Darmowe kursy online to doskonała propozycja dla osób, które chcą zdobyć nowe umiejętności bez wychodzenia z domu i ponoszenia kosztów. Sprawdź nasze propozycje kursów online za darmo i wybierz dla siebie coś ciekawego.

Darmowe kursy online – czy warto z nich korzystać?

W dobie pandemii koronawirusa, wiele aspektów życia takich jak edukacja czy praca zostało przeniesionych do przestrzeni internetowej. Prawdziwy rozkwit przeżywa e-learning i nie ma co się dziwić – plusów nauczania zdalnego jest naprawdę wiele. Nawet osoby, które wcześniej sceptycznie podchodziły do nauki online, dziś chętnie korzystają z tej możliwości. Niepewna sytuacja na świecie, kryzys gospodarczy i masowe zwolnienia sprawiły, że umiejętność błyskawicznego dostosowywania się do zmian oraz zdobywanie nowych kompetencji, stały się niezwykle cenne. To dzięki nim możliwe jest wyjście z kryzysu obronną ręką.

Dużą popularnością zaczęły cieszyć się darmowe kursy online z wielu różnych dziedzin. Ich ukończenie nierzadko pozwala na zdobycie dyplomu lub certyfikatu, a to wszystko bez wychodzenia z domu i ponoszenia wysokich kosztów. Oto propozycje najpopularniejszych kursów, dzięki którym rozwiniesz się zawodowo, zdobędziesz nowe kompetencje czy znajdziesz hobby.

Darmowe kursy online z certyfikatem

W Internecie z łatwością znajdziesz wiele kursów online z certyfikatem za darmo. Większość z nich odbywa się w języku angielskim, ale możesz również trafić na takie po polsku lub przetłumaczyć materiały, do których dostaniesz dostęp. W ofercie znajdziesz ciekawe szkolenia z dziedzin, takich jak marketing, sprzedaż i obsługa klienta, biznes i zarządzanie, informatyka, nauki społeczne, sztuka i design, programowanie i IT, grafika komputerowa czy fotografia. Ukończenie kursu online z certyfikatem, z pewnością będzie stanowiło ważny punkt w Twoim CV i przykuje uwagę rekruterów.

Darmowe kursy językowe online

Jeśli jeszcze przed pandemią planowałeś nauczyć się nowego języka, ale przeszkadzały Ci bariery w postaci kosztów, konieczności dojazdu czy konieczności pogodzeniem nauki z pracą, teraz masz szansę, aby wziąć udział w darmowych kursach angielskiego online. Dzięki nim, pokonasz barierę językową i zaczniesz mówić płynnie oraz swobodnie. Nie musisz oczywiście ograniczać się wyłącznie do angielskiego. W Internecie czekają na Ciebie darmowe kursy niemieckiego online, a także wielu innych języków – hiszpańskiego, francuskiego czy włoskiego. Jak rozpocząć naukę? Wystarczy, że zarejestrujesz się na wybranej stronie i otrzymasz dostęp do materiałów. Innym rozwiązaniem jest uczenie się razem z nauczycielami z Youtube’a. Znajdziesz tam lekcje dla osób początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Ostatnią propozycją jest ściągnięcie aplikacji na smartfona, która umożliwia naukę w formie gier.

Darmowe kursy programowania online

Zarobki programistów robią wrażenie na wielu osobach. Chciałbyś spróbować programowania, ale nie jesteś pewien, czy to rozwiązanie dla Ciebie? Wolisz nie przepłacać za szkolenie, którego być może nie ukończysz? Skorzystaj z bogatej oferty darmowych kursów programowania online dla osób początkujących. Nawet, jeśli nie zamierzasz zajmować się programowaniem zawodowo, znajomość podstawowych języków pozwoli Ci na przykład tworzyć proste strony internetowe. Taka umiejętność z pewnością będzie stanowiła cenny punkt w Twoim CV. Kursy programowania online są w dużej mierze po angielsku, ale z łatwością znajdziesz też takie w języku polskim. Kto wie, być może wciągniesz się w ten temat tak bardzo, że postanowisz zmienić branżę na IT?

Darmowe kursy maturalne online

Kolejną z naszych propozycji są darmowe kursy maturalne online, które z pewnością przydadzą się tegorocznym maturzystom. Jeśli masz problem z matematyką lub chcesz dobrze przygotować się do matury z wiedzy o społeczeństwie i historii, zarejestruj się na jednej ze stron i otrzymaj dostęp do bezpłatnego kursu przygotowującego. Masz szansę uzyskać nielimitowany dostęp do materiałów i testów sprawdzających oraz pytań z ubiegłych lat. Niektóre kursy mają postać gier, a maturzyści zbierają punkty i zdobywają miejsca w rankingach! Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę jest bardzo efektywna. Co więcej, strony z darmowymi kursami maturalnymi online oferują również wiele ciekawych rozwiązań w postaci inteligentnych powtórek, wskazówek przydatnych podczas nauki, ustalania poziomu trudności czy zadań interaktywnych.

Darmowe kursy grafiki komputerowej online

Umiejętność tworzenia grafik przydaje się w różnych miejscach pracy, a w szczególności na stanowiskach mocno związanych z marketingiem. Uczestnictwo w kursach online za darmo pozwoli Ci na szybkie opanowanie najpopularniejszych programów graficznych. Dzięki nim, nauczysz się robić ciekawe prezentacje, plakaty, grafiki do social mediów, a także wizualnie udoskonalisz swoje CV. Jeśli planujesz pracę w mediach, reklamie lub marketingu, ukończenie kursu graficznego z pewnością Ci się przyda!

A czy Ty uczestniczyłeś w darmowym kursie online? Podziel się z nami w komentarzu swoimi wrażeniami! 👇

Dodaj komentarz