Dietetyka z suplementacją sportową - Warszawa

Jak wynika z badań rynku, najchętniej z usług dietetycznych korzystają młodzi ludzie. Jest to związane bez wątpienia z kultem ciała propagowanym w mediach społecznościowych oraz tradycyjnych. Popularność dietetyków wynika również z coraz wyższej świadomości społeczeństwa względem konieczności prowadzenia zdrowego trybu życia. Szczególnie, że zapadalność na choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca czy otyłość, wciąż jest wysoka. Do zadań specjalistów po kursie dietetyki należą m.in. pomoc w redukcji lub zdrowym przybraniu na wadze, ocena diety pacjenta i odpowiednia edukacja w zakresie wprowadzenia w niej właściwych zmian, a także ustalanie prawidłowego sposobu żywienia u osób chorych. Potrafią oni również określić jakość produktów i składników odżywczych.

Czy kurs dietetyki w Warszawie się opłaca?

Zarobki osób po specjalistycznych kursach dietetyki bez wątpienia zależą od miejsca pracy (małe lub duże miasto), zdobytego doświadczenie, uzyskanych certyfikatów oraz formy zatrudnienia (placówka państwowa lub własna działalność gospodarcza), ale wynagrodzenie zazwyczaj jest godziwe. Dietetyk z doświadczeniem, który pracuje na własną rękę, może zarabiać nawet d 6 do 8 tys. złotych netto. Nowicjusze na rynku pracy, poszukujący zatrudnienia na etacie, zarabiają zwykle między 2, a 3 tys. złotych. 

Gdzie szukać zatrudnienia po kursie dietetyki w Warszawie?

Dietetycy i specjaliści ds. dietetyki mogą znaleźć pracę w firmach cateringowych, placówkach rekreacyjnych oraz sportowych, domach opieki społecznej, sanatoriach czy poradniach dietetycznych. Niektórzy po kursie dietetycznym w Warszawie decydują się również na założenie prywatnego gabinetu i układanie diet dla prywatnych klientów. Praca na własną rękę wymaga jednak pewnego doświadczenia oraz zaplecza finansowego. Z tego powodu większość dietetyków na początku swojej ścieżki zawodowej, wybierają pracę na etacie. Zatrudnienie w publicznych lub prywatnych placówkach daje jednak szansę na zdobycie niezbędnego doświadczenia oraz dobre poznanie branży dietetycznej.

Kurs dietetyki w Warszawie - oferta GoWork.pl

Osoby, które zdecydują się rozpocząć kurs dietetyki w Warszawie, mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanej kadry dydaktycznej. Nauczycielami są profesjonalni dietetycy, którzy na co dzień spełniają się w zawodzie, dlatego absolwenci opuszczają mury szkoły bogaci w wiedzę teoretyczną i praktyczną. Do dyspozycji słuchaczy są liczne materiały edukacyjne oraz model szkieletu ludzkiego. W czasie ponad 200 godzin zajęć i warsztatów poznają oni m.in. sposoby układania diet specjalnego przeznaczenia, metody oceny aktualnego sposobu żywienia pacjenta czy schematy dotyczące właściwego prowadzenia dokumentacji. Kursanci mogą również zdecydować się na kurs dietetyki zaocznie, który umożliwi im połączenie nauki z życiem osobistym oraz pracą. Absolwenci otrzymują ponadto dyplom i zaświadczenie o ukończonym kursie.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK