Asystentka stomatologiczna z ortodoncją

Czesne: od 0zł

W szkole policealnej GoWork.pl masz do wyboru aż 3 tryby kształcenia:

  • dzienny,

  • wieczorowy,

  • weekendowy.

Czym będziesz się zajmować jako asystentka stomatologiczna?

Marzy Ci się praca w branży stomatologicznej? Pracując na stanowisku asystentki stomatologicznej, stworzysz zespół wraz z dentystą, higienistką oraz pracownikami recepcji, ponadto będziesz asystować dentyście. Do Twoich obowiązków będzie należało dbanie o należyte przygotowanie gabinetu, leków i sprzętu do zabiegów, prowadzenie dokumentacji medycznej, rozliczanie zużytych środków, kontakt z pacjentem, a także reagowanie na nagłe sytuacje i wsparcie pozostałych członków zespołu.

 

TYLKO U NAS nauka i praktyka w centrum miasta (porównaj nas do innych szkół, my uczymy teorii i praktyki w centrum)!

 

Program nauczania

Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Asystowanie lekarzowi dentyście i utrzymanie gabinetu w gotowości do pracy (MS. 14.) odbywa się pod koniec II semestru. 

Lp Przedmioty naukowe Liczba godzin w okresie nauczania
    sem. I sem. II Liczba godzin
w okresie nauczania
1 Podstawy działalności gospodarczej
w ochronie zdrowia
3   48
2 Zarys anatomii, patofizjologii i pierwsza pomoc 2 2 64
3 Komputerowe wspomaganie działalności w ochronie zdrowia   2 32
4 Działalność zawodowa asystentki stomatologicznej 4   64
5 Dokumentacja medyczna w stomatologii   2 32
6 Język obcy w stomatologii 2   32
7 Język migowy   2 32
8 Asystowanie lekarzowi dentyście 5 5 160
9 Prowadzenie dokumentacji medycznej
i finansowej w stomatologii
  5 80
10 Trening umiejętności społecznych 4   64
11 Podstawy przedsiębiorczości*   2* 32*
  Łączna liczba godzin 20 20 640

* Zajęcia edukacyjne Podstawy Przedsiębiorczości będą prowadzone tylko dla uczniów, którzy we wcześniejszym etapie nauki nie realizowali tych zajęć.

 

Praktyka zawodowa tyg. godz.
sem II - zgodnie z podstawą programową 4 160
Razem 4 160

Dlaczego warto zostać asystentką stomatologiczną?

Zawód asystentki stomatologicznej to doskonały wybór dla każdego, kto interesuje się branżą stomatologiczną, a nie widzi się na stanowisku dentysty. Obecnie na rynku panuje deficyt osób wyspecjalizowanych w tej dziedzinie, mimo że czas nauki jest relatywnie krótki.

 

Nauka trwa rok. Następnie podchodzisz do zewnętrznego egzaminu państwowego, który daje Ci uprawnienia do wykonywania zawodu. Szkoła policealna GoWork.pl posiada pozwolenie do jego przeprowadzenia.

 

Kto będzie Cię uczył?

Wykładowcami są lekarze oraz asystentki stomatologiczne. Uczysz się zarówno teorii, jak i praktyki. Nauka odbywa się poprzez własną pracę na zajęciach. Szkoła zapewnia profesjonalnie pracownie, wyposażone w niezbędny sprzęt, w tym między innymi unit stomatologiczny.

Gdzie znajdziesz pracę?

Jako asystentka stomatologiczna możesz pracować w prywatnych i państwowych gabinetach i klinikach stomatologicznych - zarówno w Polsce, jak i za granicą. W naszej szkole kładziemy nacisk na branżowe słownictwo, które poznajesz także w języku angielskim, co zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie na terenie całej Unii Europejskiej. Uczysz się również języka migowego, dzięki czemu w przyszłości staniesz się cennym pracownikiem w zespole dentystycznym.

Jak do nas dotrzeć?

Placówka Szkoły Policealnej GoWork.pl w Poznaniu zlokalizowana jest w ścisłym centrum miasta na XI piętrze biurowca Alfa - wejście do niego znajduje się od strony sklepu Biedronka. Mieści się on przy jednej z głównych ulic miasta - św. Marcina 66/72, położonej tuż obok głównego węzła komunikacyjnego miasta - Ronda Kaponiera. Doskonałe umiejscowienie oddziału sprawia, że można do niego dojechać, a nawet dotrzeć pieszo z wielu głównych punktów miasta - 15-minutowy spacer z Dworca PKP i PKS, 10-minutowy od Starego Rynku.

 

Najbliższe restauracje, gdzie możesz coś zjeść:

  • Sphinx (Św. Marcin 66/72),        

  • Chłopskie Jadło (ul. Fredry 12),         

  • Viva Pomodori (ul. Fredry 3),   

  • Zupi (ul. Św. Marcin 63).

 

Jesteś gotowy spełnić swoje marzenie o dobrze płatnej pracy? Skontaktuj się z nami! Czekamy na Ciebie :)

 

Zapisy