Asystentka stomatologiczna z ortodoncją - Warszawa

Polski rynek usług stomatologicznych z roku na rok ulega znaczącym przemianom - pojawiają się nowe trendy i innowacyjne rozwiązania. Stomatolodzy coraz częściej korzystają z nowoczesnych technologii, które umożliwiają im niezwykle precyzyjną pracę. Na tę metamorfozę niewątpliwie miały wpływ rosnące oczekiwania pacjentów, którym zależy przede wszystkim na bezbolesnym, kompleksowym oraz komfortowym leczeniu. Odczuwają oni potrzebę nie tylko zadbania o zdrowie jamy ustnej, ale także poprawy jakości uśmiechu. Wszystko to przyczynia się do powstawania nowych gabinetów i klinik dentystycznych. Wraz z nimi pojawiają się oferty zatrudnienia wykwalifikowanego personelu, w tym asystentek stomatologicznych. Osoby pracujące na tym stanowisku prowadzą dokumentację medyczną, dbają o zachowanie zasad higieny w gabinecie, organizują stanowisko pracy stomatologa i współpracują z nim, dbają o dobre samopoczucie pacjenta, a także przygotowują materiały oraz sprzęt.

Czy zawód asystentki stomatologicznej się opłaca?

 

Asystentka stomatologiczna w Warszawie lub innym dużym mieście może liczyć na pewne zatrudnienie i godziwe zarobki. Niezaprzeczalną zaletą tego zawodu jest możliwość pracy poza granicami Polski, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu specjalistów jest wysokie również w innych krajach europejskich. Czas zdobycia uprawnień asystentki stomatologicznej jest stosunkowo krótki - wystarczy zaledwie rok nauki, aby posiąść zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę niezbędne do podjęcia pracy. 

Gdzie szukać zatrudnienia po szkole dla asystentek stomatologicznych w Warszawie?

Po szkole policealnej asystentka stomatologiczna może znaleźć zatrudnienie w wielu miejscach. Są to m.in. w prywatne i publiczne gabinety dentystyczne, kliniki, poradnie czy oddziały chirurgii szczękowej w szpitalach. Niektóre asystentki stomatologiczne decydują się w również na pracę w placówkach prowadzonych przy przedszkolach lub szkołach lub firmach zajmujących się dystrybucją asortymentu dentystycznego.

 

 

Szkoła dla asystentek stomatologicznych w Warszawie - oferta GoWork.pl

Kandydaci, którzy wybrali kształcenie na kierunku asystentka stomatologiczna w Warszawie, mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanej kadry dydaktycznej, a także wysokiej jakości sprzęt i materiały do nauki zawodu. W pracowni znajduje się profesjonalny unit stomatologiczny wraz z całym oprzyrządowaniem oraz narzędzia: kleszcze, wiertła, dźwignie, igły, strzykawki, karpule i wiele innych. Szkołę Policealną GoWork.pl nacisk kładziony jest również na naukę branżowego języka angielskiego, którego znajomość zwiększa szansę na zatrudnienie poza granicami kraju.

 

 

 

FORMULARZ ZAPISU NA KIERUNEK