Kosmetologia z liftingiem rzęs - Lublin

Szkoła kosmetyczna w Lublinie to placówka, która w sposób profesjonalny kształci przyszłych techników usług kosmetycznych. Osoby, które zdecydują się na jej wybór, mają szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu kosmetologii i kwalifikacje zawodowe, które ułatwią im znalezienie pracy w branży beauty. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wybrać policealną szkołę kosmetyczną w Lublinie.

Szkoła kosmetyczna Lublin - dlaczego warto wybrać kierunek technik usług kosmetycznych?

Sektor beauty w Polsce rozwija się dynamicznie od lat 90. ubiegłego wieku. Coraz więcej osób korzysta z usług profesjonalnych kosmetyczek, w efekcie czego przybywa nowych salonów kosmetycznych, gabinetów odnowy biologicznej i SPA. Rynek pracy zalewają oferty zatrudnienia dla specjalistów z tytułem zawodowym i dyplomem, który wydała szkoła kosmetyczna. Lublin to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca przyszłych techników usług kosmetycznych.

Co robi technik usług kosmetycznych w swojej codziennej pracy?

Kosmetyczki świadczą różnego rodzaju usługi - od zabiegów leczniczych i profilaktycznych, przez usuwanie zbędnego owłosienia, po wykonywanie makijażu oraz manikiuru. Absolwenci szkół kosmetycznych potrafią także zdiagnozować klienta pod kątem problemów skórnych i zaproponować mu najskuteczniejszą metodę walki z nimi.

Na jakie zarobki może liczyć kosmetyczka w Lublinie?

Na zarobki kosmetyczki w Lublinie wpływ ma jej doświadczenie, staż, dodatkowe umiejętności potwierdzone certyfikatami, a także miejsce zatrudnienia i forma umowy. Doświadczony technik usług kosmetycznych może zarabiać do 15 tys. złotych brutto. Na znacznie większe wynagrodzenia mogą liczyć te kosmetyczki, które zdecydowały się na pracę w innych krajach Unii Europejskiej np. Niemczech, Szwecji czy Norwegii.

Gdzie mogą zatrudnić się absolwenci szkoły kosmetycznej w Lublinie?

Absolwenci policealnej szkoły kosmetycznej w Lublinie mogą szukać pracy w miejscach takich jak:

  • salony SPA i hotele,
  • gabinety urody,
  • centra odnowy biologicznej,
  • gabinety kosmetyczne,
  • gabinety medycyny estetycznej,
  • działy kosmetyczne w centrach handlowych.

Niektórzy technicy usług kosmetycznych po szkole kosmetycznej w Lublinie decydują się również na założenie własnej działalności gospodarczej. Wymaga to jednak wynajęcia pomieszczenia, zakupu kosmetyków oraz aparatury do wykonywania zabiegów. Profesjonalna kosmetyczka powinna ponadto posiadać dodatkowe certyfikaty oraz śledzić na bieżąco informacje z branży beauty.

Czego uczą się słuchacze na kierunku technik usług kosmetycznych Lublin?

Policealna szkoła kosmetyczek w Lublinie kształci swoich słuchaczy pod kątem m.in. anatomii i dermatologii w kosmetyce, preparatyki kosmetycznej, podstaw fizykoterapii, zdrowego żywienia, a także komunikacji społecznej i marketingu. Uczą się oni również zawodowego języka angielskiego, pierwszej pomocy oraz wykonywania zabiegów upiększających zarówno na twarz, jak i całe ciało. Nauka w szkole  trwa dwa lata. Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04), odbywa się pod koniec IV semestru. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym

Pracownia makijażu i stylizacji

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy anatomii i fizjologii

Pracownia masażu kosmetycznego  

Podstawy dermatologii

Pracownia kosmetyki twarzy  

Kosmetyka

Pracownia kosmetyki ciała  

Preparatyka kosmetyczna

Pracownia kosmetyki dłoni i stóp  

Podstawy fizykoterapii

Pracownia fizykoterapii  

Podstawy zdrowego żywienia

Pierwsza pomoc przedmedyczna  

Język obcy zawodowy

Informatyka w kosmetyce

 

 

Komunikacja społeczna i podstawy marketingu

   

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły policealnej w Lublinie może wybrać jeden z dwóch trybów nauki: dzienny lub zaoczny.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Zaoczny

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele.

Szkoła kosmetyczna w Lublinie - dlaczego warto ją wybrać?

Słuchacze szkoły kosmetycznej w Lublinie mają do dyspozycji profesjonalny sprzęt, z którego na co dzień korzystają zawodowe kosmetyczki. Są to m.in. łóżka kosmetyczne, lampy Sollux, lupy, urządzenia do terapii prądami, peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji czy galwanizacji. Szkoła we współpracy z wysokiej klasy markami kosmetycznymi, może organizować dodatkowe kursy doszkalające. Słuchacze mają szansę wziąć udział m.in. w szkoleniach firmami zewnętrznymi, takimi jak Jadwiga, Bielenda czy Mollon, które są znane i niezwykle cenione przez profesjonalistów.
Nauka jest w pełni darmowa, a do jej podjęcia wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej. Matura nie jest brana pod uwagę podczas procesu rekrutacyjnego.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK