Szkoła Policealna Katowice

Możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych za darmo to powód, dla którego rokrocznie coraz więcej młodych osób wybiera szkoły policealne. Katowice są miastem, w którym znajduje się kilka placówek kształcących dorosłych, ale tylko GoWork.pl zapewnia wysoki poziom nauki bez ukrytych kosztów. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zapisać się do darmowej szkoły policealnej Katowice, i znajdź kierunek idealny dla siebie.

Szkoła policealna Katowice - czy warto?

Długi czas nauki, brak pewności odniesienia sukcesu zawodowego i przewaga wiedzy teoretycznej nad stosowaną skutecznie zniechęcają młodych ludzi do podjęcia studiów. Nic dziwnego – pracodawcy zwracają uwagę przede wszystkim na umiejętności praktyczne. Zdobycie przyszłościowego zawodu łatwiej i szybciej umożliwia szkoła policealna. Katowice to miasto, w którym znajduje się placówka GoWork.pl. Szkoła nieustannie analizuje rynek zatrudnienia, dlatego swoim kandydatom proponuje naukę wyłącznie na kierunkach, po których bez problemu znajdą pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Szkoła policealna w Katowicach to także dobry wybór dla wieloletnich pracowników jednej branży, którym zależy na znalezieniu nowego, pasjonującego zawodu. Szkoła oferuje kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy jednoroczne oraz kierunki medyczne i wiele innych. Słuchacze zdobywają kwalifikacje zawodowe, a ich naukę wieńczy egzamin państwowy. Szkoły GoWork - w tym placówka w Katowicach - posiadają bowiem uprawnienia szkół publicznych, dzięki czemu absolwenci mogą podjąć pracę zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej.

Jakie korzyści mają słuchacze szkoły policealnej?


W szkołach policealnych nauczyciele kładą nacisk przede wszystkim na praktyczną stronę zawodu, ponieważ teoria to zdecydowanie za mało, żeby być cenionym specjalistą w wybranym fachu. Nauka w szkole policealnej w Katowicach odbywa się w nowoczesnych pracowniach wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, aby wykładowcy mogli poświęcić uwagę każdemu słuchaczowi i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące go pytania. Placówka umożliwia kształcenie w trzech trybach, dzięki czemu połączenie nauki z pracą i życiem prywatnym nie powinno sprawiać problemu.

Tryb

Organizacja zajęć

Dzienny

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, od godzin porannych do popołudniowych.

Weekendowy

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Wieczorowy

Zajęcia odbywają się w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych.

W ciągu 15 lat działania na rynku mury policealnej szkoły w Katowicach opuściło wielu zadowolonych absolwentów. Profesjonalna kadra dydaktyczna wie, jak kształcić efektywnie i skutecznie, dlatego zdawalność egzaminów końcowych wynosi do 100%.

Czy nauka jest płatna?

W szkołach policealnych GoWork.pl finanse nie są żadnym ograniczeniem – każdy ma możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji, dlatego wiele kierunków można podjąć zupełnie za darmo. Darmowe są m.in. szkoły medyczne, w tym kierunki, takie jak technik masażysta czy terapeuta zajęciowy (przy czym ten ostatni kierunek jest dostępny w oddziale w Warszawie). Poziom nauczania na kierunkach bezpłatnych jest tak samo wysoki, jak w przypadku płatnych. Szkoły policealne GoWork.pl nie dzielą swoich słuchaczy na lepszych i gorszych – tu szanse są równe dla wszystkich.

Czy kandydaci do szkoły policealnej muszą zdać maturę?

Osoby, które chcą rozpocząć naukę w darmowej szkole w Katowicach, nie muszą mieć matury. Podczas rekrutacji wymagane jest jedynie świadectwo ukończenia szkoły średniej. Dzięki temu każdy, komu nie powiodło się podczas egzaminu dojrzałości, może kontynuować kształcenie bez utraty roku.

Szkoła policealna Katowice - kierunki najczęściej wybierane przez kandydatów

Szkoła policealna w Katowicach prowadzi nauczanie na kierunkach, na które jest duże zapotrzebowanie, dlatego po zakończonej nauce absolwent nie będzie miał trudności ze znalezieniem pracy. Najpopularniejsze kierunki to te darmowe i są to:

Edukacja w Szkole GoWork odbywa się dwutorowo. Na każdym kierunku odbywają się zajęcia, które mają charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny (np. opiekun medyczny).

Jakie są korzyści z ukończenia szkoły policealnej?

Wiele osób zastanawia się, co dają szkoły policealne. Katowice to miasto, w którym jest duże zapotrzebowanie na fachowców i specjalistów z różnych branż, na przykład dyplomowane kosmetyczki. Absolwenci szkoły otrzymują dyplom potwierdzający kwalifikacje w danej profesji, który stanowi dużą wartość dla wielu pracodawców. Szkoła dołącza do niego suplement Europass, umożliwiający znalezienie zatrudnienia również w innych krajach europejskich.

Szkoła policealna Katowice - rekrutacja

Do wzięcia udziału w rekrutacji do szkoły policealnej w Katowicach niezbędne będą następujące dokumenty:

 • oryginał lub duplikat świadectwa ukończenia szkoły średniej czy technikum (w przypadku, gdy dysponujemy jedynie kopią, musi być ona poświadczona notarialnie),
 • 1 zdjęcie legitymacyjne,
 • zaświadczenie od lekarza potwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku (szkoła zapewnia bezpłatne skierowanie przy zapisie),
 • podanie (złożone internetowo przez formularz zgłoszeniowy).

Gdzie znajduje się szkoła policealna w Katowicach?

Katowicki oddział Szkoły Policealnej GoWork.pl mieści w ścisłym centrum miasta naprzeciwko Galerii Katowickiej przy ulicy 3 Maja 13 (wejście od ulicy Stawowej 10).  Na miejsce docierają:

 • autobusy 9, 10, 51, 297, 0, 50, 110, 48, 61, 674 do przystanku Katowice Dworzec (w Galerii Katowickiej),
 • tramwaje 6, 11, 19, 13, 16 do przystanku Katowice Dworzec (przed wejściem do Galerii Katowickiej).
Kontakt

Szkoła Policealna GoWork.pl
Oddział - Katowice

ul. 3 Maja (wejście od ul. Stawowej 10) 13 , 40-096 Katowice
tel.: 730 102 323
tel.: 32 229 20 63

Godziny otwarcia sekretariatu

 • Poniedziałek: 9-17
 • Wtorek: 8.00-16.00
 • Środa: 9-17.00
 • Czwartek: 9.00-17.00
 • Piątek: 9.00-17.00
 • Sobota: 8.00-16.00
 • Niedziela: Nieczynne
Mapa
Zadaj Pytanie