Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Poznań

Asystentka stomatologiczna w szkole w Poznaniu to jeden z kierunków, który cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów. Sprawdź, jak wyglądają obowiązki zawodowe asystentki stomatologicznej, na jakie zarobki może liczyć osoba pracująca na tym stanowisku, a także dowiedz się, co trzeba zrobić, aby nią zostać.

Asystentka stomatologiczna w szkole w Poznaniu. Dlaczego ten kierunek to dobry wybór?

W ciągu ostatnich lat nastąpił znaczący wzrost potrzeb pacjentów w zakresie ochrony zdrowia. Wielu z nich korzysta z prywatnej opieki medycznej. Odnotowuje się także zainteresowanie kosmetycznym poprawianiem uśmiechu, implantami i leczeniem ortodontycznym, w efekcie czego powstaje coraz więcej klinik oraz gabinetów stomatologicznych. Znalezienie pracy w  branży stomatologicznej nie jest zatem trudne - rynek pracy zalewają coraz to nowe oferty zatrudnienia. Jedną z osób, która pełni bardzo ważną funkcję w gabinecie dentystycznym jest asystentka stomatologiczna. Szkoła w Poznaniu oferuje profesjonalne przygotowanie do tego zawodu.

Jakie są najważniejsze zadania asystentki stomatologicznej?

Asystentka stomatologiczna zajmuje się za przygotowywaniem sprzętu, dbaniem o porządek w gabinecie dentystycznym, kontaktem z pacjentami, prowadzeniem dokumentacji medycznej i spisu zużytych leków, środków oraz materiałów, a także pomocą stomatologowi podczas zabiegu. Poza tym osoba pracująca na stanowisku asystentki sterylizuje instrumenty dentystyczne oraz obsługuje sprzęt diagnostyczny.

Ile zarabia asystentka stomatologiczna w Poznaniu?

Na zarobki asystentki stomatologicznej w Poznaniu mają wpływ rodzaj umowy, miejsce zatrudnienia i doświadczenie, jednak praca ta zazwyczaj jest stabilna i dobrze płatna. Pensja na tym stanowisku może wynosić nawet 13 tys. złotych brutto.  Największe wynagrodzenia osiągają te osoby, które zdecydowały się na pracę w krajach Europy Zachodniej i Północnej - tam ich pensje wynoszą jeszcze więcej.

Gdzie mogą zatrudnić się absolwentki kierunku asystentka stomatologiczna?

Zdobycie tytułu asystentki stomatologicznej pozwala na znalezienie pracy w wielu różnych miejscach, nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Osoby, które pomyślnie zdały egzamin zawodowy, mogą liczyć na zatrudnienie w:

  • publicznych i prywatnych gabinetach dentystycznych,
  • szpitalach na oddziałach chirurgii szczękowej,
  • klinikach stomatologicznych,
  • firmach zajmujące się dystrybucją asortymentu stomatologicznego,
  • hurtowniach stomatologicznych.

Asystentka stomatologiczna Poznań - czego uczą się słuchacze i ile trwa ten kierunek w szkole policealnej?

Osoby, które wybrały kierunek asystentka stomatologiczna w Poznaniu, uczą się m.in. rozróżniania materiałów, instrumentów i leków stosowanych podczas różnych typów leczenia, przyrządzania i stosowania roztworów dezynfekujących, ergonomii pracy, BHP i pierwszej pomocy czy anatomii, fizjologii i patofizjologii narządu żucia. Kierunek asystentka stomatologiczna w szkole w Poznaniu trwa rok, a egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - Asystowanie lekarzowi dentyście i utrzymanie gabinetu w gotowości do pracy (MED.01), odbywa się pod koniec II semestru.  Szczegółowy plan zajęć znajduje się poniżej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym


Przedmioty ogólnokształcące

Anatomia, fizjologia i patofizjologia narządu żucia

Pracownia organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym

Podstawy przedsiębiorczości

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie dentystycznym

Techniki pracy w gabinecie dentystycznym

 

Pierwsza pomoc w zagrożeniach życia i zdrowia

   

Materiałoznawstwo w stomatologii

   

Ergonomia w stomatologii

   

Dokumentacja gabinetu dentystycznego

   

Organizacja ochrony zdrowia

   

Komunikacja interpersonalna

   

Język angielski ukierunkowany zawodowo

   

Język migowy ukierunkowany zawodowo

   

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej w Poznaniu może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Asystentka stomatologiczna w szkole w Poznaniu - dlaczego warto wybrać tę placówkę?

Słuchacze kierunku asystentka stomatologiczna szkoła Poznań w czasie zajęć korzystają z tych samych urządzeń i narzędzi, których na co dzień używają profesjonaliści, m.in. myjki ultradźwiękowej, mikropiaskarki, fotela stomatologicznego, kamery wewnątrzustnej, wytrząsarki oraz utwardzacza do wypełnień. Kadra dydaktyczna to zawodowe asystentki stomatologiczne, higienistki oraz lekarze, którzy w przystępny sposób przekazują słuchaczom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Asystentki stomatologiczne w szkole policealnej w Poznaniu uczą się branżowego słownictwa w języku angielskim, co zwiększa ich szansę na zatrudnienie na terenie całej Unii Europejskiej. Kandydat do szkoły nie musi posiadać matury - podczas rekrutacji pod uwagę brane jest jedynie świadectwo ukończenia liceum lub technikum. Kierunek jest w pełni darmowy.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK