Masaż z rehabilitacją - Poznań

W dzisiejszych czasach na różnego rodzaju schorzenia kręgosłupa narażeni są nie tylko ludzie w podeszłym wieku, ale również ci młodzi. Wiąże się to przede wszystkim z pracą biurową, najczęściej w niewłaściwej pozycji, unikaniem sportu, nadmiarem stresu oraz nadprogramowymi kilogramami. Z tego powodu usługi masażystów cieszą się coraz większą popularnością. Osoby zajmujące się tym zawodem wykonują m.in. masaże lecznicze, klasyczne, segmentarne, izometryczne, sportowe, relaksacyjne, kosmetyczne, profilaktyczne oraz drenaż limfatyczny. Potrafią dobrać technikę do określonej jednostki chorobowej posiadają wiedzę na temat korygowania wad postawy. W profesji technika masażysty bardzo ważna jest empatia oraz zdobycie zaufania pacjenta.

Film o szkole policealnej GoWork.pl

Dlaczego warto wybrać kierunek technik masażysta?

Tytuł technika masażysty potwierdzony dyplomem pozwala na znalezienie pracy w wielu różnych miejscach, np. ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, salonach SPA, szpitalach, przychodniach i wielu innych. Mogą oni też prowadzić własną działalność gospodarczą. Zarobki w dużej mierze zależą od miasta, w którym są zatrudnieni, formy działalności, a także posiadanych przez nich kwalifikacji. Im więcej rodzajów masażu opanuje masażysta, tym większa szansa na trafienie do różnych grup pacjentów. Praca ta przynosi dużo satysfakcji, szczególnie, gdy połączona jest z pasją

Lp Przedmioty naukowe Liczba godzin w okresie nauczania
    Sem. I Sem. II Sem. III Sem. IV Liczba godzin tyg.
1 Organizacja i działalność gospodarcza w ochronie zdrowia   1 1   32
2 Język obcy w ochronie zdrowia     2   32
3 Podstawy psychologii i socjologii w ochronie zdrowia 2       32
4 Pierwsza pomoc w stanach zagrożeniach zdrowia i życia   2     32
5 Język migowy 2       32
6 Teoretyczne podstawy masażu 2 1 1 1 96
7 Anatomia z fizjologią 4 3 2 2 176
8 Zarys fizjoterapii 1 2     48
9 Zagadnienia kliniczne w masażu 1 2 2 2 112
10 Masaż 5 6 7 8 416
11 Fizjoterapia     4 4 128
12 Anatomia topograficzna 2 1     48
13 Podstawy przedsiębiorczości *       2* 32*
  Łączna liczba godzin 19 19 19 19 1216

*Zajęcia edukacyjne Podstawy Przedsiębiorczości będą prowadzone tylko dla uczniów, którzy we wcześniejszym etapie nauki nie realizowali tych zajęć.

Praktyka zawodowa tyg. godz.
sem I - zgodnie z podstawą programową    
sem II - zgodnie z podstawą programową 2 60
sem III - zgodnie z podstawą programową    
sem IV - zgodnie z podstawą programową 2 60
Razem 4 120

Technik masażysta w Poznaniu - co oferuje GoWork.pl?

Kandydaci, którzy wybiorą kierunek technika masażysty w Poznaniu będą mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt do nauki zawodu, m.in. krzesła oraz łóżka do masażu, półwałki, wałki, kliny, lalkę do masażu Shantala, ciśnieniomierze, piłki do ćwiczeń, plansze medyczne, a także model szkieletu człowieka. Zajęcia prowadzą osoby, które na co dzień prowadzą prywatne gabinety lub pracują jako masażyści w Poznaniu. Absolwenci Szkoły Policealnej GoWork.pl posiadają nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną wiedzę, które mogą wykorzystać w zawodzie.

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK