Dietetyka z suplementacją sportową - Poznań

Zawód dietetyka z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, co wynika z zapotrzebowania na specjalistów tego fachu. Związane jest to z pogłębianiem świadomości społecznej i wzrostem zachorowalności na choroby cywilizacyjne, w szczególności otyłość, cukrzycę, miażdżycę oraz alergie pokarmowe. Osoby zajmujące się profesją specjalisty ds. dietetyki układają zbilansowane jadłospisy, dobierają diety, badają pochodzenie żywności, doradzają, które produkty są odpowiednie dla organizmu, a także skupiają się na profilaktyce zdrowotnej - indywidualnej i zbiorowej. Ponadto kształtują świadomości oraz przekonują pacjentów do zmiany nawyków żywieniowych.

Dlaczego warto wybrać kierunek specjalista ds. dietetyki?

Osoby posiadające tytuł specjalisty ds. dietetyki, mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w państwowych ośrodkach zdrowia, szkołach, firmach cateringowych, placówkach sportowych i rekreacyjnych czy sanatoriach. Często decydują się one również na założenie prywatnego gabinetu. Na zarobki specjalisty ds. dietetyki mają wpływ miejsce pracy (duże lub małe miasto), forma zatrudnienia (własna działalność gospodarcza lub w placówce państwowej), a także zdobyte doświadczenie. W większości przypadków praca ta gwarantuje godziwe wynagrodzenie.

L.p.

Przedmiot nauczania

I semestr

II semestr

Razem

1

Anatomia i fizjologia człowieka

20

20

40

2

Towaroznawstwo żywności

30

-

30

3

Zasady racjonalnego żywienia

20

-

20

4

Psychologia w dietetyce

-

30

30

5

Planowanie diety – zajęcia praktyczne

60

90

150

6

Układanie jadłospisów

-

20

20

Razem

 

130

160

290

Specjalista ds. dietetyki w Poznaniu - co oferuje GoWork.pl?

Osoby uczące się na kierunku specjalista ds. dietetyki w Poznaniu, mogą korzystać z materiałów przygotowanych przez kadrę dydaktyczną, modelu ludzkiego szkieletu, a także plansz edukacyjnych. Zajęcia w szkole prowadzą praktycy, którzy na co dzień pracują jako dietetycy w Poznaniu. Dzięki temu słuchacze poznają nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną stronę tego zawodu. Absolwenci kierunku posiadają wiedzę i umiejętności, które ułatwią im zdobycie zatrudnienia w branży.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK