Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Poznań

W ciągu ostatnich lat nastąpił znaczący wzrost potrzeb pacjentów w zakresie ochrony zdrowia. Wielu z nich korzysta z prywatnej opieki medycznej. Odnotowuje się także zainteresowanie kosmetycznym poprawianiem uśmiechu, implantami i leczeniem ortodontycznym, w efekcie czego powstaje coraz więcej klinik oraz gabinetów stomatologicznych. Znalezienie pracy w zawodzie asystentki stomatologicznej nie jest zatem trudne - rynek pracy zalewają coraz to nowe oferty zatrudnienia. Osoba pełniąca tę funkcję jest bardzo ważnym członkiem zespołu dentystycznego. Po szkole policealnej w Poznaniu asystentka stomatologiczna zajmuje się także m.in. przygotowywaniem sprzętu, kontaktem z pacjentami, dokumentacją medyczną oraz towarzyszeniu stomatologowi podczas zabiegu. 

Dlaczego warto wybrać kierunek asystentka stomatologiczna?

 

Zdobycie tytułu asystentki stomatologicznej pozwala na znalezienie pracy w wielu różnych miejscach, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Osoby, które pomyślnie zdały egzamin egzamin zawodowy, mogą liczyć na zatrudnienie w publicznych i prywatnych gabinetach dentystycznych, placówkach oświatowych, oddziałach chirurgii szczękowej, a także klinikach. Na zarobki asystentki stomatologicznej w Poznaniu mają wpływ rodzaj umowy oraz miejsce zatrudnienia, jednak praca ta zazwyczaj jest stabilna i dobrze płatna. 

Gdzie może pracować osoba po szkole dla asystentek stomatologicznych w Poznaniu?

Po ukończeniu kierunku asystentka stomatologiczna w Poznaniu, absolwenci mogą zatrudnić się m.in. w prywatnych i publicznych gabinetach dentystycznych, klinikach, poradniach, przychodniach, na oddziałach chirurgii szczękowej, w firmach zajmujących się dystrybucją asortymentu stomatologicznego, a także hurtowniach.

Asystentka stomatologiczna w Poznaniu - co oferuje GoWork.pl?

Osoby, które wybrały kierunek asystentka stomatologiczna w Poznaniu w czasie zajęć korzystają z tych samych urządzeń i narzędzi, których na co dzień używają profesjonaliści: myjki ultradźwiękowej, mikropiaskarki, fotela stomatologicznego, kamery wewnątrzustnej, wytrząsarki oraz utwardzacza do wypełnień. Kadra dydaktyczna to zawodowe asystentki stomatologiczne oraz lekarze, którzy w przystępny sposób przekazują słuchaczom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Asystentki stomatologiczne w szkole policealnej w Poznaniu uczą się branżowego słownictwa w języku angielskim, co zwiększa ich szansę na zatrudnienie na terenie całej Unii Europejskiej. 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK