Higienistka stomatologiczna z implantologią - Wrocław

Wielomiesięczne terminy oczekiwania, brak dofinansowania i niska jakość usług sprawiają, że pacjenci rezygnują z leczenia w państwowych gabinetach stomatologicznych, na rzecz prywatnej opieki medycznej. Nic dziwnego, że coraz więcej niewielkich podmiotów dołącza do dużych sieci o ugruntowanej pozycji oraz silnej marce. Miejsca te poszukują zaś wykwalifikowanego personelu - nie tylko lekarzy, ale także higienistek stomatologicznych. Kompetencje osoby pełniącej ten zawód są większe niż w przypadku asystentki. Po ukończeniu szkoły policealnej higienistka stomatologiczna ma uprawnienia do wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych, takich jak piaskowanie, skaling, lakowanie i lakierowanie zębów. Dokonuje ona również przeglądów, impregnacji zębów mlecznych oraz polerowania wypełnień. Poza tym pomaga stomatologowi w jego codziennej pracy.

Dlaczego warto zostać higienistką stomatologiczną?

Na wykwalifikowane higienistki stomatologiczne jest wysokie zapotrzebowanie nie tylko w Polsce, ale także w krajach UE - Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii czy Włoszech. Osoby, które ukończyły kształcenie na kierunku higienistka stomatologiczna we Wrocławiu otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe również w języku angielskim. Dzięki niemu, mogą szukać zatrudnienia w licznych miejscach w Europie. Po szkole dla higienistek stomatologicznych, na osoby z tym tytułem czekają publiczne i prywatne gabinety, szkoły, przedszkola, poradnie, kliniki oraz szpitale.

Ile zarabia higienistka stomatologiczna we Wrocławiu?

Zarobki higienistki stomatologicznej we Wrocławiu uzależnione są od jej wykształcenia, doświadczenia oraz miejsca pracy. Zazwyczaj wahają się one między 2500, a 4000 złotych. Na najlepsze wynagrodzenie mogą liczyć te higienistki stomatologiczne, które pracują w placówkach niepublicznych lub otworzyły własne gabinety i świadczą usługi prywatnym klientom. 

Higienistka stomatologiczna we Wrocławiu – profesjonalne nauczanie z GoWork.pl

Słuchacze kierunku higienistka stomatologiczna we Wrocławiu, korzystają w czasie zajęć z profesjonalnego sprzętu, którego na co dzień używają lekarze. Są to m.in. autoklaw, skaler, myjka ultradźwiękowa, fotel stomatologiczny z unitem, kamera wewnątrzustna, lampa do utwardzania wypełnień, piaskarka, dmuchawka oraz liczne narzędzia do różnego rodzaju leczenia. Kadra nauczycielska składa się nie tylko z dyplomowanych asystentek i higienistek, ale również lekarzy. Przyszłe higienistki stomatologiczne uczą się również branżowego języka angielskiego, którego znajomość ułatwi im zdobycie pracy w krajach Unii Europejskiej. 

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK