Masaż z rehabilitacją - Lublin

Szkoła masażu w Lublinie to placówka, która umożliwia zdobycie kwalifikacji zawodowych w zaledwie dwa lata. Nauka jest całkowicie bezpłatna, a do jej rozpoczęcia wystarczy jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej - matura nie jest wymagana. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zapisać się do Szkoły Masażu w Lublinie GoWork.pl.

Szkoła masażu Lublin - czy warto zostać masażystą?

Siedzący tryb życia, przemęczenie, nieustanny stres oraz brak ruchu pogłębiają problemy z kręgosłupem. Z tego powodu usługi masażysty, zwłaszcza znającego techniki stosowane w rehabilitacji, stają się coraz bardziej potrzebne. Nie bez znaczenia w tej kwestii jest również starzenie się społeczeństwa. Technicy masażyści w Lublinie wykonują masaże kosmetyczne, sportowe, lecznicze oraz profilaktyczne. Wiedzą, jak wykorzystać rehabilitację do leczenia wad postawy, a także schorzeń kręgosłupa. Potrafią również dobrać masaż adekwatny do dolegliwości osoby chorej. W zawodzie tym bardzo ważna jest empatia, dlatego szkoła masażu w Lublinie uczy swoich słuchaczy otwartego spojrzenia na problemy pacjenta.

Dla kogo szkoła masażu w Lublinie?

Do szkoły masażu w Lublinie może zapisać się każda osoba, która posiada świadectwo ukończenia liceum lub technikum. Matura nie jest brana pod uwagę w czasie rekrutacji. Technik masażysta będzie doskonałym wyborem dla każdego, kto chciałby zdobyć pewny i opłacalny zawód w zaledwie dwa lata.

Policealna szkoła masażu w Lublinie - jaka praca czeka na jej absolwentów?

Technik masażysta po szkole policealnej w Lublinie może szukać zatrudnienia zarówno w publicznych, jak i prywatnych placówkach medycznych, np. sanatoriach, uzdrowiskach, na oddziałach ortopedii w szpitalach oraz w gabinetach fizjoterapii. Oprócz tego, czekają na niego miejsca takie jak:

  • hotele,
  • kluby sportowe,
  • salony SPA,
  • ośrodki wypoczynkowe.

Technik masażysta w Lublinie może również otworzyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi prywatnym klientom.

Czym zajmuje się masażysta w swojej codziennej pracy?

Osoby pracujące na stanowisku masażysty wykonują masaże klasyczne, relaksacyjne, sportowe, lecznicze, izometryczne, profilaktyczne, a także masaż Shantala (dziecięcy i niemowlęcy) oraz drenaż limfatyczny. Potrafią one dobrać technikę odpowiadającą potrzebom pacjenta, aby szybko przynieść mu ulgę w bólu. Masażyści prowadzą także działalność profilaktyczną, propagującą działania prozdrowotne.

Ile zarabia absolwent szkoły?

Zarobki masażysty zależą od wielu różnych czynników. Wśród nich wymienia się znajomość technik masażu, formę zatrudnienia, a także miejsce pracy. W Lublinie masażyści mogą zarabiać do 15 tys. złotych brutto. Bez wątpienia najwyższe wynagrodzenia osiągają ci, którzy zdecydowali się na otwarcie prywatnego gabinetu masażu. Absolwenci policealnej szkoły masażu w Lublinie mogą zdobywać doświadczenie w publicznych zakładach opieki zdrowotnej, a następnie rozważyć własną działalność gospodarczą.

Technik masażysta Lublin - czego uczą się słuchacze i ile trwa kierunek?

W lubelskim oddziale szkoły masażu słuchacze mają szansę poznać zawód masażysty od kuchni. Przyszli specjaliści uczą się m.in. różnych technik masażu, podstaw fizjoterapii,  pierwszej pomocy, BHP i wielu innych. Kierunek trwa dwa lata. Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10.) odbywa się pod koniec semestru IV. Absolwenci szkoły poza dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe otrzymują suplement Europass, który ułatwi im znalezienie zatrudnienia również poza granicami kraju.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym Przedmioty ogólnokształcące
Anatomia i fizjologia Pracownia fizjoterapii Podstawy przedsiębiorczości
Bezpieczeństwo i higiena pracy Pracownia masażu  
Pierwsza pomoc    
Teoria masażu    
Podstawy fizjoterapii    
Wybrane zagadnienia kliniczne    
Komunikacja interpersonalna    
Zdrowie publiczne    
Zawodowy język obcy    

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły policealnej w Lublinie może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła masażu Lublin - dlaczego warto ją wybrać?

Kandydaci do policealnej szkoły masażu w Lublinie mają do wyboru dwa tryby kształcenia: bezpłatny oraz płatny. W pierwszym przypadku słuchacze nie ponoszą żadnych opłat za wpisowe, czesne, legitymację, indeks i liczne usługi w sekretariacie, ale muszą sami zakupić materiały niezbędne do nauki (oliwki, kremy, podkłady, ręczniki i inne). Osoby, które wybiorą tryb z czesnym wynoszącym 59 zł miesięcznie, mogą mieć pewność, że szkoła dostarczy im wszystkie kosmetyki i akcesoria. Co więcej, raz w semestrze mają oni możliwość wybrania 6-8-godzinnego kursu, po którym otrzymają certyfikat.
Placówka GoWork.pl zapewnia swoim słuchaczom naukę na najwyższej jakości sprzęcie marki Habys. Mają oni do dyspozycji krzesła, łóżka i lalki do masażu, plansze medyczne, szkielet człowieka, piłki do ćwiczeń, wałki, półwałki, kliny i wiele innych.
 W szkole masażu w Lublinie kadrę dydaktyczną tworzą doświadczeni specjaliści, aktywnie działający w swoim zawodzie: ratownicy medyczni, fizjoterapeuci, masażyści, rehabilitanci, którzy w przystępny sposób przekazują słuchaczom swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK