Kosmetologia z liftingiem rzęs - Wrocław

Wartość rynku kosmetycznego w Polsce nieustannie wzrasta i jak twierdzą specjaliści, w najbliższych latach nie ulegnie to zmianie. Już teraz wiadomo, że klienci salonów kosmetycznych wydają na usługi upiększające nawet 900 mln złotych rocznie. Liczba ta wynika z wyższego poziomu życia, mody na nieskazitelny wygląd, a także kultu piękna. Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne przyczynia się do powstawania nowych salonów i gabinetów, które poszukują wykwalifikowanych pracowników. Technik usług kosmetycznych zajmuje się różnego rodzaju zabiegami - od oczyszczania twarzy, przez manicure, po usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą wosku. Poza tym osoba wykonująca ten zawód musi posiadać wiedzę na temat problemów skórnych, aby w sposób poprawny zdiagnozować pacjenta. Absolwenci szkoły kosmetycznej we Wrocławiu są gotowi do pracy w zawodzie. 

Ile zarabia technik usług kosmetycznych we Wrocławiu?

Osoby, które ukończyły szkołę dla kosmetyczek we Wrocławiu i posiadają tytuł technika, mogą zatrudnić się na etacie lub pracować na własną rękę. Zarobki początkujących kosmetyczek wynoszą od 1500 do 2,5 tysiąca złotych, zaś te doświadczone mogą liczyć na pensję w wysokości 3-4 tys. złotych. Oprócz umiejętności liczą się również miejsce zatrudnienia, popularność salonu i liczba klientów chętnych do skorzystania z pomocy technika usług kosmetycznych.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

Dlaczego warto zostać technikiem usług kosmetycznych?

Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z pomocy specjalistów po szkołach kosmetycznych, dlatego szanse na bardzo dobry zarobek również rosną. W zawodzie kosmetyczki sprawdzą się osoby otwarte w stosunku do ludzi, zainteresowane zdrowiem i urodą oraz czerpiące satysfakcję z pomocy innym. Technicy usług kosmetycznych we Wrocławiu mogą szukać zatrudnienia między innymi w centrach odnowy biologicznej, SPA, drogeriach, klinikach dermatologicznych, perfumeriach, hotelach czy sanatoriach. Po szkole dla kosmetyczek można również założyć własną działalność gospodarczą, jednak w tym wypadku niezbędne mogą okazać się dodatkowe certyfikaty, doświadczenie, dobra reklama oraz zdobycie renomy.  

Szkoła kosmetyczna we Wrocławiu – profesjonalne nauczanie z GoWork.pl

Osoby, które wybrały kształcenie na kierunku technik usług kosmetycznych we Wrocławiu, będą uczyły się na profesjonalnym sprzęcie, z którego na co dzień korzystają zawodowcy. Pracownie wyposażone są w stanowiska do manicure, wapozony, lampy, lupy, frezarki. Szkoła kosmetyczna we Wrocławiu posiada ponadto urządzenia do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji i sonoforezy. Słuchacze uczą się się m.in. wykonywania waponizacji, diagnozy skóry lampą Wood’a, pulweryzacji, tonizowania naskórka i zabiegów leczenia prądem zmiennym, a to wszystko pod okiem profesjonalistów. We wrocławskiej szkole dla kosmetyczek odbywają się również zajęcia z branżowego języka angielskiego, którego znajomość daje szansę na znalezienie zatrudnienia za granicą. 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK