Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Kraków

Osobą, która pełni niezwykle ważną funkcję w gabinecie dentystycznym, jest asystentka stomatologiczna. Szkoła policealna w Krakowie dba o to, żeby jej absolwenci byli profesjonalnie przygotowani do przyszłej pracy zawodowej. Sprawdź, jak wygląda nauka na kierunku asystentka stomatologiczna w Krakowie, a także dowiedz się, dlaczego warto zdobyć kwalifikacje w tej profesji.

Szkoła dla asystentek stomatologicznych w Krakowie - czy warto wybrać ten kierunek?

Zainteresowanie kosmetycznym poprawianiem uśmiechu, leczeniem ortodontycznym oraz potrzeba profesjonalnego zadbania o zdrowie jamy ustnej przyczyniają się do rozwoju branży stomatologicznej w Polsce. Z tego powodu powstaje coraz więcej klinik dentystycznych, które poszukują wykwalifikowanych pracowników. Chodzi nie tylko o lekarzy dentystów, ale także o kadrę pomocniczą. Osobą, która pełni bardzo ważną rolę w gabinecie, jest asystentka stomatologiczna. Kraków to miasto, w którym znajduje się Szkoła Policealna GoWork.pl, kształcąca średni personel medyczny.

Jak wygląda praca asystentki stomatologicznej?

Osoby wykonujące ten zawód przygotowują pacjentów do zabiegu oraz dbają o utrzymanie czystości i sterylności w gabinecie. Posiadają również umiejętność rozróżniania grupy leków, które stosuje się podczas leczenia chorób jamy ustnej, a ponadto znają zasady przechowywania środków wykorzystywanych przez lekarza dentystę. Po szkole policealnej w Krakowie asystentka stomatologiczna potrafi również prowadzić dokumentację medyczną, która zawiera m.in. informacje o wykonanych zabiegach, podsumowanie zużytych leków oraz wyrobów medycznych.

Ile zarabia asystentka stomatologiczna w Krakowie?

Zapotrzebowanie na profesjonalistów z branży stomatologicznej jest bardzo duże i wciąż się zwiększa. W związku z tym zaczynają wzrastać ich zarobki. Na zadowalające wynagrodzenie, sięgające nawet 4 tysiącom złotych brutto, mogą liczyć asystentki stomatologiczne w Krakowie oraz innych dużych miastach, które zatrudniły się w prywatnych klinikach lub gabinetach. Wysokie pensje wynoszące od kilku do kilkunastu tysięcy złotych otrzymują także te pracujące w krajach Europy Zachodniej i Północnej – np. w Niemczech, we Włoszech, Norwegii i Szwecji.

Gdzie znajdą pracę absolwentki kierunku asystentka stomatologiczna?

Po szkole policealnej w Krakowie asystentka stomatologiczna może liczyć na stabilne zatrudnienie oraz wysokie zarobki. Osoby z tym tytułem mają szansę znaleźć pracę w miejscach takich jak:
kliniki dentystyczne,

  • prywatne i publiczne gabinety stomatologiczne,
  • firmy zajmujące się dystrybucją asortymentu stomatologicznego,
  • hurtownie stomatologiczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej w szpitalach.

Czego uczy szkoła dla asystentek stomatologicznych w Krakowie?

W szkole policealnej w Krakowie asystentki stomatologiczne mają okazję poznać zawód od podszewki. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez specjalistów w swojej dziedzinie, m.in. dentystów i higienistki. Słuchacze uczą się przygotowywania gabinetu zgodnie ze standardami obowiązującymi w stomatologii, organizacji pracy, asystowania lekarzowi, stosowania i przechowywania roztworów dezynfekujących czy rozróżniania narzędzi, materiałów oraz leków stosowanych do różnych typów leczenia. Nauka na kierunku trwa rok, a zewnętrzne egzaminy mają miejsce pod koniec II semestru.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym


Przedmioty ogólnokształcące

Anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia

Pracownia organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym

Podstawy przedsiębiorczości

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie dentystycznym

Techniki pracy w gabinecie dentystycznym

 

Pierwsza pomoc w zagrożeniach życia i zdrowia

   

Materiałoznawstwo w stomatologii

   

Ergonomia w stomatologii

   

Dokumentacja gabinetu dentystycznego

   

Organizacja ochrony zdrowia

   

Komunikacja interpersonalna

   

Język angielski ukierunkowany zawodowo

   

Język migowy ukierunkowany zawodowo

   

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej w Krakowie może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła dla asystentek stomatologicznych w Krakowie - czym się wyróżnia?

Krakowski oddział szkoły policealnej GoWork.pl został wyposażony w nowoczesny sprzęt, urządzenia i narzędzia, których na co dzień używają zawodowcy w gabinetach dentystycznych. Słuchacze kierunku asystentka stomatologiczna Kraków mogą korzystać m.in. z mikropiaskarki, wstrząsarki, utwardzacza do wypełnień, kamery wewnątrzustnej, skalera, myjki ultradźwiękowej oraz fotela stomatologicznego z unitem. Wykładowcami są doświadczeni lekarze dentyści. Przyszłe asystentki odbywają zajęcia praktyczne w gabinetach stomatologicznych, dzięki czemu mają szansę zdobyć umiejętności praktyczne, a także cenną wiedzę na temat tego, w jaki sposób postępować z różnymi pacjentami.
Osoby, które pomyślnie zdadzą egzamin teoretyczny i praktyczny, otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement w języku angielskim, który ułatwi im znalezienie pracy poza granicami kraju.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK