Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Katowice

Asystentka stomatologiczna w szkole w Katowicach to jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez kandydatów. Sprawdź, dlaczego warto zdobyć uprawnienia do wykonywania tego zawodu, a także dowiedz się, jak wygląda i ile lat trwa przygotowanie przyszłych asystentek do pracy.

Asystentka stamatologiczna Katowice - czy to przyszłościowy kierunek?

Współczesna stomatologia osiągnęła inny poziom niż miała jeszcze kilka lat temu. Wszystko za sprawą nowych technologii w gabinetach dentystycznych, dzięki którym pacjenci mają dostęp do usług implantologicznych, protetycznych, chirurgicznych, wybielania zębów, uzupełniania ubytków, a także zakładania licówek. Te gałęzie stomatologii rozwijają się w zawrotnym tempie. W związku z tym powstają nowe gabinety i kliniki, do których poszukiwani są wykwalifikowani pracownicy. Mowa nie tylko o lekarzach dentystach, ale także personelu pomocniczym. Osobą, która wspiera dentystę w jego codziennych obowiązkach, jest asystentka stomatologiczna. Szkoła w Katowicach profesjonalnie przygotowuje swoich słuchaczy do pracy w tym zawodzie.

Czym zajmuje się asystentka stomatologiczna?

Osoba pracująca na tym stanowisku pomaga dentyście w codziennej pracy i przygotowuje pacjentów do zabiegów. Zajmuje się także sporządzaniem dokumentacji medycznej oraz wszelkiego rodzaju rozliczeniami. Asystentki stomatologiczne po szkole w Katowicach dbają również o należyte przygotowanie narzędzi stomatologicznych i sal do zabiegów.

Jakie są zarobki asystentki stomatologicznej w Katowicach?

W Katowicach asystentki stomatologiczne mogą zarabiać nawet do 13 tys. złotych brutto. Znacznie większe wynagrodzenie mogą otrzymać absolwenci szkoły policealnej pracujący w krajach takich jak Szwecja, Norwegia, Niemcy czy Wielka Brytania. 

Gdzie znajdą pracę absolwentki szkoły dla asystentek stomatologicznych w Katowicach?

Asystentki stomatologiczne po szkole w Katowicach mogą szukać zatrudnienia w miejscach prowadzonych przez jednostki prywatne lub publiczne, np.:

  • poradniach,
  • klinikach,
  • gabinetach dentystycznych,
  • na oddziałach chirurgii szczękowej w szpitalach.

Poza tym mogą również zatrudnić się w hurtowniach stomatologicznych lub  firmach zajmujących się dystrybucją asortymentu stomatologicznego czy hurtowniach. Na osoby pełniące tę profesję jest też duże zapotrzebowanie w krajach Europy Zachodniej oraz Północnej, dlatego asystentki stomatologiczne szkole policealnej w Katowicach mogą szukać pracy poza granicami kraju.

Czego uczy szkoła w Katowicach dla asystentek stomatologicznych? Ile trwa nauka?


Zajęcia praktyczne w pracowniach i wykłady w szkole dla asystentek stomatologicznych w Katowicach prowadzą wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele. Słuchacze poznają zasady BHP i udzielania pierwszej pomocy, zagadnienia z zakresu anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu żucia czy zasady przygotowywania gabinetu stomatologicznego do zabiegu. Uczą się oni również przyrządzania, stosowania i przechowywania roztworów dezynfekujących, a także rozróżniania materiałów, instrumentów i leków stosowanych podczas różnych typów leczenia. Nauka na kierunku trwa rok (II semestry), a szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym


Przedmioty ogólnokształcące

Anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia

Pracownia organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym

Podstawy przedsiębiorczości

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie dentystycznym

Techniki pracy w gabinecie dentystycznym

 

Pierwsza pomoc w zagrożeniach życia i zdrowia

   

Materiałoznawstwo w stomatologii

   

Ergonomia w stomatologii

   

Dokumentacja gabinetu dentystycznego

   

Organizacja ochrony zdrowia

   

Komunikacja interpersonalna

   

Język angielski ukierunkowany zawodowo

   

Język migowy ukierunkowany zawodowo

   

Jakie tryby nauki można wybrać?

Kandydat do szkoły policealnej w Katowicach może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Czym wyróżnia się nasza szkoła?

Do Szkoły Policealnej GoWork.pl w Katowicach mogą zapisać się wszystkie osoby, które wiążą swoją przyszłość z branżą stomatologiczną. W procesie rekrutacyjnym pod uwagę brane jest jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej. Matura nie jest wymagana, dlatego kierunek asystentka stomatologiczna w szkole w Katowicach może być doskonałą alternatywą dla studiów.
Zajęcia praktyczne w pracowni odbywają się z wykorzystaniem tych samych urządzeń, których w swojej pracy używają lekarze stomatolodzy. Słuchacze mają swobodny dostęp do fotela stomatologicznego z unitem, kamery wewnątrzustnej, skalera, mikropiaskarki, myjki ultradźwiękowej, wstrząsarki, utwardzacza do wypełnień oraz innych aparatów i narzędzi.
Kadrę dydaktyczną tworzą dentyści oraz dyplomowane asystentki i higienistki stomatologiczne, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę praktyczną i teoretyczną. W szkołach GoWork.pl duży duże znaczenie ma także nauka branżowego języka angielskiego, dzięki któremu przyszłej asystentce stomatologicznej będzie łatwiej znaleźć pracę na rynku zagranicznym. Jeśli jestes zainteresowny kierunkiem  asystentka stomatologiczna szkoła Katowice to placówka GoWork będzie doskonałym wyborem. 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK