Masaż z rehabilitacją - Wrocław

Szkoła masażu we Wrocławiu to placówka, która kształci przyszłych techników masażystów. Wzrost popularności usług oferowanych przez gabinety masażu przekłada się na zainteresowanie nauką na tym kierunku. Sprawdź, dlaczego warto zdobyć kwalifikacje zawodowe w tej profesji, a także dowiedz się, jakie miejsca pracy czekają na absolwentów szkoły.

Technik masażysta Wrocław - czy warto nim zostać?

Z roku na rok przybywa nowych miejsc zatrudnienia dla masażystów. Wynika to z faktu, że ludzie pracują coraz więcej, są zestresowani i przemęczeni, dlatego chętnie korzystają z zabiegów oferowanych przez salony masażu i SPA. Ulgi w bólu szukają też osoby starsze. Praca masażysty przynosi wysokie zarobki, a dodatkowym wynagrodzeniem za dobrze wykonany masaż jest uśmiech na twarzy pacjenta i jego wdzięczność.
W związku z rozwojem społecznej świadomości dotyczącej ochrony zdrowia i wzrostem zapotrzebowania na usługi masażysty świetnym pomysłem może być szkoła masażu. Wrocław to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, profesjonalnie kształcąca przyszłych masażystów.

Dla kogo szkoła masażu we Wrocławiu będzie idealna?

Szkoła masażu we Wrocławiu to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na zdobyciu zawodu w krótkim czasie. Kierunek technik masażysta trwa 2 lata i umożliwia znalezienie zatrudnienia od razu po odebraniu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Słuchacze odbywają praktyki już w trakcie roku szkolnego, dlatego nie muszą martwić się brakiem doświadczenia.

Policealna szkoła masażu Wrocław - gdzie zatrudnienie znajdą jej absolwenci?

Jeszcze kilkanaście lat temu z masażu korzystały głównie osoby zamożne lub pacjenci skierowani na rehabilitację przez lekarzy. Obecnie sytuacja ta ulega znaczącym przemianom - gabinety dyplomowanych masażystów odwiedza coraz więcej zdrowych osób, które chcą zredukować stres i zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy. Doświadczenie zdobyte w szkole masażu we Wrocławiu pozwala jej absolwentom na otwarcie własnych działalności gospodarczych lub znalezienie zatrudnienia w miejscach takich jak:

  • szpitale,
  • kliniki,
  • sanatoria,
  • SPA,
  • kluby fitness,
  • hotele,
  • ośrodki wypoczynkowe.

Jak wygląda praca masażysty?

Technicy masażyści zajmują się wykonywaniem masaży sportowych, dziecięcych i niemowlęcych (metodą Shantala), izometrycznych, relaksacyjnych, klasycznych, a  także drenaży limfatycznych. Poza tym prowadzą oni działalność profilaktyczną, propagującą działania prozdrowotne.

Ile zarabia masażysta we Wrocławiu?

Zarobki technika masażysty we Wrocławiu uzależnione są przede wszystkim od miejsca pracy (placówka publiczna, prywatna lub własny gabinet), posiadanych kompetencji oraz wykształcenia. Jego pensja sięga do nawet 15 tys. złotych brutto miesięcznie. Na znacznie większe dochody mogą liczyć ci masażyści, którzy zdecydują się na pracę za granicą.

Nauka masażu we Wrocławiu - jak wygląda i ile trwa?

Osoby, które zdecydują się rozpocząć naukę w policealnej szkole masażu we Wrocławiu, mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanych masażystów, fizjoterapeutów i rehabilitantów, którzy są specjalistami w swoich dziedzinach. Po policealnej szkole masażu Wrocławiu absolwent jest bogaty nie tylko w wiedzę czysto teoretyczną, ale także praktyczną. Nauka trwa dwa lata (cztery semestry), a w jej trakcie słuchacze mają dostęp do profesjonalnego sprzętu marki Habys, m.in. łóżek do masażu, klinów, wałków, półwałków, drabinek rehabilitacyjnych, materacy, stołów oraz fantomów.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym Przedmioty ogólnokształcące
Anatomia i fizjologia Pracownia fizjoterapii Podstawy przedsiębiorczości
Bezpieczeństwo i higiena pracy Pracownia masażu  
Pierwsza pomoc    
Teoria masażu    
Podstawy fizjoterapii    
Wybrane zagadnienia kliniczne    
Komunikacja interpersonalna    
Zdrowie publiczne    
Zawodowy język obcy    

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły policealnej we Wrocławiu może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła masażu Wrocław - dlaczego warto ją wybrać?

Kierunek masaż z rehabilitacją w szkole policealnej we Wrocławiu nie bez przyczyny jest tak popularny wśród kandydatów. Zdobycie kwalifikacji w tej profesji to szansa na znalezienie satysfakcjonującej pracy, dobre zarobki, a także rozwój zawodowy. Placówka GoWork.pl gwarantuje naukę bez ukrytych kosztów - słuchacze nie płacą za indeks, legitymację, czesne, wpisowe, a także usługi w sekretariacie.
W przypadku wyboru trybu z miesięczną opłatą wynoszącą 59 zł, szkoła zapewnia wszystkie materiały i kosmetyki, takie jak oliwki, kremy, ręczniki oraz podkłady. Dodatkowo raz w semestrze słuchacz może wziąć udział w 6-8-godzinnym kursie, po którym otrzymuje certyfikat.

Absolwenci szkoły policealnej we Wrocławiu podchodzą do egzaminu praktycznego i teoretycznego, organizowanego przez OKE. Po jego zaliczeniu otrzymują oni dyplom potwierdzający kwalifikację MED.10 - Świadczenie usług w zakresie masażu. Dyplomowany masażysta może od razu rozpocząć poszukiwanie pracy.

 


Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK