką stomatologiczną w Lublinie jest rozpoczęcie dwuletniej nauki w szkole policealnej. Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - wykonywanie świadczeń stomatologicznych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia jamy ustnej oraz współuczestniczenie w procesie leczenia, odbywa się pod koniec IV semestru.  W szkole dla higienistek w Lublinie, słuchacze zapoznają się z tematyką anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu żucia, zasad pracy w gabinecie dentystycznym i podstaw higieny dentystycznej. Uczą się oni także wykonywania wstępnych badań i zabiegów, zawodowego języka obcego, wspólpracy z lekarzem dentystą i posługiwania się wyvbraną aparaturą. Absolwenci kierunku otrzymują dyplom i uprawnienia państwowe do wykonywania zawodu nie tylko w Polsce, ale także na terenie państw Unii Europejskiej.

Gdzie może zatrudnić się absolwent szkoły dla higienistek stomatologicznych w Lublinie? 

Po szkole policealnej w Lublinie higienistki stomatologiczne mogą szukać zatrudnienia w prywatnych i publicznych gabinetach dentystycznych, na oddziałach chirurgii szczękowej, klinikach, poradniach, a także szkołach lub przedszkolach. Higienistki stomatologiczne z Lublina mogą również zdecydować się na otwarcie własnych działalności gospodarczych i świadczenie usług profilaktyczno-leczniczych prywatnym klientom.

Higienistka stomatologiczna w Lublinie - tylko w GoWork.pl

Przyszłe higienistki stomatologiczne w Lublinie mają do dyspozycji pracownię wyposażoną w niezbędny w tym zawodzie sprzęt. Są to m.in. przyrządy do leczenia periodontologicznego, zachowawczego, chirurgicznego oraz protetycznego, fotel stomatologiczny z kamerą wewnątrzustną, lampa do utwardzania wypełnień, dmuchawka wodno-powietrzna czy piaskarka. W medycznej szkole policealnej w Lublinie w kadrze nauczycielskiej obecne są nie tylko dyplomowane higienistki stomatologiczne, ale także dentyści oraz ratownicy medyczni. 

 

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK