Asystentka stomatologiczna z ortodoncją

Czesne: od 0zł

Kształcenie możliwe jest w trzech trybach:

 • dzienny
 • wieczorowym
 • weekendowym - zajęcia odbywają się co tydzień przez 3 dni w tygodniu co bezpośrednio przekłada się na liczbę zajęć praktycznych, która stanowi prawie 50% wszystkich jednostek;

 

TYLKO U NAS nauka i praktyka w centrum miasta (porównaj nas do innych szkół, my uczymy teorii i praktyki w centrum)!

 

Opis kierunku:

W coraz większej liczbie gabinetów stomatologicznych spotkamy “prawą rękę” lekarza dentysty. Obecnie tendencja na rynku pracy oraz regulacje wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia obligują gabinety do korzystania z usług dyplomowanej asystentki stomatologicznej. 
Absolwent, który ukończył naszą szkołę potrafi komunikować się z pacjentami i przygotowywać ich oraz gabinet do zabiegu. Posiadają również umiejętność rozróżniania grupy leków, które stosuje się podczas leczenia chorób jamy ustnej, a ponadto znają zasady przygotowywania i przechowywania środków wykorzystywanych przez lekarza dentystę. Istotne w pracy asystentki stomatologicznej jest również to, iż osoba wykonująca ten zawód potrafi prowadzić dokumentację medyczną, która zawiera m.in. wykonane zabiegi oraz podsumowanie zużytych leków oraz wyrobów medycznych.
 

Nasze wyposażenie:

Osoby uczące się w naszej szkole, mają do swojej dyspozycji: 

 • fotel stomatologiczny, 
 • narzędzia stomatologiczne, takie jak: mikropiaskarka, wstrząsarka stomatologiczna, utwardzacz do wypełnień, kamera wewnątrzustna, skalpel czy myjka ultradźwiękowa.

 

Wyposażenie placówki oraz kadra kształcąca

Szeroka gama profesjonalnego sprzętu w tym nowoczesnego unitu stomatologicznego i narzędzi stomatologicznych w znacznym stopniu uatrakcyjnia zajęcia praktyczne w pracowni stomatologicznej. Dysponujemy mikropiaskarką, wstrząsarką stomatologiczną, utwardzaczem do wypełnień, kamerą wewnątrzustną, skalerem, myjką ultradźwiękową.

Wszyscy nasi wykładowcy, to lekarze dentyści z doświadczeniem w pracy w wielu renomowanych gabinetach stomatologicznych. Dzięki uprzejmości jednego z nich nasze słuchaczki odbywają zajęcia praktyczne w gabinecie stomatologicznym, tym samym zdobywają cenną wiedzę nie tylko z zakresu umiejętności medycznych, ale również tego, w jaki sposób postępować z różnymi rodzajami pacjentów.

 

Program nauczania:
Kształcenie zakończone egzaminem, po którym otrzymuje się: dyplom i świadectwo  kwalifikacji Z.15 wydane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną i uprawniające do wykonywania zawodu w placówkach zdrowia publicznego i prywatnych gabinetach. 

 

Gdzie możesz znaleźć zatrudnienie:

Gdy uzyskasz już dyplom, który potwierdzi kwalifikacje zawodowe, możesz szukać pracy w:

 • gabinetach dentystycznych
 • publicznych zakładach stomatologicznych; 
 • oddziałach chirurgii szczękowej, 
 • prywatnych klinikach i gabinetach stomatologicznych; 
 • poradniach i klinikach dentystycznych; 
 • przyszkolnych gabinetach stomatologicznych.
   

Zarobki:

Zapotrzebowanie na profesjonalistów z branży medycznej jest bardzo duże i wciąż się zwiększa. Łączy się z tym proporcjonalny wzrost zarobków. W innych krajach Europy Zachodniej i Północnej – np. w Niemczech, we Włoszech, Norwegii i Szwecji – pensje asystentek stomatologicznych wynoszą od 1,6 do 1,9 tys. euro netto miesięcznie. W Polsce mediana wynagrodzenia dla asystentki wynosi ok. 2,5 tys. złotych brutto miesięcznie. 
 

Lokalizacja 

Szkoła Policealna GoWork.pl w Krakowie posiada doskonałą lokalizację w samym centrum Krakowa w niedalekim sąsiedztwie charakterystycznego, narożnego budynku głównego Poczty Polskiej.
 

Dojazd 

Szkoła znajduje się w sąsiedztwie bogatego węzła komunikacyjnego. Do przystanku "Poczta Główna" można dojechać bezpośrednio tramwajami linii: 3, 10, 20, 24, 52, natomiast do przystanku "Starowiślna" znajdującego się 3 minuty od szkoły, tramwajami linii: 1, 3, 12, 19, 22, 24, 52 i autobusami 184 i 484. Busy jadące z Wieliczki zatrzymują się na przystanku "Starowiślna". 

 

Miejsca w pobliżu, w których można coś zjeść:

 • Coffee Kiosk (Wielopole 14),
 • Lunch Bar u Jędrusia (Wielopole 22),
 • Columbus Coffee (Starowiślna 27),
 • Restauracja WieloPole 3 (Wielopole 3),
 • Piekarnia i cukiernia BUCZEK (Wielopole 18b).

 

Chcesz spróbować swoich możliwości w tym zawodzie? Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś!

Zapisy