Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Wrocław

Asystentka stomatologiczna w szkole we Wrocławiu jest jednym z najpopularniejszych kierunków. Sprawdź, jak wygląda nauka tego zawodu, ile czasu trzeba na nią poświęcić, a także dowiedz się, jakie korzyści możesz mieć z wyboru Szkoły Policealnej GoWork.pl.

Szkoła dla asystentek stomatologicznych Wrocław - czy warto kształcić się w tym kierunku?

Rynek usług stomatologicznych w Polsce jest wart jest obecnie ponad 10 mld złotych. Jego rozwój napędzają sprzyjające warunki, a także rosnąca świadomość społeczeństwa w kwestii dbania o higienę jamy ustnej. Nie da się ukryć, że za wzrost odpowiada przede wszystkim sektor prywatny, który stanowi aż 80% całości nakładów na usługi dentystyczne. Do dużych sieci coraz częściej dołączają małe gabinety, dzięki czemu stają się elementem silnej marki. Wszystko to z korzyścią dla pacjenta. Zmiany na rynku stomatologicznym przyczyniają się także do zwiększenia prestiżu zawodów takich jak asystentka stomatologiczna. Szkoła we Wrocławiu profesjonalnie przygotowuje swoich słuchaczy do pracy w tej profesji. Szczególnie że dużym podmiotom zależy na wykwalifikowanych pracownikach, którzy posiadają dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna i jak wygląda jej praca?

Po ukończeniu szkoły asystentka stomatologiczna we Wrocławiu nie będzie narzekała na rutynę. Poza utrzymywaniem kontaktu z pacjentem, osoba na tym stanowisku troszczy się o porządek i sterylność gabinetu dentystycznego, prowadzi dokumentację medyczną, dba o należyte przygotowanie wszelkich narzędzi oraz leków, a także odpowiada za rozliczenie zużytych środków. Praca asystentki stomatologicznej nie jest szczególnie stresująca, ponieważ sytuacje bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta zdarzają się bardzo rzadko. Zawód ten może przynieść wiele satysfakcji ludziom, którzy są empatyczni i chętni do niesienia pomocy.

Na jakie zarobki może liczyć asystentka stomatologiczna?

Zarobki asystentki stomatologicznej uzależnione są od m.in. miejsca zatrudnienia, doświadczenia oraz rodzaju umowy, ale najczęściej jest to stabilna i dobrze płatna praca. We Wrocławiu asystentka stomatologiczna może zarobić do 13 tys. złotych brutto miesięcznie. Znacznie większe pensje otrzymują te asystentki, które zdecydowały się na pracę za granicą.

Asystentka stomatologiczna Wrocław: praca. Gdzie szukać zatrudnienia?

Po szkole dla asystentek stomatologicznych we Wrocławiu osoby z uprawnieniami do wykonywania zawodu nie muszą ograniczać się wyłącznie do pracy w gabinecie dentystycznym. Wykwalifikowanych pracowników poszukują również miejsca takie jak:

  • hurtownie stomatologiczne,
  • firmy dystrybuujące asortyment stomatologiczny,
  • oddziały chirurgii twarzowo-szczękowej,
  • jednostki publiczne i prywatne w Polsce oraz za granicą.

Na osoby wykonujące ten zawód jest duże zapotrzebowanie w Norwegii, Niemczech, Francji czy Danii.

Asystentka stomatologiczna w szkole we Wrocławiu - ile trwa i jak wygląda nauka?

Przyszłe asystentki stomatologiczne w szkole we Wrocławiu uczestniczą zarówno w wykładach, jak i zajęciach praktycznych. Prowadzą je wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele z doświadczeniem. Słuchacze poznają m.in. zagadnienia z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu żucia oraz zasady udzielania pierwszej pomocy i BHP w gabinecie dentystycznym. Uczą się oni również przygotowywania stanowiska oraz pacjenta do zabiegu, sporządzania roztworów do dezynfekcji, wykonywania badań wstępnych, a także rozróżniania narzędzi, leków i materiałów stosowanych do różnych typów leczenia. Nauka w szkole dla asystentek stomatologicznych we Wrocławiu trwa rok (II semestry). Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym


Przedmioty ogólnokształcące

Anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia

Pracownia organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym

Podstawy przedsiębiorczości

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie dentystycznym

Techniki pracy w gabinecie dentystycznym

 

Pierwsza pomoc w zagrożeniach życia i zdrowia

   

Materiałoznawstwo w stomatologii

   

Ergonomia w stomatologii

   

Dokumentacja gabinetu dentystycznego

   

Organizacja ochrony zdrowia

   

Komunikacja interpersonalna

   

Język angielski ukierunkowany zawodowo

   

Język migowy ukierunkowany zawodowo

   

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej we Wrocławiu może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Asystentka stomatologiczna szkoła Wrocław  - dlaczego warto ją wybrać?

Duży wybór profesjonalnych narzędzi oraz sprzętu stomatologicznego sprawia, że zajęcia praktyczne w pracowni są bardzo atrakcyjne. Słuchacze kierunku asystentka stomatologiczna we Wrocławiu mają do dyspozycji m.in. fotel z unitem, kamerę wewnątrzustną, myjkę ultradźwiękową, mikropiaskarkę, utwardzacz do wypełnień, wytrząsarkę oraz skaler. Zajęcia prowadzą profesjonalni lekarze oraz zawodowe higienistki stomatologiczne, dlatego absolwenci zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Asystentki stomatologiczne w szkole we Wrocławiu uczą się również branżowego języka angielskiego, którego znajomość ułatwia znalezienie pracy za granicą.

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK