Masaż z rehabilitacją - Warszawa

Na ból kręgosłupa narzekają obecnie nie tylko starsi ludzie, ale również ci w sile wieku - pracownicy biurowi, sportowcy, a także osoby wykonujące pracę fizyczną. Dolegliwości te wynikają najczęściej z siedzącego trybu życia, przewlekłego stresu czy wad postawy, ale mogą mieć również na nie wpływ choroby takie jak otyłość, depresja, artretyzm i wiele innych. Nic dziwnego, że usługi masażystów cieszą się dużą popularnością, a osoby pełniące tę profesję są poszukiwane na rynku pracy. Technicy masażyści zajmują się wykonywaniem różnych rodzajów masażu, również takich z pogranicza medycyny, które wspierają procesy rehabilitacji i leczenia. Potrafią oni dobrać zabieg do schorzenia, na które cierpi pacjent oraz wiedzą, w jaki sposób zredukować dolegliwości bólowe.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

Czy zawód technika masażysty się opłaca?

Profesjonalni technicy masażyści mają wiele możliwości pod kątem zawodowym - mogą zatrudnić się w salonach SPA, hotelach, prywatnych gabinetach masażu, zakładach rehabilitacyjnych, klubach sportowych lub prowadzić własną działalność gospodarczą. Ich zarobki zależą w głównej mierze od opanowanych technik masażu i posiadanego doświadczenia, ale najczęściej jest to pewna oraz dobrze płatna praca. Masażyści nie muszą także ograniczać się co do miejsca zatrudnienia. W Szkołach Policealnych GoWork.pl dodawany do dyplomu suplement w języku angielskim pozwala również na podjęcie pracy na terenie innych krajów Unii Europejskiej.

Szkoła dla techników masażystów w Warszawie - oferta GoWork.pl

Osoby, które zdecydowały się rozpocząć naukę na kierunku technik masażysta w Warszawie, mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanych nauczycieli, którzy na co dzień pracują jako rehabilitanci, masażyści i fizjoterapeuci. Do dyspozycji słuchaczy są pracownie z pełnym wyposażeniem wysokiej jakości: rozkładanymi stołami z regulowaną wysokością oraz wszelkimi dodatkami, jak wałki, półwałki, zagłówki i podłokietniki. Słuchacze mogą ponadto korzystać z plansz edukacyjnych, lalek do masażu, piłek i innych potrzebnych akcesoriów, np. oliwek, baniek chińskich, kamieni, podgrzewczy oraz podkładów celulozowych. Absolwenci opuszczają szkołę bogaci nie tylko w teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną wiedzę, dlatego bez problemu znajdą pracę w branży.

TRYB ZAJĘĆ

ORGANIZACJA

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 razy w tygodniu, od godzin rannych do godzin popołudniowych

Weekendowy

Zajęcia odbywają się co tydzień, w piątki w godzinach popołudniowych oraz w soboty i niedziele [DW1]

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych

Lp Przedmioty naukowe Liczba godzin w okresie nauczania
    Sem. I Sem. II Sem. III Sem. IV Liczba godzin tyg.
1 Organizacja i działalność gospodarcza w ochronie zdrowia   1 1   32
2 Język obcy w ochronie zdrowia     2   32
3 Podstawy psychologii i socjologii w ochronie zdrowia 2       32
4 Pierwsza pomoc w stanach zagrożeniach zdrowia i życia   2     32
5 Język migowy 2       32
6 Teoretyczne podstawy masażu 2 1 1 1 96
7 Anatomia z fizjologią 4 3 2 2 176
8 Zarys fizjoterapii 1 2     48
9 Zagadnienia kliniczne w masażu 1 2 2 2 112
10 Masaż 5 6 7 8 416
11 Fizjoterapia     4 4 128
12 Anatomia topograficzna 2 1     48
13 Podstawy przedsiębiorczości *       2* 32*
  Łączna liczba godzin 19 19 19 19 1216

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK