Dietetyka z suplementacją sportową - Poznań

Zawód dietetyka z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, co wynika z zapotrzebowania na specjalistów tego fachu. Związane jest to z pogłębianiem świadomości społecznej i wzrostem zachorowalności na choroby cywilizacyjne, w szczególności otyłość, cukrzycę, miażdżycę oraz alergie pokarmowe. Osoby po kursie dietetycznym w Poznaniu zajmują się układaniem zbilansowanych jadłospisów, dobieraniem diety odpowiedniej do stanu zdrowia pacjenta, badaniem pochodzenia żywności, doradzaniem, które produkty są odpowiednie dla organizmu, a także szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną - indywidualną i zbiorową. Specjaliści, którzy ukończyli kurs dietetyki kształtują świadomość na temat zdrowego odżywiania oraz przekonują pacjentów do zmiany nawyków żywieniowych.

Dlaczego warto wybrać kurs dietetyki w Poznaniu?

Kurs dietetyki w Poznaniu jest dobrym wyborem dla osób zainteresowanych zdrowym odżywianiem, którym zależy na rozwijaniu swoich kompetencji. Kurs ten pozwala na pogłębienie wiedzy z zakresu układania diet specjalnego przeznaczenia, kontroli jakości produktów spożywczych, psychologii w dietetyce czy anatomii i fizjologii człowieka. Absolwent kursu dietetyki posiada wiedzę i doświadczenie, które pozwalają mu na szybkie zdobycie zawodu. Branża dietetyczna jest na tyle zróżnicowana, że znalezienie zatrudnienia nie powinno stanowić problemu.

Gdzie może pracować osoba po kursie dietetyki w Poznaniu?

Osoby posiadające tytuł specjalisty ds. dietetyki, mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w państwowych ośrodkach zdrowia, szkołach, firmach cateringowych, placówkach sportowych i rekreacyjnych czy sanatoriach. Często decydują się one również na założenie własnych gabinetów i świadczenie usług dietetycznych prywatnym klientom. Na zarobki osób po kursie dietetycznym mają wpływ miejsce pracy (duże lub małe miasto), forma zatrudnienia (własna działalność gospodarcza lub w placówce państwowej), a także zdobyte doświadczenie. Dietetycy i specjaliści ds. dietetyki zarabiają zwykle od 2,5 do 8 tys. złotych.

Kurs dietetyki w Poznaniu - co oferuje GoWork.pl?

Osoby, które zdecydują się na rozpoczęcie kursu dietetyki w Poznaniu, będę mogły korzystać z materiałów przygotowanych przez kadrę dydaktyczną, modelu ludzkiego szkieletu, a także plansz edukacyjnych. Zajęcia w szkole prowadzą praktycy, którzy na co dzień pracują jako dietetycy w Poznaniu. Dzięki temu słuchacze poznają nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną stronę tego zawodu. W czasie ponad 200 godzin zajęć zajęć uczą się oni m.in. oceniania jakości składników oraz produktów spożywczych, układania diet dostosowanych do potrzeb klienta (dla sportowców, wegetarian alergików, osób chorych), psychologii w dietetyce, prowadzenia dokumentacji medycznej pacjentów. Co ważne, osoby zainteresowane kursem dietetyki w Poznaniu mogą również wybrać dietetykę zaocznie. Absolwenci otrzymują ponadto otrzymują dyplom i zaświadczenie o ukończonym kursie.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK