Masaż z rehabilitacją - Poznań

Szkoła masażu w Poznaniu to placówka, która profesjonalnie kształci przyszłych techników masażystów. W czasie zajęć słuchacze korzystają z nowoczesnego sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapii, a wykładowcami są praktycy z doświadczeniem w nauczaniu. Sprawdź, co jeszcze oferuje policealna szkoła masażu w Poznaniu.

Szkoła masażu Poznań - czy kierunek technik masażysta to dobry wybór?

W dzisiejszych czasach na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa narażeni są nie tylko ludzie w podeszłym wieku, ale również młodzi. Wiąże się to przede wszystkim z pracą biurową, najczęściej w niewłaściwej pozycji, unikaniem aktywności fizycznej oraz nadmiarem stresu. Z tego powodu usługi masażystów cieszą się coraz większą popularnością. Wzrasta również zainteresowanie nauką tego zawodu, oferowaną przez policealne szkoły masażu. Poznań to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca średni personel medyczny.

Dla kogo szkoła masażu w Poznaniu?

W profesji technika masażysty bardzo ważna jest empatia oraz zdobycie zaufania pacjenta, dlatego zawód ten będzie idealny dla osób, które cechuje wrażliwość i otwartość na problemy innych ludzi. Praca ta przynosi dużo satysfakcji, szczególnie, gdy połączona jest z pasją. Sprawdzą się w niej kandydaci, którzy chcą nieść pomoc i pomagać schorowanym pacjentom w powrocie do zdrowia.

Policealna szkoła masażu w Poznaniu - gdzie mogą pracować jej absolwenci?

Dyplomowani masażyści mają możliwość zatrudnienia się nie tylko w placówkach zdrowotnych, ale także ośrodkach wypoczynkowych. Są to na przykład:

  • szpitale,
  • uzdrowiska,
  • kliniki,
  • sanatoria,
  • salony SPA,
  • kluby fitness,
  • hotele,
  • ośrodki wypoczynkowe.

Absolwent szkoły masażu w Poznaniu może również otworzyć własną działalność gospodarczą i przyjmować prywatnych klientów.

Jakie są codzienne obowiązki zawodowe masażysty?

Osoby zajmujące się tym zawodem wykonują m.in. masaże lecznicze, klasyczne, segmentarne, izometryczne, sportowe, relaksacyjne, kosmetyczne, profilaktyczne oraz drenaż limfatyczny. Potrafią dobrać technikę do określonej jednostki chorobowej, a także posiadają wiedzę na temat korygowania wad postawy. Masażyści prowadzą również działalność profilaktyczną i propagującą zachowania prozdrowotne.

Ile może zarobić masażysta w Poznaniu?

Zarobki masażystów w dużej mierze zależą od miejsca, w którym pracują, formy zatrudnienia, a także posiadanych kwalifikacji i doświadczenia. Im więcej rodzajów masażu opanuje technik masażysta, tym większa szansa na trafienie do różnych grup pacjentów. Wynagrodzenie na tym stanowisku waha się od 2,5 do 6 tys. złotych brutto. Na dochody sięgające nawet kilkunastu tysięcy złotych mogą liczyć ci specjaliści, którzy zdecydują się na pracę w państwach Europy Zachodniej lub Północnej.

Szkoła masażu w Poznaniu - ile trwa nauka i czego uczą się słuchacze?

Kandydaci, którzy wybiorą kierunek technik masażysta w Poznaniu, będą mieli szansę uczyć się na profesjonalnym sprzęcie, z którego korzystają zawodowcy. Pracownie wyposażono m.in. w krzesła oraz łóżka do masażu, półwałki, wałki, kliny, fantom do masażu Shantala, ciśnieniomierze, piłki do ćwiczeń, plansze medyczne, a także model szkieletu człowieka. Wykładowcami są osoby, które na co dzień prowadzą prywatne gabinety lub pracują jako masażyści w Poznaniu. Absolwenci Szkoły Policealnej GoWork.pl posiadają nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną wiedzę, którą mogą wykorzystać w pracy zawodowej.
Zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - świadczenie usług w zakresie masażu (MED.10.) odbywa się pod koniec IV semestru. Absolwenci policealnej szkoły masażu w Poznaniu otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement Europass, który ułatwia im znalezienie pracy w innych państwach Unii Europejskiej.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym Przedmioty ogólnokształcące
Anatomia i fizjologia Pracownia fizjoterapii Podstawy przedsiębiorczości
Bezpieczeństwo i higiena pracy Pracownia masażu  
Pierwsza pomoc    
Teoria masażu    
Podstawy fizjoterapii    
Wybrane zagadnienia kliniczne    
Komunikacja interpersonalna    
Zdrowie publiczne    
Zawodowy język obcy    

Jakie tryby nauki są do wyboru?

Kandydat do szkoły policealnej w Poznaniu może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła masażu Poznań - dlaczego warto ją wybrać?

Kierunek technik masażysta w szkole policealnej w Poznaniu można realizować w dwóch trybach: bezpłatnym i płatnym. W pierwszej opcji słuchacz nie ponosi żadnych opłat za wpisowe, legitymację i indeks, czesne, egzaminy w sesji i wiele innych. Będzie on musiał jednak zakupić kremy, olejki, podkłady oraz ręczniki, które używane są podczas zajęć. Po wyborze płatnego kierunku z czesnym wynoszącym 59 złotych miesięcznie, odpowiedzialność za dostarczenie słuchaczowi wszystkich niezbędnych materiałów i kosmetyków leży po stronie placówki.
 Do zapisania się do szkoły masażu w Poznaniu wystarczy jedynie świadectwo ukończenia liceum lub technikum - matura nie jest wymagana, dlatego kształcenie mogą rozpocząć również te osoby, które do niej nie podeszły lub nie uzyskały satysfakcjonujących wyników.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK