Kosmetologia z liftingiem rzęs - Wrocław

Szkoła kosmetyczna we Wrocławiu to placówka, która kształci przyszłych techników usług kosmetycznych. Ze względu na rozwój branży beauty, powstają coraz to nowe miejsca pracy dla specjalistów z wiedzą i umiejętnościami praktycznymi w zakresie kosmetyki. Sprawdź, dlaczego warto wybrać policealną szkołę kosmetyczną we Wrocławiu oraz dowiedz się, jakie możliwości kariery mają jej absolwenci.

Szkoła kosmetyczna Wrocław - dlaczego warto wybrać kierunek technik usług kosmetycznych?

Wartość rynku kosmetycznego w Polsce nieustannie wzrasta i jak twierdzą specjaliści, w najbliższych latach nie ulegnie to zmianie. Już teraz wiadomo, że klienci salonów kosmetycznych wydają na usługi upiększające nawet 900 mln złotych rocznie. Liczba ta wynika z wyższego poziomu życia, mody na nieskazitelny wygląd, a także kultu piękna. Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne przyczynia się do powstawania nowych salonów i gabinetów, które poszukują wykwalifikowanych pracowników. Pracodawcy zwracają szczególną uwagę na certyfikaty oraz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, który wydała policealna szkoła kosmetyczna. Wrocław to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, profesjonalnie przygotowująca przyszłych techników usług kosmetycznych do pracy.

Kim jest i czym zajmuje się technik usług kosmetycznych?

Technik usług kosmetycznych zajmuje się różnego rodzaju zabiegami - od oczyszczania twarzy, przez manicure, po usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą wosku. Poza tym osoba wykonująca ten zawód musi posiadać wiedzę na temat chorób skóry, aby w poprawny sposób ocenić stan klienta.

Ile zarabia technik usług kosmetycznych we Wrocławiu?

Osoby, które ukończyły szkołę kosmetyczną we Wrocławiu i posiadają tytuł zawodowy technika, mogą zatrudnić się na etacie lub pracować na własną rękę. Te doświadczone mogą liczyć na pensję sięgające 15 tys. zł brutto miesięcznie. Najwyższe pensje otrzymują te kosmetyczki, które zdecydują się na pracę w krajach Europy Zachodniej i Północnej. Wpływ na wysokość zarobków, oprócz umiejętności i wiedzy, ma również miejsce zatrudnienia, renoma salonu i liczba klientów chętnych do skorzystania z ich usług.

Szkoła kosmetyczek Wrocław - jaka praca czeka na jej absolwentów?

Technicy usług kosmetycznych z dyplomem wydanym przez policealną szkołę kosmetyczną Wrocławiu, mogą szukać zatrudnienia w miejscach takich jak:

  • centra odnowy biologicznej,
  • ośrodki SPA i hotele,
  • gabinety kosmetyczne,
  • działy kosmetyczne w centrach handlowych,
  • salony urody,
  • gabinety medycyny estetycznej.

Po szkole kosmetycznej we Wrocławiu można również założyć własną działalność gospodarczą, jednak w tym wypadku konieczne są dodatkowe certyfikaty, doświadczenie, dobra reklama oraz zdobycie renomy.  

Czego uczą się słuchacze szkoły kosmetycznej we Wrocławiu?

Osoby, które wybrały kształcenie w szkole kosmetycznej we Wrocławiu, będą uczyły się na profesjonalnym sprzęcie, z którego na co dzień korzystają zawodowcy. Pracownie wyposażone są w stanowiska do manicure, wapozony, lampy, lupy, frezarki i wiele innych. Szkoła kosmetyczna we Wrocławiu posiada ponadto urządzenia do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji i sonoforezy. Słuchacze uczą się m.in. wykonywania waponizacji, tonizowania naskórka i zabiegów leczenia prądem stałym, a to wszystko pod okiem profesjonalistów. Poza tym odbywają oni również zajęcia z branżowego języka angielskiego, którego znajomość daje szansę na znalezienie zatrudnienia za granicą.
Nauka w szkole kosmetycznej trwa dwa lata. Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Wykonywanie zabiegów kosmetycznych (FRK.04), odbywa się pod koniec IV semestru. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetycznym

Pracownia makijażu i stylizacji

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy anatomii i fizjologii

Pracownia masażu kosmetycznego  

Podstawy dermatologii

Pracownia kosmetyki twarzy  

Kosmetyka

Pracownia kosmetyki ciała  

Preparatyka kosmetyczna

Pracownia kosmetyki dłoni i stóp  

Podstawy fizykoterapii

Pracownia fizykoterapii  

Podstawy zdrowego żywienia

Pierwsza pomoc przedmedyczna  

Język obcy zawodowy

Informatyka w kosmetyce

 

 

Komunikacja społeczna i podstawy marketingu

   

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły kosmetycznej we Wrocławiu może wybrać jeden z dwóch trybów nauki: dzienny lub zaoczny.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Zaoczny

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele.

Technik usług kosmetycznych Wrocław - czy warto wybrać naukę w szkole policealnej?

Kierunek technik usług kosmetycznych jest w pełni bezpłatny. Oznacza to, że słuchaczy nie obowiązują opłaty za wpisowe, czesne, egzaminy w sesji, indeks czy legitymację. Darmowa szkoła kosmetyczna we Wrocławiu nie wymaga również od swoich kandydatów, aby posiadali maturę. Podczas rekrutacji pod uwagę brane jest jedynie świadectwo ukończenia liceum lub technikum. Z tego powodu nawet osoby, którym nie powiodło się na egzaminie maturalnym, nie będą musiały porzucać swoich marzeń o pracy w branży beauty.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK