Kosmetologia z liftingiem rzęs - Wrocław

Szkoła kosmetyczna we Wrocławiu to placówka, która kształci przyszłych techników usług kosmetycznych. Ze względu na rozwój branży beauty, powstają coraz to nowe miejsca pracy dla specjalistów z wiedzą i umiejętnościami praktycznymi w zakresie kosmetyki. Sprawdź, dlaczego warto wybrać policealną szkołę kosmetyczną we Wrocławiu oraz dowiedz się, jakie możliwości kariery mają jej absolwenci.

Szkoła kosmetyczna Wrocław - dlaczego warto wybrać kierunek technik usług kosmetycznych?

Wartość rynku kosmetycznego w Polsce nieustannie wzrasta i jak twierdzą specjaliści, w najbliższych latach nie ulegnie to zmianie. Już teraz wiadomo, że klienci salonów kosmetycznych wydają na usługi upiększające nawet 900 mln złotych rocznie. Liczba ta wynika z wyższego poziomu życia, mody na nieskazitelny wygląd, a także kultu piękna. Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne przyczynia się do powstawania nowych salonów i gabinetów, które poszukują wykwalifikowanych pracowników. Pracodawcy zwracają szczególną uwagę na certyfikaty oraz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, który wydała policealna szkoła kosmetyczna. Wrocław to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, profesjonalnie przygotowująca przyszłych techników usług kosmetycznych do pracy.

Kim jest i czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych zajmuje się różnego rodzaju zabiegami - od oczyszczania twarzy, przez manicure, po usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą wosku. Poza tym osoba wykonująca ten zawód musi posiadać wiedzę na temat chorób skóry, aby w poprawny sposób ocenić stan klienta.

Ile zarabia technik usług kosmetycznych we Wrocławiu?

Osoby, które ukończyły szkołę kosmetyczną we Wrocławiu i posiadają tytuł zawodowy technika, mogą zatrudnić się na etacie lub pracować na własną rękę. Zarobki początkujących kosmetyczek zwykle nie przekraczają minimalnej krajowej. Te doświadczone mogą liczyć na pensję w wysokości 3-4 tys. złotych brutto. Najwyższe pensje otrzymują te kosmetyczki, które zdecydują się na pracę w krajach Europy Zachodniej i Północnej. Wpływ na wysokość zarobków, oprócz umiejętności i wiedzy, ma również miejsce zatrudnienia, renoma salonu i liczba klientów chętnych do skorzystania z pomocy.

Policealna szkoła kosmetyczna Wrocław - jaka praca czeka na jej absolwentów?

Technicy usług kosmetycznych z dyplomem wydanym przez policealną szkołę kosmetyczną Wrocławiu, mogą szukać zatrudnienia w miejscach takich jak:

  • centra odnowy biologicznej,
  • ośrodki SPA i hotele,
  • gabinety kosmetyczne,
  • działy kosmetyczne w centrach handlowych,
  • salony urody,
  • gabinety medycyny estetycznej.

Po szkole kosmetycznej we Wrocławiu można również założyć własną działalność gospodarczą, jednak w tym wypadku konieczne są dodatkowe certyfikaty, doświadczenie, dobra reklama oraz zdobycie renomy.  

Czego uczą się słuchacze szkoły kosmetycznej we Wrocławiu?

Osoby, które wybrały kształcenie w szkole kosmetycznej we Wrocławiu, będą uczyły się na profesjonalnym sprzęcie, z którego na co dzień korzystają zawodowcy. Pracownie wyposażone są w stanowiska do manicure, wapozony, lampy, lupy, frezarki i wiele innych. Szkoła kosmetyczna we Wrocławiu posiada ponadto urządzenia do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji i sonoforezy. Słuchacze uczą się m.in. wykonywania waponizacji, tonizowania naskórka i zabiegów leczenia prądem stałym, a to wszystko pod okiem profesjonalistów. Poza tym odbywają oni również zajęcia z branżowego języka angielskiego, którego znajomość daje szansę na znalezienie zatrudnienia za granicą.
Nauka w szkole kosmetycznej trwa dwa lata. Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04), odbywa się pod koniec IV semestru. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym

Pracownia makijażu i stylizacji

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy anatomii i fizjologii

Pracownia masażu kosmetycznego  

Podstawy dermatologii

Pracownia kosmetyki twarzy  

Kosmetyka

Pracownia kosmetyki ciała  

Preparatyka kosmetyczna

Pracownia kosmetyki dłoni i stóp  

Podstawy fizykoterapii

Pracownia fizykoterapii  

Podstawy zdrowego żywienia

Pierwsza pomoc przedmedyczna  

Język obcy zawodowy

Informatyka w kosmetyce

 

 

Komunikacja społeczna i podstawy marketingu

   

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły kosmetycznej we Wrocławiu może wybrać jeden z dwóch trybów nauki: dzienny lub zaoczny.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Zaoczny

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele.

Czy warto wybrać naukę w szkole kosmetycznej? Szkoła we Wrocławiu: zalety

Kierunek technik usług kosmetycznych jest w pełni bezpłatny. Oznacza to, że słuchaczy nie obowiązują opłaty za wpisowe, czesne, egzaminy w sesji, indeks czy legitymację. Darmowa szkoła kosmetyczna we Wrocławiu nie wymaga również od swoich kandydatów, aby posiadali maturę. Podczas rekrutacji pod uwagę brane jest jedynie świadectwo ukończenia liceum lub technikum. Z tego powodu nawet osoby, którym nie powiodło się na egzaminie maturalnym, nie będą musiały porzucać swoich marzeń o pracy w branży beauty.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK