Higienistka stomatologiczna z implantologią - Wrocław

Jedną z najbardziej odpowiedzialnych i niezastąpionych osób w gabinecie dentystycznym jest higienistka stomatologiczna. Szkoła policealna we Wrocławiu kształci średni personel medyczny pod kątem praktycznym i teoretycznym, dzięki czemu absolwenci są rzetelnie przygotowani do pracy. Sprawdź, dlaczego warto zostać higienistką stomatologiczną i dowiedz się, jak wygląda nauka na tym kierunku.

Higienistka stomatologiczna po szkole we Wrocławiu: perspektywy

Wielomiesięczne terminy oczekiwania, brak dofinansowania i niska jakość usług sprawiają, że pacjenci rezygnują z leczenia w państwowych gabinetach stomatologicznych, na rzecz prywatnej opieki medycznej. Nic dziwnego, że coraz więcej niewielkich podmiotów dołącza do dużych sieci o ugruntowanej pozycji oraz silnej marce. Miejsca te poszukują wykwalifikowanego personelu - nie tylko lekarzy, ale także ich asystentów. Bardzo ważną rolę w gabinecie pełni higienistka stomatologiczna. Wrocław to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca asystentki i higienistki stomatologiczne pod kątem teoretycznym oraz praktycznym.

Czym zajmuje się higienistka stomatologiczna w codziennej pracy?

Kompetencje higienistki stomatologicznej są większe niż asystentki. Po ukończeniu szkoły policealnej higienistka ma uprawnienia do wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych, takich jak piaskowanie, skaling, polerowanie, lakowanie i lakierowanie zębów. Dokonuje ona również przeglądów, impregnacji zębów mlecznych oraz wykańczania wypełnień zębowych. Poza tym pomaga stomatologowi w jego codziennej pracy

Ile zarabia higienistka stomatologiczna we Wrocławiu?

Średnie zarobki higienistki stomatologicznej we Wrocławiu wynoszą 3,3 tys. złotych brutto. W zależności od kompetencji, wykształcenia i miejsca zatrudnienia, osoba pracująca na tym stanowisku może również zarabiać między 2,8, a 4 tys. złotych brutto. Na wykwalifikowane higienistki stomatologiczne jest wysokie zapotrzebowanie nie tylko w Polsce, ale także w krajach UE - Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii czy Włoszech. Tam ich pensje sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych na miesiąc. Higienistka stomatologiczna po szkole we Wrocławiu często otrzymuje także benefity pozapłacowe, np. dostęp do kursów i szkoleń, prywatną opiekę medyczną oraz elastyczne godziny pracy.

Gdzie znajdą pracę absolwentki kierunku higienistka stomatologiczna?

Osoby, które ukończą kierunek higienistka stomatologiczna w szkole policealnej we Wrocławiu, będą mogły znaleźć zatrudnienie w placówkach państwowych i prywatnych, takich jak:

  • zakłady stomatologiczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • kliniki i poradnie dentystyczne,
  • gabinety mieszczące się w szkołach podstawowych i średnich.

Higienistka stomatologiczna może również założyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi prywatnym pacjentom.

Czego uczy szkoła dla higienistek stomatologicznych we Wrocławiu?

Szkoła policealna we Wrocławiu profesjonalnie przygotowuje przyszłe higienistki stomatologiczne do pracy w zawodzie. Z tego powodu słuchacze uczestniczą nie tylko w zajęciach teoretycznych, ale również praktycznych. Higienistka stomatologiczna odpowiada za dobre samopoczucie i zdrowie pacjenta, dlatego musi posiadać specjalistyczną wiedzę i twarde umiejętności potwierdzone dyplomem. Nauka na kierunku trwa dwa lata, a zewnętrzne egzaminy mają miejsce pod koniec IV semestru.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Współpracowanie z lekarzem dentystą w czasie wykonywania zadań zawodowych

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy higieny dentystycznej

Wykonywanie wstępnych zadań oraz zabiegów podtrzymujących efekty leczenia jamy ustnej  

Edukowanie pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia

Prowadzenie dokumentacji gabinetu dentystycznego  

Język obcy zawodowy

Wykonywanie diagnostyki, zabiegów profilaktycznych i rehabilitujących jamę ustną  
  Posługiwanie się wybraną aparaturą zgodnie z procedurami

 

 

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej we Wrocławiu może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Higienistka stomatologiczna - szkoła policealna Wrocław. Dlaczego warto ją wybrać?

Słuchacze kierunku higienistka stomatologiczna w szkole we Wrocławiu korzystają w czasie zajęć z profesjonalnego sprzętu, którego na co dzień używają specjaliści. Są to m.in. autoklaw, skaler, myjka ultradźwiękowa, fotel stomatologiczny z unitem, kamera wewnątrzustna, lampa do utwardzania wypełnień, piaskarka, dmuchawka oraz liczne narzędzia do różnego rodzaju leczenia. Kadra nauczycielska składa się nie tylko z dyplomowanych asystentek i higienistek, ale również lekarzy.
Osoby, które ukończą kształcenie na kierunku higienistka stomatologiczna we Wrocławiu i pomyślnie zdadzą egzamin zewnętrzny, otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także suplement w języku angielskim. Dzięki niemu będą mogły szukać zatrudnienia w licznych miejscach w Europie.

 

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK