Aplikacje do nauki sprawdzą się zarówno u młodszych uczniów, którym odpowiada forma nauki przez zabawę, jak i u starszych odbiorców. Szczególnie że umożliwiają one naukę języków obcych, trenowanie umysłu czy tworzenie fiszek. Sprawdź polecane przez nas aplikacje do nauki słówek, migania i wiele innych.

Aplikacje do nauki – dlaczego warto ich używać?

Telefon pod ręką i rozpraszające powiadomienia z mediów społecznościowych, mogą skutecznie utrudniać naukę. A gdyby tak wykorzystać możliwości smartfona i użyć go do rozwijania umiejętności poznawczych, ćwiczenia języków obcych lub utrwalania nowych słów? Oto 5 aplikacji mobilnych do nauki, które przydadzą się każdemu uczniowi, słuchaczowi oraz studentowi.

Aplikacja do nauki języków – Duolingo

Znajomość języków obcych jest kluczowa w wielu różnych branżach. Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki angielskiego, która dostosowuje się do poziomu użytkownika. Z tego powodu sprawdzi się ona zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tym językiem, jak i dla tych zaawansowanych. Duolingo umożliwia utrwalanie rzeczowników i konstrukcji zdań, odmianę zaimków osobowych oraz ćwiczenie umiejętności wymowy. Aplikacja nastawiona jest na interakcję z użytkownikiem, a zawarte w niej elementy przypominają te dobrze znane z gier – życia w postaci serduszek, zbieranie monet i klejnotów, paski postępu oraz rankingi. To wszystko skutecznie zachęca kursantów do dalszej nauki. Według badań, 34 godziny spędzone z Duolingo, odpowiadają jednemu semestrowi języka angielskiego na uniwersytecie. Poza tym to również aplikacja do nauki języków takich jak hiszpański, niemiecki, włoski, norweski, francuski czy rosyjski. Jest ona całkowicie bezpłatna, ale można również wykupić wersję plus.

Quizlet

Quizlet to prosta aplikacja przydatna do nauki, która umożliwia tworzenie fiszek. Metoda ta jest doskonała do utrwalania nie tylko słówek w obcych językach, ale także definicji oraz pojęć z różnych dziedzin. Aplikacja daje użytkownikowi całkowicie wolną rękę do tworzenia własnych zestawów. Poza tym może on przeglądać fiszki innych osób i współdzielić materiały ze znajomymi. Quizlet umożliwia także nauczycielom przygotowanie fiszek dla swoich uczniów oraz przejście w tryb gry klasowej. Podstawowa aplikacja z reklamami jest całkowicie darmowa.

Aplikacja do nauki języka migowego – Migaj z nami

Migaj z nami to najlepsza aplikacja do nauki języka migowego. Upowszechnia ona wiedzę z zakresu polskiego języka migowego (PJM) oraz ułatwia komunikowanie się między osobami słyszącymi a Głuchymi. Zawiera ona ponad 500 filmów, w tym 43 lekcje o różnej tematyce, liczebniki, alfabet, słownik znaków, wyrażenia niezbędne w codziennej komunikacji, a także quizy. Znaki dzielą się na kilka kategorii: rodzinę, osoby, dom, części ciała, czas, zwierzęta, medycynę, religię, politykę, jedzenie, kolory, miasta, państwa, edukację, sport, warzywa i owoce. Umiejętność migania jest bezcenna w każdej branży, a w szczególności usługowej. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy warto iść na kurs języka migowego, na początku spróbuj z aplikacją.

Lumosity

Lumosity to aplikacja ułatwiająca naukę stworzoną przez naukowców. Umożliwia ona trening umysłu. Zawiera ona ponad 50 różnych gier rozwijających podzielność uwagi, zmysł przestrzenny, szybkość przetwarzania informacji oraz inne umiejętności poznawcze. Do jej stworzenia wykorzystane zostały m.in. ćwiczenia neuropsychologiczne oraz kognitywne. Lumosity analizuje umysł użytkownika oraz wysyła informacje zwrotne, w których sugeruje, co warto poprawić w sposobie myślenia. W wersji bezpłatnej możliwe jest zagranie w trzy gry dziennie. Wykupienie abonamentu to dodatkowe 8 nowych kategorii.

Be Focused

Be Focused to aplikacja na telefony z systemem iOS. Na androida można znaleźć ją pod nazwą Brain Focus Productivity Timer. Narzędzia te stosowane są do techniki pomodoro, która polega na przeplataniu 25 minut intensywnej nauki lub pracy z 5 minutami przerwy. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie wysokiej koncentracji oraz wydajności. Według badań przerwy wpływają pozytywnie na szybkość nauki i trwałość zapamiętywania informacji.

A czy Ty korzystasz z aplikacji do nauki? Napisz w komentarzu 👇

Dodaj komentarz