Higienistka stomatologiczna z implantologią - Katowice

Szkoła dla higienistek stomatologicznych w Katowicach to placówka, która profesjonalnie przygotowuje średni personel medyczny do pracy w klinikach oraz gabinetach dentystycznych. Sprawdź, jak wygląda nauka na tym kierunku, a także dowiedz się, jakie perspektywy zawodowe mają absolwenci szkoły.

Higienistka stomatologiczna Katowice: perspektywy

Zdrowie jamy ustnej ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią higienę zębów oraz przyzębia. Rosnąca świadomość społeczeństwa w tym temacie sprawia, że ludzie coraz częściej odwiedzają gabinety stomatologów - nie tylko w przypadku pojawienia się niepokojących objawów, ale także w celu zrobienia przeglądu. Oprócz lekarza i jego asystentki, w gabinecie bardzo ważną rolę pełni higienistka stomatologiczna. Katowice to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca średni personel medyczny.

Czym zajmuje się higienistka stomatologiczna w gabinecie?

Osoba na tym stanowisku odpowiada za kontakt z pacjentem, zajmuje się dobieraniem odpowiednich środków higienicznych oraz wykonywaniem zabiegów profilaktyczno-leczniczych, np. piaskowania, lakowania, skalingu czy polerowania. Higienistka stomatologiczna po szkole w Katowicach może również wykańczać wypełnienia zębowe oraz impregnować zęby mleczne. Poza tym, prowadzi ona działalność edukacyjną w szkołach i przedszkolach.

Ile zarabia higienistka stomatologiczna w Katowicach?

Zarobki higienistki stomatologicznej w Katowicach zależą od wielu różnych czynników, m.in. wykształcenia, kompetencji, formy oraz miejsca zatrudnienia. Średnia pensja na tym stanowisku to 3,3 tys. złotych brutto, ale może ona wahać się również od 2,8 do 4 tys. złotych brutto. O wiele większe wynagrodzenie, które sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie otrzymują te higienistki, które zdecydowały się na pracę w krajach Europy Zachodniej i Północnej, np. w Niemczech, Norwegii, Szwecji czy Danii. Personel stomatologiczny może również liczyć na benefity pozapłacowe, takie jak dostęp do prywatnej opieki medycznej, kursy i szkolenia zawodowe, a  także elastyczne godziny pracy.

Gdzie znajdą pracę absolwentki kierunku: higienistka stomatologiczna?

Absolwenci szkoły, którzy pomyślnie zdali zewnętrzny egzamin zawodowy, mogą liczyć na zatrudnienie w miejscach takich jak:

  • poradnie stomatologiczne i kliniki,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • prywatne oraz publiczne gabinety dentystyczne,
  • gabinety dentystyczne w szkołach podstawowych i średnich.

Po szkole dla higienistek stomatologicznych w Katowicach można również zdecydować się na założenie własnej działalności gospodarczej i świadczenie usług profilaktycznych prywatnym klientom.

Szkoła dla higienistek stomatologicznych w Katowicach - jak wygląda i ile trwa nauka?

Szkoła Policealna GoWork.pl w Katowicach profesjonalnie przygotowuje swoich słuchaczy do pracy w zawodzie. Przyszłe higienistki stomatologiczne uczą się nie tylko zagadnień teoretycznych, ale także odbywają zajęcia praktyczne w pracowniach, które prowadzą m.in. czynni stomatolodzy. Słuchacze mają dostęp do nowoczesnego sprzętu dentystycznego. Mowa między innymi o fotelu stomatologicznym z unitem i kamerą wewnątrzustną, dmuchawce wodno-powietrznej, piaskarce, lampie do utwardzania wypełnień, a także narzędziach do różnych typów leczenia.
Nauka na kierunku trwa dwa lata, a zewnętrzne egzaminy mają miejsce pod koniec IV semestru.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Współpracowanie z lekarzem dentystą w czasie wykonywania zadań zawodowych

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy higieny dentystycznej

Wykonywanie wstępnych zadań oraz zabiegów podtrzymujących efekty leczenia jamy ustnej  

Edukowanie pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia

Prowadzenie dokumentacji gabinetu dentystycznego  

Język obcy zawodowy

Wykonywanie diagnostyki, zabiegów profilaktycznych i rehabilitujących jamę ustną  
  Posługiwanie się wybraną aparaturą zgodnie z procedurami

 

 

Jakie tryby nauki można wybrać?

Kandydat do szkoły policealnej we Katowicach może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Higienistka stomatologiczna - szkoła w Katowicach. Czy warto wybrać tę placówkę?

Kierunek higienistka stomatologiczna w szkole policealnej w Katowicach będzie doskonałą propozycją dla osób zainteresowanych pracą w branży dentystycznej. Podczas rekrutacji, pod uwagę brane jest tylko świadectwo ukończenia liceum lub technikum - zdana matura nie jest wymagana do rozpoczęcia nauki. Profil: Higienistka stomatologiczna w Katowicach będzie również dobrym rozwiązaniem dla tych kandydatów, którzy chcą połączyć edukację z pracą i życiem zawodowym - do wyboru aż trzy tryby nauki.
Absolwenci szkoły otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement Europass, który ułatwi im znalezienie pracy w innych krajach Unii Europejskiej.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK