Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Lublin

Asystentka stomatologiczna w Lublinie to kierunek szczególnie chętnie wybierany przez kandydatów. Sprawdź, jak wygląda nauka tego zawodu, ile trwa zdobycie kwalifikacji, a także dowiedz się, dlaczego warto rozpocząć naukę w Szkole Policealnej GoWork.pl

Szkoła policealna w Lublinie dla asystentek stomatologicznych - czy warto wybrać ten kierunek?

Zadbany uśmiech to wizytówka każdego człowieka - dodaje on pewności siebie, która zapewnia sukcesy w relacjach międzyludzkich i zawodowych. Z tego powodu przybywa pacjentów gabinetów stomatologicznych, którym zależy na profesjonalnym wsparciu zdrowia jamy ustnej, a w efekcie pojawiają się oferty zatrudnienia dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Osobą, bez której funkcjonowanie gabinetu lub kliniki dentystycznej byłoby niemożliwe, jest asystentka stomatologiczna. Lublin to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca średni personel medyczny.

Jakie są codzienne obowiązki asystentki stomatologicznej?

Asystentka stomatologiczna jest w stałym kontakcie z pacjentem, pomaga stomatologowi podczas zabiegu oraz przygotowuje niezbędny sprzęt, materiały i leki. Prowadzi ona również dokumentację medyczną, rozlicza zużyte lekarstwa i dba o czystość gabinetu. Poza tym obsługuje sprzęt diagnostyczny, a także zajmuje się stylizacją instrumentów medycznych.

Ile zarabia asystentka stomatologiczna w Lublinie?

Asystentka stomatologiczna w Lublinie zarabia od 2,7 do 4 tys. złotych brutto. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku to około 3,2 tys. złotych. Na znacznie wyższe pensje sięgające kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie mogą liczyć te asystentki, które zdecydowały się na pracę poza granicami kraju, np. w Norwegii czy Szwecji. Średni personel medyczny zatrudniony w gabinetach dentystycznych otrzymuje również benefity pozapłacowe w postaci elastycznych godzin pracy oraz kursów i szkoleń zawodowych.

Jak zostać asystentką stomatologiczną? Szkoła policealna to najlepsze rozwiązanie

Osoby, które chcą się ubiegać o stanowisko asystentki stomatologicznej, muszą posiadać średnie wykształcenie medyczne. W praktyce oznacza to ukończenie szkoły policealnej dla asystentek stomatologicznych w Lublinie i uzyskanie tytułu zawodowego. Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Asystowanie lekarzowi dentyście i utrzymanie gabinetu w gotowości do pracy odbywa się pod koniec II semestru.

Szkoła policealna dla asystentek stomatologicznych w Lublinie - gdzie jej absolwentki znajdą zatrudnienie?

Zapotrzebowanie na średni personel medyczny jest wysokie. Po szkole policealnej w Lublinie asystentki stomatologiczne mogą liczyć na stabilną pracę w wielu różnych miejscach, m.in.:

  • prywatnych i publicznych gabinetach stomatologicznych,
  • na oddziałach chirurgii szczękowej,
  • poradniach i klinikach dentystycznych,
  • firmach zajmujących się dystrybucją asortymentu dentystycznego,
  • hurtowniach stomatologicznych.

Asystentka stomatologiczna w szkole w Lublinie - jak wygląda i ile trwa nauka?

Na kierunku asystentka stomatologiczna w szkole w Lublinie słuchacze uczą się pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli. W czasie wykładów poznają oni m.in. zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii, zasady BHP i udzielania pierwszej pomocy oraz wiele innych. Na zajęciach praktycznych mają okazję dowiedzieć się, jak prowadzić dokumentację medyczną pacjentów, rozróżniać leki, materiały i narzędzia stosowane do różnych typów leczenia, a także sporządzać i przechowywać roztwory dezynfekujące. Nauka na kierunku trwa rok. Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym


Przedmioty ogólnokształcące

Anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia

Pracownia organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym

Podstawy przedsiębiorczości

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie dentystycznym

Techniki pracy w gabinecie dentystycznym

 

Pierwsza pomoc w zagrożeniach życia i zdrowia

   

Materiałoznawstwo w stomatologii

   

Ergonomia w stomatologii

   

Dokumentacja gabinetu dentystycznego

   

Organizacja ochrony zdrowia

   

Komunikacja interpersonalna

   

Język angielski ukierunkowany zawodowo

   

Język migowy ukierunkowany zawodowo

   

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej w Lublinie może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła policealna dla asystentek stomatologicznych w Lublinie - czym się wyróżnia?

Nie bez powodu tak wielu kandydatów wybiera kierunek asystentka stomatologiczna w szkole policealnej. Lublin i województwo lubelskie oferują liczne miejsca pracy dla średniego personelu medycznego. Słuchacze Szkoły Policealnej GoWork.pl uczą się na tych samych narzędziach, z których korzystają profesjonaliści. Na wyposażeniu placówki znajduje się nowoczesny fotel stomatologiczny, wstrząsarka, kamera wewnątrzustna, myjka ultradźwiękowa, utwardzacz do wypełnień czy mikropiaskarka. Kadra nauczycielska to osoby wysoko wykwalifikowane w swoich zawodach i czynnie w nich pracujące, dzięki czemu przekazują słuchaczom praktyczną wiedzę. Należą do nich lekarze stomatologii, prowadzący własne gabinety, higienistki stomatologiczne i ratownicy medyczni.
Absolwenci kierunku, którzy pomyślnie zdadzą zewnętrzny egzamin, otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement w języku angielskim, umożliwiający zatrudnienie w innych państwach Unii Europejskiej.

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK