Masaż z rehabilitacją

Czesne: od 0zł
Film o szkole policealnej GoWork.pl

Szukasz zawodu, który pozwoli Ci znaleźć pewną pracę na ciągle zmieniającym się rynku? Chcesz, aby Twoja profesja umożliwiła Ci zdobycie pracy zarówno w kraju, jak i za granicą? A może marzysz o własnym biznesie? Dowiedz się więcej o kierunku Technik Masażysta!

TYLKO U NAS nauka i praktyka w centrum miasta (porównaj nas do innych szkół, my uczymy teorii i praktyki w centrum)!

 

Masażysta zawodem przyszłości

Obecnie masażysta to profesja niezwykle potrzebna, dzięki czemu specjaliści zwykle nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia, nie tylko w granicach naszego kraju. Nasza szkoła policealna, pokazując Słuchaczom różne techniki masażu, nie tylko uczy ich zabiegów z pogranicza medycyny, wspierających m.in. proces rehabilitacji czy samego leczenia, ale też pozwala im poznać rozmaite techniki relaksacyjne. Te ostatnie są szczególnie cenione we współczesnym “zestresowanym świecie”. Nie bez znaczenia są też zdobyte przez absolwentów kierunku umiejętności w zakresie profilaktyki oraz pomocy w przypadku problemu bólu kręgosłupa, np. u osób prowadzących siedzący tryb życia, co przecież spotykane jest coraz częściej .Wybierając kształcenie na kierunku Technik Masażysta, dasz sobie szansę na ciekawą i pewną pracę. Możesz m.in.. podjąć zatrudnienie w salonie SPA, spełnić się, pomagając ludziom wrócić do kondycji sprzed choroby lub uśmierzyć ból, a nawet ziścić swoje marzenia, pracując ze sportowcami!

 

“Czy powinienem zostać masażystą?”

Choć masażysta to zawód niezwykle przyszłościowy i dający szereg możliwości zatrudnienia, nie każdy będzie idealnym kandydatem. Z pewnością przyszły masażysta powinien cechować się:

  • empatią - będziesz pracować z klientem (np. podczas masażu relaksacyjnego w SPA), ale też z pacjentem, często z poważniejszymi problemami zdrowotnymi. Dobry masażysta potrafi wczuć się w sytuację pacjenta oraz zachować pełen profesjonalizm w kontakcie z nim,
  • otwartością - pozwoli to zdobyć niezwykle ważne w tym zawodzie zaufanie klientów i pacjentów,
  • umiejętnością słuchania - przed wykonaniem masażu zawsze powinno się skonsultować z pacjentem i ustalić jego oczekiwania względem zabiegu,
  • siłą fizyczną i wytrzymałością - nie musisz być mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów, ale pamiętaj, że masaż wiąże się z wysiłkiem fizycznym. Niekiedy może on trwać nawet do dwóch godzin i wymagać dość intensywnych technik, np. ugniatania. Zawód wymusza też długie pozostawanie w pozycji stojącej.

 

“Gdzie będę pracować?”

Decydując się na podjęcie nauki w naszej szkole policealnej na kierunku Technik Masażysta, otwierasz przed sobą wiele ścieżek kariery. Możesz podjąć zatrudnienie między innymi w:

  • salonach SPA, hotelach i prywatnych gabinetach masażu,
  • szpitalach, hospicjach i innych zakładach opiekuńczo-leczniczych,
  • ośrodkach pomocy społecznej,
  • zakładach rehabilitacyjnych,
  • klubach sportowych i siłowniach,
  • prywatnym gabinecie, stacjonarnym bądź mobilnym.

 

Dlaczego warto wybrać kształcenie w szkole masażu GoWork.pl?

Na warszawskim kierunku kształcenia Technik Masażysta stawiamy przede wszystkim na zadowolenie i rozwój umiejętności naszych Słuchaczy. Nasze pracownie posiadają pełne wyposażenie wysokiej jakości, niezbędne do nauki na tym kierunku medycznym. Słuchacze mogą korzystać m.in. z rozkładanych stołów UNICORNE z regulowaną wysokością oraz wszelkimi dodatkami, jak wałki, półwałki, zagłówki i podłokietniki. Przy każdym stanowisku znajdują się również wszelkie potrzebne akcesoria, jak oliwki do masażu czy podkłady celulozowe dla pacjenta. Do dyspozycji naszych Słuchaczy pozostaje również wiele innych sprzętów, jak bańki chińskie, kamienie do masażu czy podgrzewacze.

Szkoła zapewnia również wysoko wykwalifikowaną kadrę oraz praktyki zawodowe w Warszawskim Hospicjum – Dom Św. Franciszka ul. Zawrat 26. Po ukończeniu szkoły Słuchacze podchodzą do egzaminu państwowego, po zdaniu którego otrzymują dyplom oraz świadectwo OKE, uprawniające ich do rozpoczęcia pracy w zawodzie masażysty. Dodawany do dyplomu suplement w języku angielskim pozwala również na podjęcie zatrudnienia na terenie Unii Europejskiej.

 

Wykładowcy

Marta Kink – magister fizjoterapii, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Współpracowała z Fundacją "Nasze Zdrowie" przy Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Warszawie, ze Stowarzyszeniem Dzieci Głuchoniemych z Dodatkowymi Deficytami Rozwojowymi przy Instytucie Głuchoniemych w Warszawie. W 2002 roku współpracowała z Fundacją Polsat, gdzie rehabilitowała dzieci z mucopolisacharydozą. Prowadzi szkolenia z zakresu masażu klasycznego, gorącymi kamieniami, bańką chińską, miodem, kinesiology taping, a także warsztaty na temat masażu i terapii manualnej w obrębie głowy, szyi, kręgosłupa i jamy brzusznej.

Janina Wereszczak - Wzorek – nauczyciel dyplomowany, absolwentka Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego, w której uzyskała tytuł magistra w zakresie rehabilitacji ruchowej.

Krystyna Seliga – nauczyciel kontraktowy. Absolwentka Akademii Medycznej na kierunku pielęgniarskim, gdzie zdobyła tytuł Magistra z wynikiem bardzo dobrym. Pani Krystyna uzyskała również tytuł doktora na Akademii Obrony Narodowej. Pracuje jako pielęgniarka ratunkowa na masowych imprezach pozarządowych, np. "Warszawa Pielgrzymka Piesza". Jest Instruktorem w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dla nauczycieli.

TRYB ZAJĘĆ

ORGANIZACJA

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 razy w tygodniu, od godzin rannych do godzin popołudniowych

Weekendowy

Zajęcia odbywają się co tydzień, w piątki w godzinach popołudniowych oraz w soboty i niedziele [DW1]

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych

 

Lp Przedmioty naukowe Liczba godzin w okresie nauczania
    Sem. I Sem. II Sem. III Sem. IV Liczba godzin tyg.
1 Organizacja i działalność gospodarcza w ochronie zdrowia   1 1   32
2 Język obcy w ochronie zdrowia     2   32
3 Podstawy psychologii i socjologii w ochronie zdrowia 2       32
4 Pierwsza pomoc w stanach zagrożeniach zdrowia i życia   2     32
5 Język migowy 2       32
6 Teoretyczne podstawy masażu 2 1 1 1 96
7 Anatomia z fizjologią 4 3 2 2 176
8 Zarys fizjoterapii 1 2     48
9 Zagadnienia kliniczne w masażu 1 2 2 2 112
10 Masaż 5 6 7 8 416
11 Fizjoterapia     4 4 128
12 Anatomia topograficzna 2 1     48
13 Podstawy przedsiębiorczości *       2* 32*
  Łączna liczba godzin 19 19 19 19 1216

LOKALIZACJA

Adres: ul. Żurawia 47, mieszcząca się w ścisłym centrum Warszawy, 450 metrów od stacji metra Centrum

Charakterystyczne miejsca: placówka zlokalizowana za Hotelem Polonia, niedaleko Pałacu Kultury i Nauki (5 minut od oddziału) i Domu Handlowego Wars i Sawa (5 minut od oddziału)
 
Dojazd
Do centrum dojeżdża bezpośrednio pierwsza nitka metra. Ze strony wschodniej i zachodniej można dojechać Szybką Kolejką Miejską (SKM) lub Koleją Mazowiecką. Do centrum dojeżdżają również:
tramwaje: 4, 7 , 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35
autobusy: 117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 521, 522, 525

Zapisy