Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Wrocław

Aktualnie rynek usług stomatologicznych w Polsce jest wart ponad 10 mld złotych. Jego rozwój stale napędzają sprzyjające warunki, a także rosnąca świadomość społeczeństwa w kwestii dbania o higienę jamy ustnej. Nie da się ukryć, że za wzrost odpowiada przede wszystkim sektor prywatny, który stanowi aż 80% całości nakładów na usługi dentystyczne. Do dużych sieci coraz częściej dołączają małe gabinety, dzięki czemu - stają się elementem silnej marki. Wszystko to z korzyścią dla pacjenta. Zmiany na rynku stomatologicznym przyczyniają się także do zwiększenia prestiżu zawodów takich jak asystentka stomatologiczna. Dużym podmiotom zależy na wykwalifikowanym personelu, dlatego chętnie zatrudniają one osoby po szkole dla asystentek stomatologicznych we Wrocławiu, które posiadają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. 

Dlaczego warto zostać asystentką stomatologiczną?

Asystentka stomatologiczna po szkole policealnej we Wrocławiu nie może narzekać na rutynę. Osoba na tym stanowisku poza utrzymywaniem kontaktu z pacjentem, troszczy się o higienę gabinetu dentystycznego, prowadzi dokumentację medyczną, dba o należyte przygotowanie wszelkich narzędzi oraz leków, a także odpowiada za rozliczenie zużytych środków. Praca asystentki stomatologicznej nie jest szczególnie stresująca, ponieważ przeważnie nie dochodzi do sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta. Zawód ten może ponadto przynosić wiele satysfakcji ludziom, którzy są empatyczni i chętni do niesienia pomocy.

Ile zarabia asystentka stomatologiczna we Wrocławiu?   

Po szkole dla asystentek stomatologicznych we Wrocławiu, osoby z uprawnieniami do wykonywania zawodu nie muszą ograniczać się wyłącznie do pracy w gabinecie dentystycznym. Otworem stoją przed nimi także inne miejsca, np. hurtownie dystrybuujące asortyment stomatologiczny, oddziały chirurgii twarzowo-szczękowej, jednostki publiczne i prywatne w Polsce oraz za granicą. Na osoby wykonujące ten zawód jest duże zapotrzebowanie w Norwegii, Niemczech, Francji czy Danii. Zarobki asystentki stomatologicznej po szkole policealnej uzależnione są od m.in. miejsca zatrudnienia, doświadczenia oraz rodzaju umowy, ale najczęściej jest to stabilna i dobrze płatna praca. We Wrocławiu asystentka stomatologiczna może zarobić nawet 3,5-4 tysiące złotych na rękę. 

Asystentka stomatologiczna we Wrocławiu – profesjonalne nauczanie z GoWork.pl

Duży wybór profesjonalnych narzędzi oraz profesjonalnego sprzętu stomatologicznego sprawia, że zajęcia praktyczne w pracowni są bardzo atrakcyjne. Słuchacze kierunku asystentka stomatologiczna we Wrocławiu uczą się m.in. obsługi fotela z unitem, kamery wewnątrzustnej, myjki ultradźwiękowej, mikropiaskarki, utwardzacza do wypełnień, wytrząsarki oraz skalera. Zajęcia prowadzą profesjonalni lekarze oraz zawodowe higienistki stomatologiczne, dlatego absolwenci zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Asystentki stomatologiczne w szkole policealnej we Wrocławiu uczą się również branżowego języka angielskiego, którego znajomość gwarantuje znalezienie pracy za granicą.

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK