Higienistka stomatologiczna z implantologią - Białystok

Higienistka stomatologiczna w szkole w Białymstoku to kierunek, który cieszy się dużą popularnością. Wszystko za sprawą rosnącej liczby pacjentów klinik i gabinetów dentystycznych oraz dobrych warunków zatrudnienia personelu stomatologicznego. Sprawdź, dlaczego warto zostać higienistką, a także dowiedz się, jakie perspektywy mają absolwenci tego kierunku.

Higienistka stomatologiczna w szkole w Białymstoku - czy to przyszłościowy kierunek?

Stan zdrowia jamy ustnej ma wpływ na cały organizm, dlatego tak ważną rolę odgrywa profilaktyka chorób zębów i przyzębia. W związku z powstawaniem nowych gabinetów dentystycznych zwiększa się zapotrzebowanie na higienistki stomatologiczne. Osoba zatrudniona na tym stanowisku pracuje bezpośrednio z lekarzem i asystuje mu podczas pracy. Higienistka stomatologiczna po szkole w Białymstoku nie musi obawiać się braku pracy. Absolwenci placówek GoWork.pl, mogą liczyć na bezproblemowe zatrudnienie w wielu różnych miejscach, ponieważ są oni profesjonalnie przygotowani do pracy w zawodzie i posiadają szereg niezbędnych kompetencji.

Czym zajmuje się higienistka stomatologiczna w codziennej pracy?

Do zadań higienistki stomatologicznej należy m.in. utrzymanie gabinetu dentystycznego w gotowości, przeprowadzanie wstępnych badań diagnostycznych oraz zabiegów profilaktyczno-higienicznych, takich jak polerowanie, lakierowanie, skaling, lakowanie i piaskowanie zębów. Osoba na tym stanowisku udziela ponadto porad w kwestii dbania o higienę jamy ustnej oraz dobiera odpowiednie środki higieniczne dla pacjentów.

Ile zarabia higienistka stomatologiczna w Białymstoku?

Zarobki higienistki stomatologicznej w Białymstoku zależą przede wszystkim od jej doświadczenia oraz wykształcenia. Znaczenie ma także rodzaj umowy oraz miejsce zatrudnienia. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi 3,3 tys. złotych brutto. Higienistki na początku swojej kariery zawodowej mogą zarabiać około 2,8 tys. złotych, a te z dużym doświadczeniem - 4 tysiące. Na największe wynagrodzenia mogą liczyć te osoby, które zdecydowały się na pracę w krajach Europy Zachodniej i Północnej. Tam ich zarobki sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Higienistka stomatologiczna po szkole policealnej w Białymstoku - gdzie może szukać zatrudnienia?

Po szkole w Białymstoku higienistka stomatologiczna może otworzyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi z zakresu zabiegów profilaktyczno-higienicznych lub szukać zatrudnienia w miejscach takich jak:

  • publiczne zakłady stomatologiczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • prywatne kliniki i poradnie dentystyczne,
  • gabinety mieszczące się w szkołach podstawowych i średnich.

Szkoła dla higienistek stomatologicznych w Białymstoku: czego uczą się jej słuchacze?

Słuchacze szkoły dla higienistek stomatologicznych w Białymstoku mają zapewnione narzędzia, dzięki którym zdobędą niezbędne w tym zawodzie umiejętności. Są to m.in. unit stomatologiczny z fotelem wyposażony w kamerę wewnątrzustną, piaskarkę, skaler i dmuchawkę wodno-powietrzną. Do dyspozycji przyszłych higienistek jest także fotel stomatologiczny, lampa do utwardzania wypełnień, wstrząsarka do materiałów kapsułkowych, asystor stomatologiczny, pistolet do amalgamatu, strzykawki typu karpula i wiele innych. Pracownia posiada ponadto komplety narzędzi do leczenia protetycznego, chirurgicznego, zachowawczego i periodontologicznego. Nauka na kierunku trwa dwa lata, a zewnętrzne egzaminy mają miejsce pod koniec IV semestru.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Współpracowanie z lekarzem dentystą w czasie wykonywania zadań zawodowych

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy higieny dentystycznej

Wykonywanie wstępnych zadań oraz zabiegów podtrzymujących efekty leczenia jamy ustnej  

Edukowanie pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia

Prowadzenie dokumentacji gabinetu dentystycznego  

Język obcy zawodowy

Wykonywanie diagnostyki, zabiegów profilaktycznych i rehabilitujących jamę ustną  
  Posługiwanie się wybraną aparaturą zgodnie z procedurami

 

 

Jakie tryby nauki można wybrać?

Kandydat do szkoły policealnej w Białymstoku może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Higienistka stomatologiczna - szkoła w Białymstoku. Czy warto wybrać tę placówkę?

Wybór kierunku higienistka stomatologiczna wiąże się z wieloma korzyściami. Do jego rozpoczęcia nie jest wymagana matura - wystarczy jedynie świadectwo ukończenia liceum lub technikum. W odróżnieniu od konkurencyjnych placówek szkoła dla higienistek stomatologicznych w Białymstoku jest w pełni bezpłatna - słuchaczy nie obowiązują opłaty za czesne, wpisowe, legitymację, indeks czy usługi w sekretariacie. Poziom nauczania jest tak samo wysoki, jak w przypadku kierunków odpłatnych, a to wszystko za sprawą profesjonalnej kadry dydaktycznej.
 Absolwenci kierunku higienistka stomatologiczna w Szkole Policealnej w Białymstoku posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. Po uzyskaniu dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, do którego dołączany jest suplement Europass, mogą od razu rozpocząć pracę w kraju lub za granicą.

 

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK