Technik dentystyczny z modułem termoformowania - Warszawa

Współcześnie technika dentystyczna należy do dynamicznie rozwijającej się gałęzi usług stomatologicznych. Ma to niewątpliwie związek z większą dbałością o zdrowie oraz poczucie własnej estetyki wśród ludzi. Idealny uśmiech może mieć duże znaczenie w kontaktach prywatnych i biznesowych, dlatego coraz więcej osób systematycznie chodzi do dentysty oraz korzysta z usług protetyczno-ortodontycznych. Technik dentystyczny współpracuje z lekarzem w dziedzinach stomatologii zachowawczej i wieku rozwojowego. Do jego zadań należy wykonywanie protez dentystycznych i pooperacyjnych, aparatów ortodontycznych, koron zębowych, szyn i epitez twarzy na podstawie gipsowych odlewów.

Czy zawód technika dentystycznego się opłaca?

Wymiar pracy i zarobki technika dentystycznego w dużej mierze zależą od jego doświadczenia, umiejętności manualnych oraz miejsca zatrudnienia. Na największe dochody mogą liczyć ci, którzy pracują w prywatnych klinikach lub prowadzą własne pracownie protetyczne. Dyplomowani technicy dentystyczni mogą także zatrudnić się w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Dużą zaletą tej profesji jest możliwość rozwoju ze względu na pojawiające się nowoczesne metody protetyczne oraz materiały. Egzamin potwierdzający pierwszą kwalifikację K1- Wykonywanie i naprawa wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej, ortodoncji oraz epitez twarzy (Z.17.) odbywa się pod koniec I (semestru) klasy III.

Szkoła dla techników dentystycznych w Warszawie - oferta GoWork.pl

Osoby, które wybrały kształcenie na kierunku technik dentystyczny w Warszawie uczą się zawodu pod okiem doświadczonych specjalistów. Słuchacze mają dostęp do  najwyższej jakości urządzeń i materiałów, a także w pełni wyposażonej pracowni dentystycznej oraz gipsowni. Różnego typu sprzęty  akcesoria, w tym kleszcze, mikrosilniki, palniki, tarcze do szlifierek czy sprzęty dużego gabarytu, jak również materiały zużywalne, (woski, zęby akrylowe czy oraz inne niezbędne w ortodoncji) zapewnia firma Prodento. Podczas nauki w Szkole Medycznej GoWork.pl słuchacze mogą zdobyć dodatkowe liczne certyfikaty z zakresu techniki dentystycznej i ortodoncji.