Kosmetologia z liftingiem rzęs - Poznań

Szkoła kosmetyczna w Poznaniu to placówka, w której możliwe jest zdobycie kwalifikacji zawodowych i tytułu technika usług kosmetycznych. Praca w tym zawodzie wiąże się z wysokimi zarobkami, a także daje wiele możliwości dalszego rozwoju. Sprawdź, jak wygląda nauka w szkole w Poznaniu, a także dowiedz się, jakie perspektywy mają jej absolwenci.

Szkoła kosmetyczek Poznań - dlaczego warto wybrać kierunek technik usług kosmetycznych?

Prognozy Barometru zawodów 2021 dla Poznania wskazują na deficyt kosmetyczek. Oznacza to, że na rynku pracy tego miasta odnotowuje się zapotrzebowanie na pracowników branży beauty. Nic dziwnego - w obecnych czasach nieskazitelna aparycja może pozytywnie wpływać na sukcesy zawodowe oraz prywatne. Uzyskanie tytułu zawodowego technika usług kosmetycznych umożliwia szkoła kosmetyczna. Poznań to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca przyszłe kosmetyczki.
Praca ta daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Branża beauty nie jest monotonna - osoby, które są z nią związane, mogą stale się dokształcać oraz rozwijać swoje umiejętności. Kosmetyczkom dedykowane są liczne kursy, szkolenia, wykłady oraz konferencje. Osoby, które ukończyły szkołę kosmetyczną w Poznaniu mają zatem wiele okazji do samorozwoju.

Jakie są obowiązki zawodowe technika usług kosmetycznych?

Absolwenci szkół kosmetycznych wykonują zabiegi z zakresu kosmetyki estetycznej, pielęgnacyjnej i leczniczej. Udzielają oni również fachowych porad w kwestii doboru kosmetyków oraz odpowiedniej pielęgnacji, a także pomagają klientom w uporaniu się z cellulitem, rozstępami czy trądzikiem.

Ile zarabia technik usług kosmetycznych w Poznaniu?

Zarobki technika usług kosmetycznych uzależnione są przede wszystkim od miejsca zatrudnienia, a także formy działalności (własna lub na rzecz właściciela salonu). Nie bez znaczenia pozostają jego umiejętności, przebyte szkolenia, uzyskane certyfikaty oraz dziedziny, w których się specjalizuje (zabiegi na twarz, manicure, pedicure, makijaż, depilacja i inne). Kosmetyczki z doświadczeniem otrzymują pensje sięgające 15 tys. złotych brutto. Znacznie wyższe zarobki osiągają ci absolwenci szkoły kosmetycznej w Poznaniu, którzy znaleźli zatrudnienie w innych krajach, np. Norwegii, Szwecji, Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii.

Policealna szkoła kosmetyczna w Poznaniu - jaka praca czeka na jej absolwentów?

Ze względu na wysokie zarobki oraz poczucie niezależności, niektóre dyplomowane kosmetyczki decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej np. stacjonarnej lub mobilnej. Inne mogą zatrudnić się w miejscach takich jak:

  • działy kosmetyczne w centrach handlowych,
  • gabinety odnowy biologicznej,
  • salony urody,
  • gabinety kosmetyczne,
  • ośrodki SPA,
  • gabinety medycyny estetycznej.

Jak wyglądają zajęcia w szkole i czego uczą się słuchacze?

Osoby, które wybiorą kierunek technik usług kosmetycznych, będą uczyły się dokładnie na tym samym sprzęcie, z którego na co dzień korzystają dyplomowane kosmetyczki. Mowa między innymi o fotelach kosmetycznych, lampach Sollux, wapozonie, frezarce, parafiniarce, aparatach do peelingu kawitacyjnego, mikrodermabrazji i wielu innych. Nauka w policealnej szkole kosmetycznej w Poznaniu trwa dwa lata. Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04), odbywa się pod koniec IV semestru. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym

Pracownia makijażu i stylizacji

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy anatomii i fizjologii

Pracownia masażu kosmetycznego  

Podstawy dermatologii

Pracownia kosmetyki twarzy  

Kosmetyka

Pracownia kosmetyki ciała  

Preparatyka kosmetyczna

Pracownia kosmetyki dłoni i stóp  

Podstawy fizykoterapii

Pracownia fizykoterapii  

Podstawy zdrowego żywienia

Pierwsza pomoc przedmedyczna  

Język obcy zawodowy

Informatyka w kosmetyce

 

 

Komunikacja społeczna i podstawy marketingu

   

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły policealnej w Poznaniu może wybrać jeden z dwóch trybów nauki: dzienny lub zaoczny.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Zaoczny

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele.

Dlaczego warto wybrać kosmetyczną szkołę policealną w Poznaniu?

Kierunek technik usług kosmetycznych Poznań jest całkowicie bezpłatny. Oznacza to, że słuchaczy nie obowiązują opłaty za wpisowe, czesne, indeks, legitymację czy liczne usługi w sekretariacie.
Zajęcia w szkole odbywają się pod okiem doświadczonych kosmetyczek, które prowadzą własne salony oraz innych specjalistów z branży beauty. Przekazują oni praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, zarządzania zespołem, wykonywania zabiegów, doboru sprzętu i kosmetyków.  Po pomyślnie zdanym egzaminie, absolwenci bezpłatnej szkoły kosmetycznej w Poznaniu otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement Europass w języku angielskim. Dzięki temu mają możliwość zdobycia zatrudnienia nie tylko w Polsce, ale również na terenie krajów UE.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK