Szkoła Policealna Warszawa

Szkoła policealna w Warszawie to placówka kształcąca w zawodach, na które jest obecnie wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy. Z tego powodu wybierają ją zarówno świeżo upieczeni absolwenci liceów i techników, jak i wieloletni pracownicy jednej branży, którzy chcą się przekwalifikować. Sprawdź, dlaczego warto postawić na Szkołę Policealną GoWork.pl w Warszawie i znajdź kierunek idealny dla siebie.

Szkoła policealna Warszawa - dlaczego warto?

W ciągu najbliższych lat na rynku pracy nastąpi szereg znaczących zmian. O sukcesie zawodowym nie będą decydowały dyplom ukończenia uczelni wyższej, lecz umiejętności praktyczne, kompetencje techniczne, a także pasja czy kreatywność. Nic dziwnego, że coraz więcej absolwentów szkół średnich, w tym osoby z pomyślnie zdanym egzaminem maturalnym, nie decydują się na rozpoczęcie studiów. Placówkami, które otwierają przed swoimi kandydatami nowe możliwości i umożliwia podjęcie pierwszej pracy w zawodzie są szkoły policealne. Warszawa to miasto, w którym znajduje się Szkoła Policealna Gowork.pl, kształcąca m.in. masażystów, kosmetyczki, asystentki stomatologiczne i higienistki.

Jakie są korzyści z wyboru szkoły policealnej?


Szkoły policealne są idealnym rozwiązaniem w przypadku chęci uzyskania pożądanego zawodu w krótkim czasie. Uprawnienia do wykonywania danej profesji można zdobyć już w rok. Z tego powodu tę formę kształcenia wybierają nie tylko absolwenci szkół średnich, ale również osoby po studiach oraz wieloletni pracownicy jednej branży, którzy poszukują dla siebie nowego zawodu. Słuchacze odbywają zajęcia w bogato wyposażonych pracowniach, a wykładowcami są praktycy i profesjonaliści w swoich dziedzinach, np. lekarze i fizjoterapeuci.
Szkoła policealna w Warszawie oferuje trzy tryby zajęć: dzienny, wieczorowy, i zaoczny, dlatego każdy będzie miał szansę połączyć edukację z życiem prywatnym oraz pracą.

Tryb Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Czy szkoła policealna GoWork.pl w Warszawie jest płatna?

Niektóre szkoły dla dorosłych są darmowe jedynie w teorii. Opłaty za legitymację, egzaminy poprawkowe, zamianę kierunku czy odpis arkusza ocen, potrafią mocno nadszarpnąć budżet. W bezpłatnej szkole policealnej w Warszawie wiele kierunków można podjąć bez ponoszenia żadnych opłat. Najpopularniejsze z nich to technik masażysta, technik usług kosmetycznych, asystentka stomatologiczna i higienistka stomatologiczna.

Czy kandydaci muszą mieć maturę?

Do podjęcia nauki w policealnej szkole w Warszawie nie jest wymagana matura, a jedynie świadectwo ukończenia liceum lub technikum. To doskonała propozycja dla osób, które z różnych powodów nie podeszły do egzaminu maturalnego lub nie zdały go z satysfakcjonującym wynikiem.

Szkoła policealna w Warszawie - kierunki najczęściej wybierane przez kandydatów

Szkoła policealna w Warszawie oferuje kształcenie na kilkudziesięciu różnych kierunkach. Największą popularnością cieszą się:

 • technik masażysta,
 • asystentka stomatologiczna,
 • higienistka stomatologiczna,
 • technik usług kosmetycznych.

Wyniki badania „Barometru zawodów” na rok 2021 dla Warszawy wskazują, że masażyści są profesją deficytową, a zatem będą szczególnie poszukiwani przez pracodawców w tym mieście.

Jakie są korzyści z ukończenia szkoły policealnej?

Absolwenci Szkoły Policealnej GoWork.pl w Warszawie, którzy pomyślnie zdadzą zewnętrzny egzamin państwowy, otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, a także suplement Europass w języku angielskim, uznawany przez liczne kraje Unii Europejskiej. Osoby rozważające wyjazd zarobkowy za granicę, nie powinny mieć zatem problemu ze znalezieniem pracy. Szczególnie że w państwach Europy Północnej i Zachodniej jest wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych masażystów, asystentki stomatologiczne, kosmetyczki, higienistki, opiekunów medycznych i innych.

Szkoła policealna Warszawa - rekrutacja

Do wzięcia udziału w rekrutacji do szkoły policealnej w Warszawie niezbędne będą następujące dokumenty:

 • oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),
 • 2 zdjęcia legitymacyjne,
 • zaświadczenie od lekarza, potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie),
 • podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

Gdzie znajduje się szkoła policealna w Warszawie?

Warszawski oddział Szkoły Policealnej GoWork.pl mieści się w ścisłym centrum stolicy przy ulicy Żurawiej 47. To zaledwie 450 metrów od stacji Metro Centrum, za hotelem Polonia, 5 minut drogi od Pałacu Kultury i Dworca Centralnego. Z bardziej oddalonych terenów możliwy jest także dojazd SKM (Szybką Koleją Miejską), KM (Kolejami Mazowieckimi) lub  pociągami dalekobieżnymi (IC, TLK). Na miejsce docierają również:

 • tramwaje 4, 7 , 9, 15, 18, 22, 24, 25, 35,
 • autobusy  117, 127, 128, 131, 158, 171, 175, 501, 507, 517, 519, 520, 521, 522, 525.

 

Kontakt

Szkoła Policealna GoWork.pl
Oddział - Warszawa

ul. Żurawia 47/49 , 00-680 Warszawa
tel.: 22 622-13-09 wew. 3
tel.: 797-898-767

Godziny otwarcia sekretariatu

 • Poniedziałek: 8.00 - 17.00
 • Wtorek: 8.00 - 17.00
 • Środa: 8.00 - 17.00
 • Czwartek: 8.00 - 17.00
 • Piątek: 8.00 - 17.00
 • Sobota: Nieczynne
 • Niedziela: Nieczynne
Mapa
Zadaj Pytanie