Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Katowice

Asystentka stomatologiczna w szkole w Katowicach to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez kandydatów. Sprawdź, dlaczego warto zdobyć uprawnienia do wykonywania tego zawodu, a także dowiedz się, jak wygląda i ile lat trwa przygotowanie przyszłych asystentek do pracy.

Szkoła dla asystentek stomatologicznych w Katowicach - czy to przyszłościowy kierunek?

Współczesna stomatologia osiągnęła inny poziom niż miała jeszcze kilka lat temu. Wszystko za sprawą nowych technologii w gabinetach dentystycznych, dzięki którym pacjenci mają dostęp do usług implantologicznych, protetycznych, chirurgicznych, wybielania zębów, uzupełniania ubytków, a także zakładania licówek. Te gałęzie stomatologii rozwijają się w zawrotnym tempie. W związku z tym powstają nowe gabinety i kliniki, do których poszukiwani są wykwalifikowani pracownicy. Mowa nie tylko o lekarzach dentystach, ale także personelu pomocniczym. Osobą, która wspiera dentystę w jego codziennych obowiązkach, jest asystentka stomatologiczna. Szkoła w Katowicach profesjonalnie przygotowuje swoich słuchaczy do pracy w tym zawodzie.

Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna?

Osoba pracująca na tym stanowisku pomaga dentyście w codziennej pracy i przygotowuje pacjentów do zabiegów. Zajmuje się także sporządzaniem dokumentacji medycznej oraz wszelkiego rodzaju rozliczeniami. Asystentki stomatologiczne po szkole w Katowicach dbają również o należyte przygotowanie narzędzi stomatologicznych i sal do zabiegów.

Jakie są zarobki asystentki stomatologicznej w Katowicach?

Średnie wynagrodzenie na stanowisku asystentki stomatologicznej w Katowicach to około 3,2 tys. złotych brutto. W grupie najlepiej wynagradzanych asystentek znajdują się te, które otrzymują pensje powyżej 4 tys. złotych brutto. Najniżej opłacane pracownice otrzymują z kolei mniej niż 2,7 tys. złotych brutto miesięcznie. Na wynagrodzenia sięgające od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie mogą liczyć asystentki, które znalazły zatrudnienie w krajach takich jak Szwecja, Norwegia czy Niemcy.

Gdzie znajdą pracę absolwentki?

Asystentki stomatologiczne po szkole w Katowicach mogą szukać zatrudnienia w miejscach prowadzonych przez jednostki prywatne lub publiczne, np.:

  • poradniach,
  • klinikach,
  • gabinetach dentystycznych,
  • na oddziałach chirurgii szczękowej w szpitalach.

Poza tym mogą również zatrudnić się w hurtowniach stomatologicznych lub  firmach zajmujących się dystrybucją asortymentu stomatologicznego czy hurtowniach. Na osoby pełniące tę profesję jest też duże zapotrzebowanie w krajach Europy Zachodniej oraz Północnej, dlatego asystentki stomatologiczne szkole policealnej w Katowicach mogą szukać pracy poza granicami kraju.

Czego uczy szkoła w Katowicach dla asystentek stomatologicznych? Ile trwa nauka?


Zajęcia praktyczne w pracowniach i wykłady w szkole dla asystentek stomatologicznych w Katowicach prowadzą wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele. Słuchacze poznają zasady BHP i udzielania pierwszej pomocy, zagadnienia z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu żucia czy zasady przygotowywania gabinetu stomatologicznego do zabiegu. Uczą się oni również przyrządzania, stosowania i przechowywania roztworów dezynfekujących, a także rozróżniania materiałów, instrumentów i leków stosowanych podczas różnych typów leczenia. Nauka na kierunku trwa rok (II semestry), a szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym


Przedmioty ogólnokształcące

Anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia

Pracownia organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym

Podstawy przedsiębiorczości

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie dentystycznym

Techniki pracy w gabinecie dentystycznym

 

Pierwsza pomoc w zagrożeniach życia i zdrowia

   

Materiałoznawstwo w stomatologii

   

Ergonomia w stomatologii

   

Dokumentacja gabinetu dentystycznego

   

Organizacja ochrony zdrowia

   

Komunikacja interpersonalna

   

Język angielski ukierunkowany zawodowo

   

Język migowy ukierunkowany zawodowo

   

Jakie tryby nauki można wybrać?

Kandydat do szkoły policealnej w Katowicach może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Czym wyróżnia się nasza szkoła?

Do Szkoły Policealnej GoWork.pl w Katowicach mogą zapisać się wszystkie osoby, które wiążą swoją przyszłość z branżą stomatologiczną. W procesie rekrutacyjnym pod uwagę brane jest jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej. Matura nie jest wymagana, dlatego kierunek asystentka stomatologiczna w szkole w Katowicach może być doskonałą alternatywą dla studiów.
Zajęcia praktyczne w pracowni odbywają się z wykorzystaniem tych samych urządzeń, których w swojej pracy używają lekarze stomatolodzy. Słuchacze mają swobodny dostęp do fotela stomatologicznego z unitem, kamery wewnątrzustnej, skalera, mikropiaskarki, myjki ultradźwiękowej, wstrząsarki, utwardzacza do wypełnień oraz innych aparatów i narzędzi.
Kadrę dydaktyczną tworzą dentyści oraz dyplomowane asystentki i higienistki stomatologiczne, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę praktyczną i teoretyczną. W szkołach GoWork.pl duży duże znaczenie ma także nauka branżowego języka angielskiego, dzięki któremu przyszłej asystentce stomatologicznej będzie łatwiej znaleźć pracę na rynku zagranicznym.

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK