Higienistka stomatologiczna z implantologią - Wrocław

Jedną z najbardziej odpowiedzialnych i niezastąpionych osób w gabinecie dentystycznym jest higienistka stomatologiczna. Szkoła policealna we Wrocławiu kształci średni personel medyczny pod kątem praktycznym i teoretycznym, dzięki czemu absolwenci są rzetelnie przygotowani do pracy. Sprawdź, dlaczego warto zostać higienistką stomatologiczną i dowiedz się, jak wygląda nauka na tym kierunku.

Higienistka stomatologiczna Wrocław: perspektywy zatrudniena po szole policealnej

Wielomiesięczne terminy oczekiwania, brak dofinansowania i niska jakość usług sprawiają, że pacjenci rezygnują z leczenia w państwowych gabinetach stomatologicznych, na rzecz prywatnej opieki medycznej. Nic dziwnego, że coraz więcej niewielkich podmiotów dołącza do dużych sieci o ugruntowanej pozycji oraz silnej marce. Miejsca te poszukują wykwalifikowanego personelu - nie tylko lekarzy, ale także ich asystentów. Bardzo ważną rolę w gabinecie pełni higienistka stomatologiczna. Wrocław to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl, kształcąca asystentki i higienistki stomatologiczne pod kątem teoretycznym oraz praktycznym.

Czym zajmuje się higienistka stomatologiczna w codziennej pracy?

Kompetencje higienistki stomatologicznej są większe niż asystentki. Po ukończeniu szkoły policealnej higienistka ma uprawnienia do wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych, takich jak piaskowanie, skaling, polerowanie, lakowanie i lakierowanie zębów. Dokonuje ona również przeglądów, impregnacji zębów mlecznych oraz wykańczania wypełnień zębowych. Poza tym pomaga stomatologowi w jego codziennej pracy

Ile zarabia higienistka stomatologiczna we Wrocławiu?

W zależności od kompetencji, wykształcenia i miejsca zatrudnienia, osoba pracująca na tym stanowisku może również zarabiać do 13 tys. zł brutto. Na wykwalifikowane higienistki stomatologiczne jest wysokie zapotrzebowanie nie tylko w Polsce, ale także w krajach UE - Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii czy Włoszech. Higienistka stomatologiczna po szkole we Wrocławiu często otrzymuje także benefity pozapłacowe, np. dostęp do kursów i szkoleń, prywatną opiekę medyczną oraz elastyczne godziny pracy.

Gdzie znajdą pracę absolwentki kierunku higienistka stomatologiczna?

Osoby, które ukończą kierunek higienistka stomatologiczna w szkole policealnej we Wrocławiu, będą mogły znaleźć zatrudnienie w placówkach państwowych i prywatnych, takich jak:

  • zakłady stomatologiczne,
  • oddziały chirurgii szczękowej,
  • kliniki i poradnie dentystyczne,
  • gabinety mieszczące się w szkołach podstawowych i średnich.

Higienistka stomatologiczna może również założyć własną działalność gospodarczą i świadczyć usługi prywatnym pacjentom.

Czego uczy szkoła dla higienistek stomatologicznych we Wrocławiu?

Szkoła policealna we Wrocławiu profesjonalnie przygotowuje przyszłe higienistki stomatologiczne do pracy w zawodzie. Z tego powodu słuchacze uczestniczą nie tylko w zajęciach teoretycznych, ale również praktycznych. Higienistka stomatologiczna odpowiada za dobre samopoczucie i zdrowie pacjenta, dlatego musi posiadać specjalistyczną wiedzę i twarde umiejętności potwierdzone dyplomem. Nauka na kierunku trwa dwa lata, a zewnętrzne egzaminy mają miejsce pod koniec IV semestru.

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym

Przedmioty ogólnokształcące

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Współpracowanie z lekarzem dentystą w czasie wykonywania zadań zawodowych

Podstawy przedsiębiorczości

Podstawy higieny dentystycznej

Wykonywanie wstępnych zadań oraz zabiegów podtrzymujących efekty leczenia jamy ustnej  

Edukowanie pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej i promocji zdrowia

Prowadzenie dokumentacji gabinetu dentystycznego  

Język obcy zawodowy

Wykonywanie diagnostyki, zabiegów profilaktycznych i rehabilitujących jamę ustną  
  Posługiwanie się wybraną aparaturą zgodnie z procedurami

 

 

Jakie tryby nauki można wybrać w szkole?

Kandydat do szkoły policealnej we Wrocławiu może wybierać spośród trzech trybów nauki: dziennego, weekendowego lub wieczorowego.

Tryb Organizacja zajęć
Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Higienistka stomatologiczna - szkoła policealna Wrocław. Dlaczego warto ją wybrać?

Słuchacze kierunku higienistka stomatologiczna w szkole we Wrocławiu korzystają w czasie zajęć z profesjonalnego sprzętu, którego na co dzień używają specjaliści. Są to m.in. autoklaw, skaler, myjka ultradźwiękowa, fotel stomatologiczny z unitem, kamera wewnątrzustna, lampa do utwardzania wypełnień, piaskarka, dmuchawka oraz liczne narzędzia do różnego rodzaju leczenia. Kadra nauczycielska składa się nie tylko z dyplomowanych asystentek i higienistek, ale również lekarzy.
Osoby, które ukończą kształcenie na kierunku higienistka stomatologiczna we Wrocławiu i pomyślnie zdadzą egzamin zewnętrzny, otrzymają dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także suplement w języku angielskim. Dzięki niemu będą mogły szukać zatrudnienia w licznych miejscach w Europie. Jeśli jesteś zainteresowany edukacją na kierunki higienistka stomatologiczna szkoła Wrocław to Szkoła Medyczna GoWork jest doskonałym miejscem aby rozpocząć swoją karierę zawodową. 

 

Film o szkole policealnej GoWork.pl

 

 

 

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK