Szkoła Policealna Wrocław

Łatwość w znalezieniu zatrudnienia, krótki czas nauki oraz darmowe kierunki to powody, dla których coraz więcej osób wybiera szkoły policealne. Wrocław jest miastem, w którym znajduje się kilka placówek tego typu, ale tylko GoWork.pl zapewnia wysokiej jakości kształcenie bez ukrytych kosztów. Sprawdź, dlaczego warto rozpocząć naukę w szkole policealnej we Wrocławiu, oraz dowiedz się, jakie korzyści mają jej słuchacze.

Szkoła Policealna Wrocław - dlaczego warto ją wybrać?

Czasy, w których o sukcesie zawodowym decydował dyplom magistra, to przeszłość. Obecnie na rynku pracy cenione są przede wszystkim umiejętności praktyczne, zdolność kreatywnego myślenia, pasja oraz kompetencje techniczne. To właśnie z tego powodu młodzi ludzie coraz częściej rezygnują z podejmowania studiów na rzecz dalszego kształcenia w placówce dającej kwalifikacje zawodowe, takiej jak szkoła policealna. Wrocław to miasto, w którym odnotowuje się deficyt wykwalifikowanych pracowników, np. kosmetyczek. Szkoła policealna daje możliwość zdobycia tytułu zawodowego, który gwarantuje łatwość znalezienia zatrudnienia w branży beauty oraz medycznej.

Jakie są korzyści z wyboru szkoły policealnej?

W odróżnieniu od uczelni wyższych, absolwent szkoły dla dorosłych zdobywa praktyczną wiedzę już w ciągu zaledwie dwóch lat. Nie ma także poczucia straconego czasu oraz z łatwością podejmie pracę zarówno na terenie Polski, jak i w wielu krajach Unii Europejskiej. To tylko niektóre z korzyści oferowanych przez szkoły bez matury. Słuchacze szlifują swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli. W zależności od kierunku, są to dyplomowani stomatolodzy, masażyści, asystentki stomatologiczne, dietetycy, kosmetyczki czy ratownicy medyczni. Mają oni również dostęp do profesjonalnie wyposażonych pracowni, w których uczą się obsługi sprzętu, narzędzi i urządzeń niezbędnych do pracy w danym zawodzie. Co więcej, szkoła policealna we Wrocławiu umożliwia kształcenie w trzech trybach, dzięki czemu z łatwością można połączyć naukę z pracą na pełen etat.

Tryb Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

Szkoła bez matury Wrocław - czy w szkole policealnej potrzebna jest matura?

Do podjęcia nauki w szkole policealnej we Wrocławiu wymagane jest jedynie świadectwo ukończenia liceum lub technikum. Kandydaci, którym z różnych powodów nie udało się pomyślnie zdać egzaminu dojrzałości, mogą kontynuować naukę oraz zdobywać doświadczenie zawodowe bez utraty roku. W darmowej szkole dla dorosłych Wrocław nie ma również górnej granicy wieku - mogą zapisać się do niej wszyscy, którzy ukończyli 18 lat.

Ile kosztuje nauka w szkole?

Naukę w szkołach policealnych we Wrocławiu można podjąć bez ponoszenia kosztów czesnego. Bezpłatne są nie tylko zajęcia, ale także egzaminy w sesji oraz uzyskane dyplomy. Brak opłat nie wpływa jednak na poziom nauczania, który jest tak samo wysoki, jak w przypadku kierunków płatnych. Do dyspozycji słuchaczy są nowoczesne i profesjonalnie wyposażone pracownie, a zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele.

Szkoła policealna Wrocław - kierunki najczęściej wybierane przez kandydatów

W szkole policealnej we Wrocławiu szczególną popularnością cieszą się kierunki darmowe. Ich słuchacze nie ponoszą kosztów wpisowego ani czesnego. Nie płacą również za indeks, legitymację oraz liczne usługi w sekretariacie. Najpopularniejsze kierunki to:

Co daje ukończenie szkoły policealnej?

Absolwenci policealnej szkoły we Wrocławiu, którzy pomyślnie zdali zewnętrzny egzamin zawodowy, otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje w profesji, a także suplement Europass. Mogą oni szukać zatrudnienia nie tylko na terenie kraju, ale również innych krajów Unii Europejskiej. W przypadku higienistki, asystentki stomatologicznej, masażysty oraz kosmetyczki zarobki w Niemczech, Norwegii lub Szwecji mogą być nawet trzykrotnie wyższe.

Szkoła policealna Wrocław - rekrutacja

Do wzięcia udziału w rekrutacji do darmowej szkoły policealnej we Wrocławiu niezbędne będą następujące dokumenty:

 • oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),
 • 2 zdjęcia legitymacyjne,
 • zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie przy zapisie),
 • podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

Gdzie znajduje się szkoła policealna we Wrocławiu?

Wrocławski oddział Szkoły Policealnej GoWork.pl mieści się w ścisłym centrum miasta w zabytkowej kamienicy przy ulicy Ruskiej 51b w Pasażu Niepolda, zaledwie 500 metrów od Starego Rynku. Nieopodal znajdują się Drogeria SuperPharm i Bank PKO SA. Na miejsce docierają:

 • linie 15, 31 i 32 z Dworca Głównego,
 • linie 4 i 33 z Placu Grunwaldzkiego,
 • linie 10, 31, 32 i 33 ze Stadionu Wrocław.

 

Kontakt

Szkoła Policealna GoWork.pl
Oddział - Wrocław

ul. Ruska 51 B/PASAŻ NIEPOLDA , 50-079 Wrocław
tel.: 720 898 761
tel.: 71 346-15-19

Godziny otwarcia sekretariatu

 • Poniedziałek: 8.00 - 18.00
 • Wtorek: 8.00 - 18.00
 • Środa: 8.00 - 18.00
 • Czwartek: 8.00 - 18.00
 • Piątek: 8.00 - 18.00
 • Sobota: 8.00 - 16.00
 • Niedziela: Nieczynne
Mapa
Zadaj Pytanie